Kilo vermek istiyorum yaptıklarım doğru mu ? Eksik mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Batujan tarafından 1 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Batujan

Batujan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese merhabalar saygılar

Ben kilo vermek yağ yakmak istiyorum ama bu yağları yakarken mevcut kaslarımı korumak kiloları verirken bu konuda kayıp yaşamak istemiyorum bu kararım neticesinde de şöyle bir program uyguluyorum ;
    12 dk dikey bisiklet
    12 dk yatay bisiklet
    Twist
    Düz ters yan mekik
    12 dk 9 kmh koşu bandı (antreman sonu)
    Ardından ağırlık çalışmalarına geçiyorum ve ön arka kol, göğüs ,sırt ,bacak ve karın kaslarını çalıştıran hareketler yapıyorum dumbell veya aletler ile ve en son yazdığım gibi koşu bandı 12 dk

Kardiyo çalışması olduğu içinde programı kısa tutmaya hızlı ve doğru yapmaya çalışıyorum dinlenmeyi 10 15 an aralığında tutuyorum aralarda

Performans olarak bakarsak antrenman boyu vücüdum makina gibi işliyor yanıyor hele en son koşu bandında karnım ve bacaklarım sonlara doğru yanıyor ve bitiyorum güç olarak tam bana uygun yani ama benim asil merak ettiğim beslenme kısmı ...fatsecret uygulamasına yediklerimi yazdım ve bana gün yediklerimin şu değerde olduğunu çıkardı

Yüzde 42 karbonhidrat yüzde 35 protein yüzde 23 yağ

Program bana Alman gereken kalori 3000 diyor ben anca 950 alabildim.

Ve yediklerim şunlardı
    Kahvaltıda ;
    3 yumurta beyazı haslama
    1 kase yoğurt ile beraber 50 gr yulaf ezmesi üstünde azıcık bal
    Yeşil çay

Antrenmanımı yaptım hemen ardından bir ölçek whey protein ve geldim eve

170 gr haslama tavuk
    100 gr yağsız bulgur
    Ve biraz yoğurt

Aradan 1.30 saat sonra bir 3 yumurta beyazı daha

İşte yaptıklarım ve doğru ise yapmayı planladığım idman ve beslenme budur

Ben uzunca yazdım siZden naçizane ufak tavsiyeler yada bir evet doğru yada hayır yanlıştır duymak bile beni araştırmaya itecektir

Kilo vermek yağ yakmak uzunca bir süremii alacak olsada hedefim uygun bir yağ oranıma gelip bundan sonra bunu koruyup şimdi yaptığımın tersi olarak kas inşa etmeye çalışmak olacak ...

2. Batujan

Batujan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bu arada yaş 20 boy 187 kilo 93

3. Aliriiiza93

Aliriiiza93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Girne
    Antrenman düzeyin güzel, fakat abs oblik kısacası baklava ve çevresinide eğer istiyorsan güçlendirme egzersizleri yap . Kilo verirken protein ağırlıklı besleniriz ki , en az kas kaybını oluşturmak için kilo verirken bunu dikkate alarak yaparsan daha mantıklı, vücudunu tanıyarak beslen , istegine göre ufak tiyolar verebilirim mesajla ulaşabilirsin, yağ oranına ve düşmesine göre değişir süre. Eğer kilo verdikten sonra sadece kas şeklinde alım yapacaksan genelin tersine kaçmış olursun , normalde bulk ve definasyon olarak girilir sen tam tersi ama bulk kısmında en az yağ kısmına göre gidelim diyorsun , biraz zor olur inşa etme süren çoğalır diyebilirim

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş