kilo vermek için stronglift uygun mudur?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve zorro17 tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zorro17

zorro17 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar. biliyorum stronglift bileşik egzersizler içerdiği için yağ yakımında izole egzersizlere göre daha etkili. fakat yağ yakarak kilo vermeyi amaçlayan benim için uygun mudur şüphelerim var. çünkü strongliftte periyodik olarak ağırlık arttırmak şart. kalori açığı bırakarak da daha ağır girmek neredeyse imkansız. stronglifti ağırlığı çok fazla zorlamadan örneğin 7-8 rpe ile 10-12 tekrar arası şeklinde modifiye ederek mi uygulamalıyım yoksa programa hiç dokunmadan olduğu gibi mi uygulamalıyım bilemiyorum. bana bir fikir verirseniz sevinirim.

2. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Uygundur. Bütün antrenman programları kilo vermeye uygundur. Asıl farkı yaratacak verdiğiniz kalori açığıdır.

zorro17 bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Programin tekrar sayilari ile oynamamalisin. 5x5 olarak.kalmali. o zaman bambaska birseye donusuyor.

Yuksek kalorili beslenmek tabiiki cok guzel bir sey. Ye babam ye. Ama kaliteli.beslenirsen inan 2500 kaloriyi yerken bile zorlanirsin.

Biz powerlifting yapmiyoruz. Guc antremani yapiyoruz. Kalori acigi o kadar kritik degil. Ustesinden gelebilirsin yani.

5x5 guc antremanlari ile kilo vermek cok uyumlu oluyor. Haftada 3 gun calisiyorsun ve geri kalan gunlerde orta tempo.kardiyo yapma.imkanin var.

Antreman sirasinda harcadigin enerji de muazzam. 5 tekrar squat yapiyorsun. Bir bogayla guresmis gibi nefes nefese kaliyorsun.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zorro17 bunu beğendi.
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ağırlıkların yeni başlayan seviyesindeyse kilo verirken ağırlık artışı alabiliyorsun bu yüzden yapabilirsin. ağırlıklar yüksekse -ki stronglifts yapacağına göre değildir- o iş yaş her türlü düşüyorlar.

zorro17 bunu beğendi.
  5. zorro17

zorro17 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    cevaplariniz icin tesekkurler. benim aklimi karistiran kalori acigi birakarak stronglift programinin vaadettigi agirlik artimina ayak uydurup uyduramayacagimdi. yeni basliyorum, Pink Zeppelinin dedigi gibi belli bir seviyeye kadar stronglifte riayet edecek sekilde agirlik artisini saglayabilirsem cok faydali olacaktir umarim.

Sayfayı Paylaş