Kilo vermek ve İş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve osmanaga54 tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. osmanaga54

osmanaga54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.a beyler fitness sporuna baslamak istiyorum.öncelikle kilo verip daha sonra kas kutlesi kazanmak amacım
    Ancak aralıklada olsa spor salonuna gittim ancak hep bıraktım
    Çalıstıgım yerde sureklı yuruyorum sekiz saatin en az 3-4 saati ve iş cıkısı bıtkın oluyorum
    spora gittigimde Agırlık+Cardio yapıyorum ancak cok yoruluyorum ve bırakıoru
    3-4 yıl once calısmıyordum sureklı hareket +biraz agırlık +diyet kendı imkanlarımla 52 kilo vermiştim
    Ama suan kilo veremiyorum
    Önceden 130 kilodan 88 e düştüm
    Şuanda 108 kiloyum ne yapmam gerekiyor
    ramazan ayı geliyor malum spor salonuna ramazandan sonra başlıcam ancak ozamana kadar 52 gün var ve degerlendırmek ıstıyorum
    Yardımlarınızı bekliyorum (NOT:Karbonhıdratlar---Yaglar--- Proteınler---kaloti hesabı----Lowcarb---v.b ---diyet yontemlerını ve bu besınlerı nasıl nerden tuketmem gerek biliyorum acıkladıgınızda rahatlıkla anlayabılırım--daha once cok arastırdım bu konuları )

2. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ne iş yapıyorsun ?

3. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    öncelikle, ramazan senin için bi' fırsat olabilir. kaba taslak ifade edecek olursak, iftardan sahura kadar 80-120 gram arası protein alabilirsen, tüm basit şekerlerden basit karblardan uzak durursan yağ yakımı sağlayacaktır zaten vücudun.

ama genel olarak meseleye gelirsek, ben sana kardiyo önermiyorum. en azından tek başına kardiyo önermiyorum. ''kardiyo zaman kaybıdır'' diye youtube'da aratırsan savaş hocanın anlatımı var. aynısını anlatmayayım.

ama şu kadarını söyleyeyim, kardiyo, evet nabzı yükseltir. yağ yakımı da sağlar. ama kardiyonın temel vazifesi ''kondüsyon'' 'dur. kas kondüsyon kazanır. ve hatta güç kazanırsın. ama yağ yakımı kardiyonun sadece ana getirilerinin yanında (-ki bu ana getiriler dediğim gibi kondüsyon odaklıdır- ) gelen faidelerinden biridir.

ağırlık çalış. ağırlığa odaklan. sadece ağırlık çalışmaya odaklan. profesyonel vücut geliştirmeciler gibi yüklenebildiğin kadar yüklen kendine dostum. (sakatla kendini demiyorum) emin ol ağırlık çalışmasıdır seni kurtaracak olan. kortizolü baskılamak, testostoronu artırmak, growth hormonunu artırmak kurtarıcak seni.

kardiyo, elinde bulunan tankların daha hızlı yürümelerini sağlar.
    ağırlık antremanı, elindeki tank sayısını artırmanı sağlar. bilmiyorum anlatabildim mi?

ayrıca her şeye rağmen yine de ağırlık antremanıyla kilo vermek çok uzun sürer diyorsan, ona da çaremiz var, her ağırlık antremanı sonrası 20 dakika hiiit uyguliycaksın. öyle ahım şahım program hazırla da demiyorum sana. misal koşudan örnek verecek olursak, 4 dakika speed 7 de yürüyüş, 2 dakika depar. bunu 3 defa tekrar et bırak. yeterli. ya da 20 dakika ip atla.

4. Ariexs

Ariexs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Çalışırken sürekli yürüyorum bitkin oluyorum diyen birisine ağırlık çalış sonra da 20 dakika hiit yap demek çok enteresan olmuş gerçekten.

Kardeşim senin çalışmaktan zaten dermanın kalmıyorsa sen daha nasıl spor yapacaksın? Yataklara düşüp hayatını da mı aksatmak istyorsun? Senin yapabileceğin tek bi şey var o da yemekten kısmak. Az yiyeceksin kardeşim ya bu kadar basit. Porsiyonları azaltacaksın, normalde bir porsiyon dediğinin yarısını yiyeceksin. Vücudunun verdiği tepkiye göre, mesela halsizlik oluyorsa vitamin & mineral takviyesi yapabilirsin.

Kilon ne kadar fazlaysa vücut o kadar enerji yakar. Şu durumda hala kilo vermiyorsan demek ki çok kalori alıyorsun başka açıklaması yok. Ağırlığı kardiyoyu felan geç, diyete yönel.

Şu durumda spor yapmaya çalışırsan zaten soğursun bi daha da yapmazsın. Biraz kilo verdikten sonra daha az enerjiyle daha fazla iş yapabileceğin için işte o zaman ufaktan spora başlarsın.

5. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

adam yazısına önce kilo verip sonra da kas kütlesi kazanıcam demiş. peki bu adam yürüyerek mi kas kütlesi kazanacak. yani bu adam, arkadaşlar ben zayıfladım hamdolsun şimdi de bana nasıl kas yapacağım onu anlatın dediğinde, kardeş sen zaten yürüyorsun, şimdi de bolca protein ye, arada bir brokoli kemir yatmadan da süt iç mi diyeceksin?

ben komik bir şey söylemedim. spora dermanı kalmayacak kadar ağır bir işse(inşaatçılık-ağır metal sanayi işçiliği v.s.) zaten çoktan kilo vermiş olması gerekirdi arkadaşın. bitkin olmak hepimizin ortak noktası. ben de müthiş bitkin oluyorum. öyle ki spor olmadığı zamanlar uzandığım anda uyuyakalıyorum bikaç saat. ama vg pumptır. o ilk kuvveti tetiklediğinde enerji üretilir vücutta.

edit: üstelik '' ağırlığı kardiyoyu falan geç'' diyebilecek kadar gamsız olmak isterdim. ne olursa olsun bu söylenemez. istediği kadar diyet yapsın bir insan, eğer biraz olsun spor yapmadıysa skinny fat dediğimiz şey olur. istediği vücuda kavuşamaz. (genetik şans müstesna)

6. Ariexs

Ariexs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Başlık: "Kilo vermek ve iş"
    İlk cümle: "Kilo verip DAHA SONRA kas kütlesi kazanmak"

Birader sen kaç kilosun bilmiyorum, 155 mesajın da varsa belli bir spor tecrüben de vardır diye umuyorum, boş boş konuşmamışsındır sanıyorum.
    Şimdi sen kendi kapasitene göre hesap ediyorsun. 108 kilo bir insana yürümek bile zor gelir, kaldı ki arkadaş zaten yoruluyorum, bitkin oluyorum demiş. Ben de aynı durumlardan geçtim, hatta bitmedi bile serüvenim. Ben onun yaşadığı durumu anlayabiliyorum. O durumda senin dediklerini yapsın, yataklara düşmezse ben üyeliğimi kapatır giderim.

Ayıca söylediklerimi çarpıtmaya gerek yok, ben hiç spor yapma demiyorum. Önce kilo ver sonra spor yaparsın diyorum. Sen ise şu durumda ağırlık çalış sonra da hiit yap diyorsun.

Normalde böyle tartışmalara girmem özellikle forumlarda ama bu forumda çok görüyorum böyle. Her soruya cevap vermek zorunda değilsiniz kardeşim, bilgili iseniz ve mantığınıza yatıyorsa cevap verin. Mantıksızsa ve mantıklı geliyorsa o daha fena zaten.

Sayfayı Paylaş