kilomdan ve boyumdan utanıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve TekilanıKaptaGe tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. TekilanıKaptaGe

TekilanıKaptaGe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Lütfen konuyu kilitlemeyin ya artık asosyal oldum dışarı çıkmak istemiyorum herkez benden uzun ve zayıf, ortamdayken utanıyoruma32 yaşım 16 kilom 75 boyum 170 4ay boyunca hergün 40dk yürüdüm hiç kilo veremedim ya napıcam artık nolur yardım edin nereye açıcam bilmiyorumda lütfen bişiler yazın 10gün bile aç kalırım kilo vermek için kafa_ body yazılsam kilo verirmiyim birazda boyum uzarmı dumbellllsnolur yardım edin duh ne tür egzersizler yapayım evde kafa_ en azından bi diyet programı yazın nolur ya

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ekim 2009
  2. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    asosyal olmanı tam anlayamadım boyum 1.70 ve kilomda 70 benim mesala hiç de sokaga cıkarken utanılıcak bir boy'da degilsin uzun degiliz ama kısa kesinlikle degiliz kısa olmak farklı birşey yasın geregi sana tavsiyem yüzme ve basketball yediklerine dikkat et bu forumun beslenme kısmını oku ve konuyu dertleşme veya konu dısına aç bir dahakine iyi çalışmalar.

3. TekilanıKaptaGe

TekilanıKaptaGe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özür dilerim dertleşme bölümüne giremedim konu dısına tasırsanız çok sevinirim

basketbol listeme ekledim çok sağoll

4. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşın daha 16 boyun kesinlikle uzamaya devam edecek bende basketbol öneririm senin yaşlarındayken gitmiştim ve faydasını da görmüştüm ;)

5. NWO

NWO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ne olursa olsun kesinlikle spor yap bence basket ideal , yüzmede düşünülebilir.10 gün aç kalmaktansa düzenli beslensen daha iyi olur bence :D Kafanada çok takma herşeyi yaşının kıymetini bil hayatını yaşa ...

6. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar takmana gerek yok hic bir insan kusursuz degildir. ayrıca kusur olarak görmene hic gerek yok. istedigin sürece kilolarından kurtulabilirsin ben cok tanıyorum 115 kilodan 85 kiloya düşen vs. moralini bozma asosyal olmana lüzum yok . zamanla kilolarından kurtulucaksın eger işi iyi bilen bir hocanın salonuna gidersen. ben eminim salonda basladıgın zamandan 5-6 ay sonra kiloların bi bölümünden kurtulmus bi insan olarak foruma yazı yazıcaksın. kolay gelsin..

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ben 16 yaşımdan sonra
    yaklaşık bi 15 cm uzadım
    ben uzadıysam sende uzayabilirsin o yüzden sorun yapma 170 de normal bi boy

8. pc_qoloq

pc_qoloq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    En iyi kilo verme yöntemi vücut geliştirme sporuyla olur bir spor kaydolmanı tavsiye ederim.
    Spor salonuna gidemem diyorsan evde yapabileceğin hareketleri araştır yağlı yememeye de dikkat edersen olmayacak diye bir şey yok

9. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Utanacak bisey yok. Bilmemek ayip degil ogrenmemek ayiptir. Bu forumda ogrenmek icin sana yardimci bir cok konu basligi var. Arayip kendine iyi bir beslenme ve egzersiz programi yaparsan, bu utanma isini bir kenara birakip kendinle gurur duyar hale gelirsin. Beslenmene dikkat et, tencere yemeklerinde yag ve sofralarimizda kisi basi bir somun ekmek olayi gercekten bir zorunluluk ve bu sayede kilo verememen dogal olabilir. Az ve siksik yemege calis metabolizmani hizlandir.

10. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    dostum benim yerimde olsan ne yapardın bilemiyorum boyum 180 kilo 93 .... kafana bu kadar takma spor yap düzenli ve sağlıklı beslen ve sitede yazılanları iyi oku kendine iyi bak

11. efe2356

efe2356 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben şu an 18 yaşındayım 2 sene önce ortalama o boylardaydım şu an 1.94 :) bu olaya fazla kafanı takma bazen bi anda atmaya başlıyosun benim çevremdekilerde çok şaşırmıştı :)

12. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Boy uzaması genetiktir.170 de kalabilirsin.190 da olabilirsin.kimse uzadı diye sen uzuyacak değilsin,kimse uzamadı diye 170 kalacakta değilsin.Zayıflaman lazım.yürüyüş vücudu toplar iyidir,metobolizmayı hızlandırır ama genelde su yakımını sağlar,yağ yakımını değil.Body ye değilde ,bir spor salonuna gidip fitness yapabilirsin.antrönörün sana güzel bir program çıkarır.Yanlız salona kayıt olurken antrönörünü araştır.belgelerini vs öğren.aç kalmak zayıflatmaz.hatta vücut kendini korumaya geçer ve kıtlık pisikolojisi uygular.gram kilo veremezsin.versende yağlardan değil kaslardan gidebilir.Bir diyetisyene git veya internetten araştırarak bir liste hazırla,ama listeyi öyle baştan sağma değil herşeyi düşünerek,nasıl sağlıklı kilo verileceğini öğrenerek araştır.Ve kilo ver.10 kilo vermen boyunu uzun gösterecek hiç uzamasan bile uzun gözükeceksin.ki kilo boya engel olabiliyor.Eğer kilo verirsen boyunun uzama ihtimali daha da artar.Hiç uzamasanda eğer uygun sporları yaparsan(barfiks,gerdirme,basket,sıçrama) omurlar ve kemikler hafif genişler ve esner.böylelikle 2-3 cm uzun olursun.173 boyda gayet iyi bir boydur.ama muhtemelen sporla birlikte kilo verip sağlıklı beslenirsen daha fazlada uzuyabilirsin.bu arada boy uzaması 23 e kadar sürer.Bu işleri kafana takmaman gerekir birde.iş mentellikte bitiyor aslında.eğer sürekli boyu düşünürsen sürekli moralin bozuk olur ve zayıflama-spor sürecinide iyi geçiremezsin.çünkü kilo vermek-spor yapmak ciddi ve sabır işidir.eğer moralin bozuk olursa 1-2 ayda bırakırsın.ve hedefe ulaşamazsın.İnsan olarak örneklerden büyük feyiz aldığımız için senin moralini düzeltmek için bir örnek vermek istiyorum.bir arkadaşın söylediğine göre mahallede 89 lu bir arkadaşı yaklaşık 10-15 kilo vermiş(belkide daha fazla tam hatırlamıyorum) ve zayıflamadan önce 175 miş.zayıfladıktan sonra 183 olmuş.bu örnek tabiki şimdi geçekleşmedi.belki 1-2 yıl önce duymuştum.yani 18 den sonra muhtemelen adam 8 cm kadar bir uzama gerçekleştirmiş.Ama tekrar söylüyorum 14 ten sonra uzamıyanda var.18 den sonra 15 cm uzuyanda.Bu iş genlerde biter.sen sağlıklı beslenme,spor vs ile buna destek olup boyun uzuyacaksa uzamasına vesile olacaksın.Sigara,alkol gibi zararlı alışkanlıklardan korun.

Son düzenleme: 3 Ekim 2009
    NWO bunu beğendi.
  13. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hiç de sorun edilecek bir oran değil. asosyal olman anlamsız.

14. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    asosyal olmana gerek yok basket oynarsan boyun uzar...

15. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    valla bende 16 yaslarımda 170 boylarındaydım basketboldan nefret eden biriydim bi gün lisede arkiler oynarken izledim hosuma gitti ozamanda kiloluydum hergün okulda fln basket oynamaya basladım sora hergün evde 250-300 defa zıpladm simdi 18 yasındayım boyum 190 sülalenin en uzun boylu adamıyım :D

edit : yazım dilini kurallara uygun kullanınız!

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2009
  16. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Basketle boy uzamaz.Benimde tanıdığım var 16 yaşında 13 yaşından beri elleri kopayısa yadar barfiks çekiyor,basket oynuyor boyu 160.Basket boy moy uzatmaz.sadece uzuyacağı varsa uzamasına etki eder.10 cm uzuyacaksan 10 cm uzatır.Ama sen basket oynamasan da 8 cm uzarsın zaten.0 cm uzuyacaksan 2-3 cm uzatır oda uzama değil,omurlar kemikler genişler ve uzamış olursun,kemiksel uzama değil.Senin uzama dönemine gelmiş.İşin aslı bu.

17. NWO

NWO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Basketball boy uzamasını olumlu etkiler.Olay genetikte biter zıplamayla boy öyle ahım şahım artmaz.Yoksa yüksek atlamacılar 3 metre olurdu her halde...

307KD bunu beğendi.
  18. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende integrale katılıyorum eger gen saglam degilse basket napabilir bende 16 yasındayım boyum 1.70 gecen sene 85 kiloydum dusunun artık 1 sene duzgun beslenme ( hep hamur yerdım onu degistirdim) ve kosuyla birlikte gunde 20-30dk 65 kiloya dustum 2 ay once vgye basladım sımdı 68 kiloyum ve gayet iyi

19. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    daha yaşın 16 boyun 20 li yaşlara kadar uzamaya devam eder sen boş yere canını sıkma

20. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    ... boyun 170cm, kompleks yapılacak boy erkekte 165cm ve altıdır... günümüzde atıyorum adam var 178cm, kısa o ya denir... ne kısası 178cm her yerde normaldir! 178cm'lik bir adamla 190cm'lik bir adam tabi ki aynı durmaz ama başlarının bitiş noktalarına baktığınızda çok büyük te fark göremezsiniz. Ancak 165'lik adamla 190'lık adamda bu fark belli olur oldukça... Bence senin boy da 175'i görür en azından 180'i aşamasa da ama yeterli gene de bence!

Sayfayı Paylaş