Kilo vermek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sefaver tarafından 27 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sefaver

sefaver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar 15 yaşındayım 75 kiloyum boyum da 1.75 Kilo vermek istiyorum.
    Sabah: iki yumurta ve 1 bardak süt
    Öğlen: Çorba ve yanında iki kepekli ekmek
    Aksam: 300 gram Antrikot,et,tavuk gibi şeyler yiyorum

Aksam atıştirmasi: 1 kase yoğurt veya musli

Sporda 34 dakika koşu bandında HIIT programı ile kardiyo yapip bisiklete bindikten sonra ağırlık çalışmaları yapıyordum bu haftaya dek fakat bir çok yer ilk başta ağırlık yapılmasını söylüyor ve daha çok kalori harcatacagini söylüyor sizin düşünceleriniz neler?

Haftaiçi öğlenleri okulda olduğum için yemekhaneye göre yiyorum.

Sizin önereceğiniz yemekler var mı, Karbonhidrat azaltıp protein arttırmak gibi.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme konusunda iki tane seçenek var önünde. Kendimden örnek vermem gerekirse günlük 1 kilo -veya biraz üzerinde- tavuk göğsü alıyorum ve onu iki güne ayırıyorum. Yani yarım kilosunu bir gün, kalanını ise ertesi gün yiyorum. Böylece günlük almam gereken proteinin 116g'ını bu şekilde tamamlıyorum. Günlük iki kere protein tozu kullanıyorum. Yatarken-süt ile- ve spordan önce -su ile-. Toplamında 55 - 60 gr'da buradan geliyor. Bunun yanı sıra sabahları dört tane yumurta ve aralarda beyaz leblebi vb protein kaynaklarına yöneliyorum. Tabii günlük alman gereken proteini kendine göre hesaplaman gerekiyor. Eğer bunu nasıl yapacağını bilmiyorsan bir örnek verebilirim.

Kardiyoyu ağırlık antremanlarından sonra girersen çok daha faydalı olur çünkü eğer kardiyoya önce girersen ağırlığa girerken bu güç kaybına neden olabilir. Sporunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum o yüzden ona devam ederken diyete odaklanman daha iyi olacaktır.

Ayrıca kendine biraz zaman ver. Bir anda büyük değişiklikler bekleme ve en önemlisi fotoğraflarını çek. Böylece gelişimi daha iyi görebilirsin :)

3. sefaver

sefaver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler tavuk yerine antrikot yesem bir sorun olur mu ?

4. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Antrikot yemende bir sorun yok. 100g antrikotta yaklaşık 20g protein var. 100g tavukta ise yaklaşık 24 var. 0.50 gram yuvarladım iki örneğide :) Ayrıca tavuk çok daha ucuz bir tercih olur ama dediğim gibi hiçbir sorun olmaz onu yemende sadece alacağın protein miktarları ona göre ayarla

Sayfayı Paylaş