kilo vermek için ne kadar kalori eksiye girmek şart

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Lionss tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben kalori alımını 500 600 civarı azaltmayı planlıyorum sizce iyimi dogrusu böyle yapıyorumda neye bazalmetobolizmam 2040 kalori gün içinde 500 kaloriyi yakıyorum 2500 yapıyor ben 1500 yada 1300 civarında alıcam nasıl sizce hedef 1 ayda 5 kilo çogunlugunu lüx olan şeyleri bırakarak saglacam çikolata kola alkol gibi :D

2. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1000 kalori al. 1.500 acigin olsun 1.500×30=45.000 acigin olur. Ayda ortalama 6.5 7 kilo arasi verirsin. Ama kaslarini unut:))

3. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük 3000 ve üzeri kalori alıyorum ama kilo yerinde sayıyor :D hareketli bi zamanda yok evdeyim genelde :D sadece geceleri 3 4 saat kadar geziyorum okadar :D cips kola çikolata vb bi dünya şey yiyorum aynı şekilde 2 tabak yemek günde 2 2.5 ekmek rahat gidiyor :D 22 gündür diyetteyim bugün 1035 kalori aldım yatana kadar 1700 ü bulur :D

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    adam sporcu degil sanirim unutacak biseyi yok :D

5. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen aynen bi ara ugraşıyorumda sakatlandım bıraktım şimdi street workout ve kick boks ile devam :D
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2014 ---
    Aslında bu beslenme işine pek takmadıgımı söylesem yeridir yok yeterli protein almazsak kas kaybedermişiz abi adam inşatta çalışıyor 10 saat günde 3 kere yemek yiyor bunlardan bazen et türü oluyor ama bakıyorum çogunda şu salonda yerinde sayan adamlardan kat be kat fazla kasları var

Son düzenleme: 15 Mayıs 2014
  6. Abayy

Abayy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kasları olması için illa sporcu mu olması gerekiyo ? insanın anatomisinde kas diye birşey yok mu :D

7. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Sporcu olmak için kas olaması şart degil fitness için kas şart gerisi için degil :D futbollda kasa önem veriyorlarmı hayır kick boksta hayır kayakta hayır motor yarışlarında hayır bisiklet yarışlarında hayır yüzmede hayır kısacası sadece body fitness tarzı şeyler için geçerli çogu body cide ise güç kuveet yok benc yaprken ortalıgı sallıyor sonuç şınav çekerken gidiyor

Sayfayı Paylaş