Kilom neden hep "sabit" arkadaşlar?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Adamin_Ham_Maddesi tarafından 11 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    kilom inmiyorda çıkmıyorda ne yapıcam bilmiyorum

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    inmiyor veya çıkmıyor diye birşey yok yaptığın diyetleri ve idman sistemini yazmadan bişey söylemek zor.

3. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    Hocam haftanin üç günü (pazartesi carsamba cuma) spora gidiyorum. Agirlik calisiyorum sonrasinda 30dk bisiklet yapiyorum.

Yemek konuusnda
    haftanin iki gunu pilav salata et yemegi
    Haftanin 3 gunu bulgur salata et yemegi yiyorum.
    Hafta sonu abartmayacak sekilde yemek yiyorum cheat yapiyorum

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    vücut hep aynı şeyleri aldığından tepkisiz kalıyor olabilir. Yediğiniz besinleri farklılaştırmayı deneyin. Salata yerine turşu yiyin. Bulgur yerine kinoa, chia yiyin. Bunlar sadece misal tabi.

Adamin_Ham_Maddesi bunu beğendi.
  5. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    tek açıklaması var... kalori açığı oluşturamıyorsun , mutfak tartısı kullanarak yeme alışkanlığı edin

6. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    Hocam bu pilavi falan yemesem agirliga guc yetmiyor. Bisikleti arttiraam bi faydasi olur mu acaba

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Tartıda değişim olmaması vücudun sabit kaldığı anlamına gelmez. Hatta tartı ölçümü genel olarak pek bir anlama da gelmiyor aslında. Ağırlıklar artıyorsa kas gelişimi var demektir. Tartı yerine mezura ile ölçü alarak takip et.

8. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    vucudun yağ rezervlerini kullanması için dışardan aldığın enerji kaynaklarını minimuma indirmen gerek buna keto denir kısaca. ağzına bir tane tatlı at konu kapanır o hafta istediğin diyeti yap istersen hicbirşey yeme vucut depoları kullanmaz yediğini kullanır ve tekrar beklemeye geçer. dışardan karbı şekeri ve diğer enerji kaynaklarını kestikten sonra vucut 1 hafta beklemeye geçer sonrasında yağ depolarını kullanmaya başlar bu aşamada yiyeceğin yemekler belli : yeşillik çok az olmak üzere et. yeteri kadar besin alırsan vucut ketodan çıkacaktır az olması bu yüzden. kilo aldığım zaman hep ketojenik diyet yaparım çünkü karb açığı diye bir olay yok kardeşim o alt karın asla erimiycek test edilmiştir. bir şeyi yapıcaksan tam yap yada hiç yapma yok karb açığıymış yok kas korumak için yüksek proteinli diyetmiş adama derlerki ulan dangalak zaten protein en sağlam enerji kaynağı neyin kilosunu veriyorsun sen o yağlar depoda beklemede kalacak aldığın o proteinde sentezlenip enerji kaynağı olarak kullanılır. kasa biraz zor gider o protein. zayıflamanın tek yolu var oda yeşilliktir kardeşim ölmemek içinde mecburi et o bile olmaması gerekir normalde.

9. Adamin_Ham_Maddesi

Adamin_Ham_Maddesi Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Sydney
    Dogru diyorsun degisim var tesekkur ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Şubat 2019 ---
    Hocam deniyorum ama karb almayinca agirlik kalkmiyor. :.... ((

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Keşke ketojenik diyetin ne olduğunu bilip öyle yazsaydın okuyup inanan biri çıksa vay haline. Ketojenik diyet vücudun öncelikli enerji kaynağını değiştirmeye yönelik bir sistem. Beslenme planlanırken karb sıfıra yakın alınır, lifler bu hesabın dışında tutulur, bol yağ ve orta halli protein ile günlük enerji alınır. Vücudun öncelikli enerji kaynağı karbonhidrattır, bunu bulamadığı için genelde 3-4 içinde glikojen depolarını boşaltır ve sonrasında yağ yakımı başlar ki bu duruma da ketosis denir, vücut artık ana kaynak olarak yağları kullanmaya başlar. Genel olarak kulaktan duyma bilgi ile değil mutlaka doktor kontrolünde ve tavsiyesi ile uygulanması gereken bir sistem. Yanlış hatırlamıyorsam epilepsi hastalarının tedavi sürecinde etkili olduğu söyleniyordu. Sağlıklı bireylerde uygulanmasının uzun vadeli sonuçları hakkında çok fazla çalışma yoktu sanırım yada ben hatırlamıyorum. Maalesef magazin dergileri, asosyal medya (youtube/instagram) fenomenleri sebebi ile moda haline gelmiş bir sistem.

Yağlara gelecek olursak genel olarak vücudun acil durum depolarıdır, bu yüzden de vücut kolay kolay yağ yakmak istemez. Kötü beslenme alışkanlıkları ile metabolizmada sorunlar meydana geldiğinden aşırı yağlanma gözlenir. Doğru planlama ile vücuda gerekli düzeyde enerji sağlandığında depolamaya ihtiyaç olmadığı sinyalleri ile yağ yakımı başlar ki bunun için kalori açığı gerekir. Belki istisnai genetik özelliklere sahip kişilerde kalori fazlası ile de bu sağlanabilir ama emin değilim. Normal bir birey hangi diyet sistemini uygularsa uygulasın yağ yaktıran ana etken oluşan kalorik açıktır.

Proteine de en sağlam enerji kaynağı demişsin önüne çeşitli hitap kelimeleri kullanarak buna gülsek mi ağlasak mı bilemedim. Yaşamsal faaliyetler için gerekli, yağlar ile birlikte vücudun kolay kolay kullanmak istemediği bir diğer makrobesin kendisi. Zaten vücudun öncelikli amacı alınan proteinin kaslara gönderilmesi değil. Önce yaşamsal faaliyetler için gerekeni kullanır artanı da antremanda zarar gören kasları tamir etmek için gerekli bölgelere yönlendirir. Daha fazlası varsa beslenmeye göre belki glikojene çevirip depolar ve hala artan varsa onu da üreye çevirerek atar. O yüzden çok fazla protein tüketenlerin kan tahlillerinde üre miktarı yüksek olur ve bu da böbreklere zarar verme potansiyeli olan bir durum.

Dipnot: Uzman değilim, yazdıklarımdan o hava çıkabilir ama tamamen okuyarak öğrendiğim şeyler.

emrezgnn ve zRedDragon bunu beğendi.
  11. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Kalori açığı oluşturduğun sürece kilo kaybı yaşarsın. Yok ketoymuş yok sadece yeşillik yemekmiş gerek yok. Agresif olmayan kalori açığı (300-500) + düzgün antrenman sistemi ile kilo da verirsin yağ da yakarsın. Hatta daha az kalori açığı bırakarak yağ kaybedip aynı zamanda kas da kazanabilirsin.

12. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Bana da Ketojenik diyet, vücut geliştirme yapanlar için uygun değilmiş gibi geliyor. Karbonhidratı minumuma indirirsek, antrenmanlardan istediğimiz veriyi alamayabiliriz.

13. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    yazdiğim şeyin aynısını laf sokucam diye gereksiz ayrıntılara girerek yazmışsın. bu kadar çabalama komik duruma düşüyorsun.
    "doktor kontrolü, glikojen" :D. şuan aldığım dersi anlatiyor adam bana buraya bi dökülsem aklı durucak :D anlattığımda gayet sade ve açıktır dışardan alınan bir enerji kaynağı vucudun yağ rezervlerini değil sizin aldığınız kaynağı kullanmasına
    neden olur. ketojenik diyette aslında bir karb açığıdır ancak bu açık çok fazladır karbı sadece yeşillikten en fazla 40 gram olacak şekilde alınmalı yanındada bir parça et yenmelidir. tüm diyetler karb açığıdır zaten hiç karb almadığın bir diyet olamaz öyle bir besin yok çünkü olsa bile hiç karb olmadan yaşayamazsın. sen gidipte alman gereken karba yok efendim 400 500 kalori düşürdüm dersen vucut seni halsiz bırakır aldığın karbıda idareli kullanır depolarında dolu bir şekilde kalmaya devam eder.

Son düzenleme: 12 Şubat 2019
  14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yazdığın şeylerin farkında olsan bir de. Şu paragrafını tekrar oku ve bu yazdığınla aradaki alakasızlığı gör. Dersini almış olabilirsin ama aktarmayı beceremediğin ortada.
    "vucudun yağ rezervlerini kullanması için dışardan aldığın enerji kaynaklarını minimuma indirmen gerek buna keto denir kısaca. ağzına bir tane tatlı at konu kapanır o hafta istediğin diyeti yap istersen hicbirşey yeme vucut depoları kullanmaz yediğini kullanır ve tekrar beklemeye geçer. dışardan karbı şekeri ve diğer enerji kaynaklarını kestikten sonra vucut 1 hafta beklemeye geçer sonrasında yağ depolarını kullanmaya başlar bu aşamada yiyeceğin yemekler belli : yeşillik çok az olmak üzere et. yeteri kadar besin alırsan vucut ketodan çıkacaktır az olması bu yüzden. kilo aldığım zaman hep ketojenik diyet yaparım çünkü karb açığı diye bir olay yok kardeşim o alt karın asla erimiycek test edilmiştir. bir şeyi yapıcaksan tam yap yada hiç yapma yok karb açığıymış yok kas korumak için yüksek proteinli diyetmiş adama derlerki ulan dangalak zaten protein en sağlam enerji kaynağı neyin kilosunu veriyorsun sen o yağlar depoda beklemede kalacak aldığın o proteinde sentezlenip enerji kaynağı olarak kullanılır. kasa biraz zor gider o protein. zayıflamanın tek yolu var oda yeşilliktir kardeşim ölmemek içinde mecburi et o bile olmaması gerekir normalde."
    Boşuna göz ardı etmediğimi gösterdiğin için teşekkürler.

zRedDragon ve Lie bunu beğendi.
  15. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Tüm diyetler karb açığı değil, kalori açığıdır. Bu yüzden low carb, low fat, ketojenik vs gibi farklı farklı sistemler var. Bir de karb vücudun kullanırken dikkat ettiği bir makro değil bulduğunu kullanır, artanı depolar.
    Git derslerine biraz daha çalış, iyice öğren ondan sonra burada ahkam kes.

16. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    madem fark var neden iki cümleyle bunu göstermiyorsun onun yerine bana bak diyorsun çünkü ikiside aynı ve sen yazacak birşey bulamadığın için artık kaçamak laflar sokmaya çalışıyorsun hiçbir açıklaman yok kuru cümleler.
    ahahah bi dakka bi dakka karb kalori değil öylemi cidden çok üzüldüm türkiyede hala böyle insanlar varmış demekki o zaman sana ortaokul bilgisi vereyim 1 gram karb = 4 kalori
    bu sözünden sonra daha fazla konuşmaya gerek yok zaten.

17. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kendi yazdığını anlamaktan uzak birine laf anlatmaya çalıştığım için kendimi kınıyorum şuan.
    @Adamin_Ham_Maddesi konudan çok uzaklaştı kusura bakma.

18. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    son noktayı koyayımda sorumluluk çıksın benden
    karbonidrat açığı oluşturarak hayal ettiğin o parçalı fiziğe sahip olamayacaksın bunlar sadece hayal. eğer doğuştan gelen zayif bir yapın yoksa tabi. ancak ve ancak sağlam bir diyet ile parçalı bir vucut yapabilirsin. kuru ve parçalı bir vucut yapmış olan istediğin sporcuya sorabilirsin bunu.
    evet tahmin ettiğim gibi sıkışan insanlar yapar bunu genelde bir cümleden alıntı yaparak o kısmı farklı anlamlar ile saptırmak tabi benim hiçbir zaman yapmadığım birşey o cümlenin tamamını okuyalım tekrar anlam kazansın
    "madem fark var neden iki cümleyle bunu göstermiyorsun onun yerine bana bak diyorsun çünkü ikiside aynı ve sen yazacak birşey bulamadığın için artık kaçamak laflar sokmaya çalışıyorsun hiçbir açıklaman yok kuru cümleler."
    ve bunu tazdığı bir yorumun tamamı için yazdım oda yukarda okunabilir anlam kanazması açısından.

19. PashaPasha

PashaPasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Düzenli Beslenme
    Disiplin
    İstikrar ve gerisi zaman

20. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Hmm. Her diyetimde ketojen kullanan bir insan olarak yorum hakki bana dusuyor. Cahilden degil de kendini bilgili sanan cahilden korkacaksin demisler, bosuna da dememisler anlasilan. Zayiflamanin tek caresinin yesillik oldugunu dusunen hiper zekayla normalde tartismaya girmem ama
    burasi istisna; burasi yeni baslayanlar bolumu.

Ilk olarak ete gereksiz diyip normalde sadece yesillik tuketmeyi tavsiye eden hipercim ketosise allemde etsen kallemde etsen Yag>protein olmazsa giremezsin. Ayni zamanda karbonhidratlari da sifira yakin cekmen gerek. Diyetin ozunu yag olusturuyor ve sen yesillik diyorsun. Yesillik diyince avakado aklina gelmedigini cok iyi biliyorum.

Ikinci olarak yine ayni cumlende ‘’protein en baba enerji kaynagi’’ - ‘’normalde sadece yesillik ete bilegerek yok’’ cumlesini kurmussun. E kendi icinde celisiyorsun zaten? Bu forumdan uzak durup dogal secilime tabii olman dilegiyle. Senin gibi hiper zekalar temizlendikce genlerimiz mukemmel seviyeye erisecek...

zRedDragon, ulaire ve Lie bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş