kilo vermem durdu pes etmek üzereyim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheRaptor tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. TheRaptor

TheRaptor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, iyi forumlar. Bundan 4 ay kadar önce 1.81 boy 117 kilo ile zayıflama kararı aldım. Şuanda boyum 1.82 kilom 95 fakat aşırı bir sarkma, güç kaybı söz konusu ve bunlarda yetmezmiş gibi bir de kilo vermem durdu. Günlük aldigim kalori 1000i geçmiyor ve protein agirlikli. Hiit ve boks antrenmanlari yapiyorum. Yardimlarinizi ve onerilerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler...

2. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Hile günü yapmıyorsan eğer kesinlikle hile günü yapman gerekiyor. Vücudun kendini korumaya almış olabilir.

TheRaptor bunu beğendi.
  3. TheRaptor

TheRaptor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arada bir kendimi serbest birakiyorum dediginiz gibi vucut alismasin diye fakat nafile. Alinan su miktari ile ilgisi olabilir mi diyet yapmadan önce gunde 4 litre su içerdim su an max 1-1.5litre?

alpaslanözden bunu beğendi.
  4. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Hocam asıl şimdi su içmen gerekiyor. Min. 2 Litre su ortalama 3 litre su içebiliyorsan çok iyi. Bende ilk 2 ayda 12 kilo verdim şuan durdu lakin bunu sorun etmiyorum. Kademeli düşüyor kilo. Sen motivasyonunu bozmadan devam et. Ama su içimini arttır yani bunu kesinlikle yap.

Güç kaybı yaşamanın nedeni, sanırım karbonhidrat alımını çok düşürdün. Kaliteli karbonhidratlar tüket bu şekilde enerjin yerine gelecektir. Başarılar dilerim.

alpaslanözden bunu beğendi.
  5. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    aynı dert bendede başladı zannedersem bu herkesin yaşadığı bişey. 170 boy 92kg ile başladım 3 ayı geçti kilo 85 . 15 gündür 1 gram düşmediği gibi bazı sabahlar 86 kiloyu gecik kalkıyorum sinirden sabah akşam tartılır oldum. yukarıda arkadaşın dediği gibi vücut savunmaya geçmiş olmalı karbonhidratı çok kıstığımda da gerçekten antrenman dozu azalıyor. zannedersem bu da bir çeşit plato :)). şaşırtma gerekiyor.

fuigo bunu beğendi.
  6. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    181 cm 95 kilo ve sadece 1000 kalorimi? Sizin tahmin ediyorum en az 2000 kaloriye ihtiyacınız var. Bunun altına düşmeniz zordur ve sizi aşırı strese sokar. İyi bir araştırma yapmanızı öneririm yanlış yapıyorsunuz.

doxux bunu beğendi.
  7. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle merhaba Anladığım kadarıyla kilo vermek isteyen pek çok kişinin yaptığı hatayı yapmışsınız. Kalori alımınız olması gerekenin çok altında olduğu için metabolizmanız çok yavaşlamış. Buna paralel suyu da azaltmanız kötü olmuş. Sarkmalar da ani kilo kaybıyla gerçekleşmiş gibi görünüyor. Kalori ihtiyacınızı hesaplayıp bundan 500 600 kalori aşağı kaloride beslenirseniz işiniz daha kolay olur. Ne kadar az yersem o kadar çabuk zayıflarım diye düşünürseniz sağlık sorunları yaşarsınız zayıflamanızın bir anlamı kalmaz. Güç kaybını da antrenman öncesi öğüne kompleks karbo tüketerek çözebilirsiniz. Başarılar.

8. TheRaptor

TheRaptor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam önceden günde 500 gram veriyordum bu şekilde. Şimdi yediklerimi daha da kıstım daha doğrusu iştahım tamamen kapanmış durumda 1 elmayla tüm günü geçirdiğim bile oluyor, yemek aklıma gelmiyor. Şuanda yaklaşık 3 haftadır falan aynı kilodayım bişey yediğimde yok yağlı yiyecekler geldiğinde reddediyorum fakat bir işe yaramıyor. Uzun süreli antremanlara halim olmuyor, hiit yapıyorum düzenli.

9. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    İştahınızı açmak durumundasınız. Çünkü bir insanın günlük rutin yaşantısını sürdürebilmesi için belli miktar besine ihtiyacı vardır. Ki siz spor yapan biri olarak daha çok beslenmelisiniz. 500 gram vermek pek birşey ifade etmiyor. Verilen kilo kas ve/veya su kaybı olunca bahsettiğiniz sarkmalar vb sorunlar ile karşılaşılıyor. Spor ve diet bir yaşam şekli haline getirilmez ise sonuç alınamaz ya da kısa dönemde sonuçlar alınır ardından verilen kilolar fazlası ile geri döner. Size tavsiyem kendinize dengeli bir beslenme programı oluşturun ve bu doğrultuda beslenin. Metabolizmanız tekrar hızlanacak ve kilo vermeye devam edeceksiniz. Ayrıca sağlıklı yağlardan kaçmayın. Basit şeker ve trans yağ içeren besinlerden kaçın. Yağlar insan sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Başarılar.

10. TheRaptor

TheRaptor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum, eve küçük bi salon hazırladım fakat yetersiz gelmeye basladi sanirim. Centere baslamak zorundayim gibi gorunuyor. Bunun disinda l carnitine'in faydasi olurmu kapsul seklinde baslasam? Yani yag yakimi acisindan.

11. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Günlük 1000 cl nedir? Hatayı baştan yapmışsınız verdiğiniz kiloların büyük bir bölümü kastan gitmiş ve her kilodan sonra vücut sarkma yapacak ve yağlı bir görüntüye kavuşacak. Lütfen öncelikle günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayıp buna uygun olarak diyet ve spor yapın.

Mesele 1 hafta da 3 kilo vermek değil 1 haftada 0,5 kilo verin ama yağdan verin giden 2 kilo kas olduktan sonra halsizlikte olur, güç kaybıda olur, yağlanmada olur..

12. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Rica ederim. Bu platformda bulunmamızın sebebi bilmediklerimizi öğrenmek bildiklerimizi bilmeyenlere aktarmak zaten. Bence salona başlamanız faydalı olacaktır. Hiit tarzı antrenman koşu bisiklet eliptik gibi antrenmanlar yaparak yağ yakımına devam edip bir yandan full body ağırlık antrenmanları ile temel ağırlık hareketleri ile kas oranınızı arttırıp güçlenebilirsiniz. L carnitine kullanmanıza gerek yok bilimsel anlamda yağ yaktığı ispatlanmış bir ek besin değil. Ancak termojenik yağ yakıcılar kullanılabilir ancak sizin ihtiyacınız olduğunu şahsen düşünmüyorum. Unutmayın ki düzgün bir beslenme ve düzenli bir spor ile hem zayıflar hem güçlenir hem iyi görünür hem de sağlıklı olursunuz. Başarılar dilerim.

13. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    no pain no gain derken espiri yapmıyorduk
    içtiğin suyu 3 lt ye çıkart yediklerini değiştir stresten uzak dur zaman zaman böyle olur antrenman düzenini koru soda tüketimini arttır geçici bir duraklama ....

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    Ağırlık antrenmanı yapıyormusunuz

Sayfayı Paylaş