Kilo vermek için yeni başladım..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmet113 tarafından 19 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ahmet113

ahmet113 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese selam, Spor salonuna yazılalı neredeyse bir ay oldu,hoca bakimindan oyle cok ta iyi bir yer diyemem ama gereken antrenor destegini alamadigim icin sizlerden yardim isteyecegim.

Yas 15
    Kilo 115 civari
    Boy 1.74-78 arasi.
    Ozellikle kalca ve gogus bolumleri cok canimi sıkıyor. Gun icerisinde neredeyse tamamen hareketsizim. -5 gibi eve geliyorum 7-8 de spora cikiyorum sonrasi evdeyim.- 2 yil oncesine kadar boyle kilolu degildim, 2013'ten bu yana boyle oldum. Haftada 6 gun spora gidebiliyorum. Fazla duzensizdim ancak bundan sonra ciddi bir karar alip kendimi duzene sokmaya karar verdim.

Calistigim sekil genellikle 30 DK araliksiz yuruyus (cardio) *4 ve ya *3 mekik (karın) ve 10-15dk bisiklet. Arada hocamin destek icin kas calistirdigi ve ya karin calistirip bisikleti fazla yaptirdigi oluyor. Genel olarak hep bu programi yapiyorum.

Ogrenmek istedigim seyler arasinda ilk basta beslenme geliyor. Bu konuda cok duzensizim, neyin ne kadar protein verdigini falan bilmiyorum. Ayni sey salon terimleri icin de gecerli. Neredeyse pek bir bilgim yok.

Oncelikle beni ciddi anlamda bilgilendirebilecekler varsa diye soruyorum, programim dogru/yanlis mi? beslenme konusunda (ekmek sekeri neredeyse kesmeye calisiyorum. okulda mecburen yemek yiyorum, tavuk durum aliyorum, ayran iciyorum yanina.) aksamlari corba icmeye ozen gosteriyorum, seviyorum da. Ev yemeklerini yiyorum. Yemekten sonra cok faydasi var midir bilmem ama soda iciyorum, gun boyu su icmeye de ozen gosteriyorum.
    ayni sekilde beslenmem dogru mu yanlis mi bi fikrim yok. O yuzden beni bu konularda genel olarak bilgilendirebilecekler var ise simdiden herkese tesekkur ederim. herkese iyi gunler.

2. Enes Rasim Sütcü

Enes Rasim Sütcü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meraba kardeşim bende seninle aynı durumdaydım
    82 kilo civarıydım 64 e kadar düştüm şimdi 66 yım bu diyeti 3-4 ay önce yaptım sporada yeni başladım
    Diyet progmamımda şu şekilde
    Sabah: 1 kase yulaf ezmesi 1 haşlanmış yumurta biraz peynir ve çay
    Öğlen: Okulda olduğum için 1 küçük tost ya da yarım domates ve 2 kibrit kutusu peynir
    Akşam: Pilav makarna vs. hariç herşey
    Not: ekmek yemiyorum ( akşam yemeğinde çorbayla 1 dilim arasıra)

Sayfayı Paylaş