kilo vermek istiyorum bakabilirisiniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve goldwayzx tarafından 3 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. goldwayzx

goldwayzx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar bir düzenim yok 101 kg yum 1.80 boyum var beslenme programı lazım 23 gündür spor yapıyorum 5 kg verdim ama bir beslenme programına ihtiyacım var yardımcı olacaklar varmı

2. istemihan1

istemihan1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Küçük bir araştırma ile kendi beslenme planınızı çıkartabileceğinize inanıyorum ve yine aynı şekilde kişi görmeden beslenme programı yazılmasınında yanlış olduğuna inanıyorum.

3. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Spor yapıyorsan tabi ki beslenme de önemli gazlı meşrubatları fazla tüketme fast food ve dondurulmuş gıdalar gibi bol bol yürüyüş yapmalı ve koşu yapmalısın.Sporcular için enerji içeren yiyeceklerin başında karbonhidratlar girer.Fakat glisemik endeksi düşük bulgur,pirinç,kepekli ekmek tüketebilirsin.Gün içinde çok az öğün yemek örneğin günde bir veya iki öğün yenmesi sabah kalktın simit ve çayla geçiştirdin.Öğlen fast food tükettin.Akşam gene bir yemek yedin bu şekil beslenmeyle çok doğru bir beslenme düzeni sağlanmamış olur.Beslenme sistemini gün içinde bölmek gerekir.Çok aşırı büyük öğünler değil küçük öğünlerde yarım porsiyon gibi değerlendirebilirsin 6 öğün gibi yiyebilirsin.Aldığın öğünlerde protein,karbonhidrat,çeşitli mineraller ve vitaminler olsun.Öğünlerde balık,tavuk,kırımızı et veya hindi eti ve protein içeren sebzeler gibi tüketmek enerji sistemini de doğru bir şeklide etkileyecektir.Protein alımı özellikle çok önemli kasların yıkımı önlenmiş olacak ve egzersizlerden sonra kasaların daha çabuk yenilenmesi sağlanmış olacaktır. Ayrıca kuşburnu,muz,brokoli,brüksel lahanası gibi bunları da tüketebilirsin.Su tüketimi de önemli sindirim sistemi,metabolik atıkların atılması,eklem kayganlığını sağlamak için özellikle spordan iki saat önce yarım litre kadar su antremandan hemen önce 250 gram su tüketilmesi ve her on beş dakika da bir 125 veya 250 gram arasında su tüketilebilir.

4. Sietre

Sietre Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Estetik görüntüm olsun , güç benim için çok önemli değil diyorsan. Günde 50 60 gr karb al protein yüklen. Kardiyo ağırlıklı hafif antrenmanlara gir. Kısa sürede toplarsın. Ama güç artışı istiyorum diyorsan 150 200 gr karb alıp sabredeceksin 4 5 ayda tamamdır

Sayfayı Paylaş