Kilo vermek için herşeyi yapmaya hazırım lütfen yol gösterin

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Barışç. tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Barışç.

Barışç. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar artık şişman bir ezik olmaktan sıkıldım 16 yıllık hayatımın 10 senesi benim için işkence gibi geçti çünkü hep yağ tenekesi gibi lakaplar takıldı bana, babam da ben küçük yaştayken vefat etti berbat bir hayatım var anlayacağınız ama artık bundan kurtulmak istiyorum.Evde kendi ağırlıklarım halterim vb. var 2 aydır ağzıma tatlı birşey girmedi ben anladım tek başıma beceremiyorum kilo vermeyi. 1.75 boyum var 83de kilom.biara hırs edip spor salonuna yazılmıştım 92 kilodan düştüm 82 kiloya yaklaşık 6 ay önce.elimde olsa yine yazılırım ama durumumuz yok. Daha önce vücut geliştiricilerle konuştum onlara sordum nasıl kilo veririm diye onlar bile benimle dalga geçti gidiyorsun dönerciye ordan senin fazla yağları alıyorlar vs. artık bıktım böyle yaşamaktan sevdiğim kızdan da hayırı yiyince moralim iyice bozuldu.sizden ricam bana bu konuda yardımcı olmanızdır. egzersiz programı, beslenme programı yapıcağınız en küçük tavsiye bile makbule geçicektir.

2. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Kilo vermek için boş vakitlerinde geniş yerlerde koşmak kilo vermenizi sağlar zaten. Bunun yanında hamur işi, şekerli ve çok tuzlu yiyeceklerden uzak duracaksın. Öğünlerinde protein ağırlıklı ve lifli besinler yiyeceksin.
    Sabah kalkınca kahvaltının yanında yeşil çay içmeni öneririm. Metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca koşmadan yarım saat önce 1 bardak şekersiz sütsüz kahve içmeni öneririm.
    Bunları yaptıkça zamanla yağların gider.

3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dostum sana detaylı bir şekilde anlatacağım.Başın sağolsun.
    Kilo Neden Alınır ?
    Vücudumuzun günlük alması gereken bir kalori miktarı vardır.Eğer sen bu miktarın üstüne çıkarsan kilo alır , bu miktarın altına inersen kilo verirsin.
    Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım ?
    http://www.kalori.biz/gunluk-kalori-ihtiyaci-hesabi.html

Öncelikle yukarıda linkini attığım siteye gir ve kalori miktarını hesapla sonra o kalori miktarından 300 -500 kalori eksilt o zaman kilo vereceksin.
    Örnek : Necati diye bir karakterimiz olsun böyle biraz kilolu bir çocuk olsun.
    Necatinin günlük alması gereken kalori değeri 3000 olsun eğer necati bu kalorinin altına inerse yani 2700 yada 2500 kalori alırsa kilo verir.
    Ya peki tamamda bu değerleri felan vermişsin ne yapayım ben ???
    Necati telefonuna Play Store'da FatSecret diye bir uygulama var onu indirdi ve günde ne yediyse yazdı necati günde 2500 kalori alıyor ve yavaş yavaş kilo veriyor.Necati tüm kilolarını verebileceğini biliyor ve sabırla yapıyor bu işi.

Necati bunların yanı sıra kardiyo ve ağırlıkta çalışıyor bunun sayesinde süreci hızlandırıyor ve sarkma sorununu en aza indiriyor.
    Necati hareketleri doğru formda yapıyor aksi takdirde sakatlanabileceğini biliyor.

Beslenme konusunda bilinmesi gerekenler :
    Günlük protein - karbonhidrat - yağ alınımına dikkat etmek gerekiyor.

Karbonhidrat : Kilo verecek insanların aza indirmesi gereken şey.
    Protein : Kilo verecek insanların arttırması gereken şey
    Yağ : Bunuda dengeli almak gerek.
    Protein kası onarır karbonhidrat büyütür diye bir söz var.
    Şimdi amacımız kilo vermek olduğu için proteini arttirip karbonhidrati azaltmamiz gerek.(İnternetten protein diyetini araştırabilirsiniz.)

Necati neler yapti ?
    - Kilo vermek için rutin beslenedi ve her hafta aynı şeyleri yedi. (Necati biliyorki güzel bir vücut için bazı şeylerden fedakarlık etmek gerekir.)
    - Kardiyo yaptı ve ağırlık çalıştı.
    - Günlük karbonhidrat - protein - yağ alımına dikkat etti.
    - İnsanların ne düşündüğünü umursamadı çünkü Necatiye laf atan insanlar monoton hayatlarına devam ediyor bir amaç yok bir beklenti yok.Necati ise o diğer insanların saçma düşüncelerine karşı yapabileceğini kanıtlama yolunda yürüyor.
    -Necati araştırmayı hiç bırakmıyor.Hep öğreniyor.
    - Necati en önemliside sabırlı oldu.Ve şu sözü tekrarladı durdu.
    "
    Bu gün degilsede, bir gün olacak,başaracağım."
    - Necati ilk önce yaglarından kurtulup sonra kas kütlesi eklemeye başladı.
    Necati şu anda o laf atanların hepsini imrendiriyor ah keşke şöyle vücudum olsa diye bakıyorlar. Ama hiç biri Necati kadar azimli , sabırlı değil.

Bu arada Necati sana tavsiye veriyor :
    Seni sen olduğun için sevmiyorsa ve vücudun için sevecekse sevmesin daha iyi !!
    Necati hayatına sağlıklı bir birey olarak devam ediyor.

Yazım bu kadar ben bildiğim kadarini aktardım yanlış bir şey yazdiysam affola
    Şunuda belirteyim ben ne hocayım ne profosyonel sporcuyum sadece forumda öğrendiğimi aktardım.
    Sabırlı - Başarılı sporlar.

4. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :

Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini ya da aklınızdaki konuyu arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş