Kilo vermek istiyorum....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve murtiiiiiiiiii tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. murtiiiiiiiiii

murtiiiiiiiiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu basligindan anlasildigi gibi kilo vermek istiyorum. 17 yasindayim 1.78 boy 100 kg. 1 ay önce spor salonuna yazildim. İlk önce kardio antremani yaptirdilar. 1 ay gectikten sonra agirlik antremanina basladim. 2 gün ardarda agirlik antremanindan sonra omuz dirsek ve kollarimda müthiş bir agri basladi. Herhalde yeni basladigimdan olsa gerek... Uzun lafim kisasi ben doğru olani yapmak istiyorum. Spora basladigimda 104 kiloydum. 1 ayda 4 kilo verdim. Bu normal mi ?? Nasil doğru şekilde yapmam gerektiğini yazarsaniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler... (Nasil bir diyet onerirsiniz???)

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    e veriyorsun işte kiloyu? 104 kiloluk birinin ayda 4 kilo vermesi bence sağlıklı bir başlangıç... 1 ayda istersen 20 kilo da verebilirsin... yüzün çöker kollar omuzlar çöker, göbek kalır, hastalanırsın... böyle bişey istemezsin herhalde.

3. murtiiiiiiiiii

murtiiiiiiiiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet istemem. peki şuan verdiğim kiloyu devamli verebilirmiyim? İlk verdiğim kilolar beni yaniltmasin?? İlk etaptaki kilolar vücuttaki fazla su diye duymuştum.bundan sonraki kilo vermek zorlasmaz mi ???

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tabi zamanla aylık verdiğin kilo miktarı da azalır. ama bak benzer problemleri ben de yaşadm. gerçi 104 kiloyu görmedim ama 93ü görmüştüm. aynı boydayız. 77 ye düşmüştüm, çok sağlıksız bir görüntü ortaya çıkmıştı. tekrar 93 ü gördüm ama, bu defa dersimi aldım. ağırlık çalışarak sporla kilomu düşürdüm. şu an 85. ama hem 93 kilodan, hem de 77 kiloluk halimden daha iyi.
    ağırlık antrenmanını ihmal etme, yoksa giden sadece yağ olmuyor, kas da gidiyor... tabi ağırlık çalışarak, iyi beslenerek kilo vermek ve forma girmek,, evde diyet yapıp, aç kalıp 1-2 ayda 20 kilo vermekten daha zorlu ve uzun bir süreç olacak. ama seni daha fazla memnun edecektir.

5. murtiiiiiiiiii

murtiiiiiiiiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dediğinizi uygulayacagim. Agirlik atremanini aksatmayacagim. Sonucundan memnun kalmam için sabretmem gerek değil mi ???

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet biraz sabretmek gerek... ben başladıktan 8 ay sonra bile, hala neden gelişemiyorum diye şikayet ediyorum. ağırlık dediysem, öyle 100 kilolardan bahsetmiyorum tabi. ağırlık-kardiyo çalışmasını en iyi hocan bilir zaten.

7. murtiiiiiiiiii

murtiiiiiiiiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani. Hocamin verdiği programa uyarak doğru gelisiriz belki :) neyse teşekkür ederim hocam ilgilendiğin için..

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eyvallah

9. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    aynı durumdayız. ben 95tim. bana da ilk ay kardiyo yap, 1200 günlük kalori al demişlerdi.
    90-91 arası gidip geliyorum. kasımın 6sında 1.ayım dolacak. sen kardiyo olarak neler yapıyorsun, bir de neler yiyorsun, ortalama kaç kalori alıyorsun vs. yazabilir misin?

10. RedHacker

RedHacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de 104den baslamistim gecen sene bu zamanlarda ilk bikac ay hizli sekilde kilo veriyorsun. Sonrasında bu hız düşüyor. Motivasyonu kaybetmezsen saglikli sekilde 1 yila yakin sürede gayet iyi duruma gelirsin

Sayfayı Paylaş