Kilolu ve yağlı bir vücutla 4 ay spor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AdnanPasha tarafından 10 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AdnanPasha

AdnanPasha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    16 yaşındayım kilolu ve yağlı bir vücuta sahibim yaklaşık 1 haftadır fitness yapıyorum spor salonuna bisiklet ile gidip yaklaşık 1 veya 1.30 saat kol sırt göğüs ve bacak çalışıyorum ardından tekrar bisikletle eve dönüyorum evde ise kardiyo yapıyorum. 2 gün fitness yapıp 1 gün dinleniyorum.Dinlenme gününde ise yüzmeye gidiyorum giderken ve dönerken yine bisiklet kullanıyorum.Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum.4 ay boyunca bu tempoyla spor yaparsam fazla kilolarımdan ve vücuttaki fazla yağlardan kurtulup çok abartılı olmasada fit ve kaslı bir vücuda sahip olurmuyum ?

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    kardiyo ile(bisiklet ve yüzme de kardiyo) yağları elbet yakarsın da belki kaslardan da yakarsın iyi beslenmezsen. Ama kardiyosuna göre değişir. Çok tempolu uzun süren kardiyolar kas yıkımına sebep olabilir diyorlar. Mesela 30 dakika üstü 10 eğimde yürüyüş yada 30 dakika üstü 10 tempoda koşu kas yıkımına sebep olabilir görüşünde çoğu kişiler. Bir de bence dinlenme günü sadece dinlen. Yada yüzmeyi laylaylom yaparsın. Tempolu değil yani. Çok hafif tempo.

3. AdnanPasha

AdnanPasha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ege Fitness'ın en çok yağ yakan 6 egzersiz videosundaki kardiyoyu yapıyorum 1 set o kadar ilerleyen zamanlarda set sayısını yükseltebilirim ama şimdilik 1 set yetiyor.Beslenmeme dikkat ediyorum ama gün içinde almam gereken kaloriyi(protein,karbonhidrat ve yağ) alamıyorum.

Sayfayı Paylaş