Kilo vermek için beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pyrrhon tarafından 10 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pyrrhon

pyrrhon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar spora 1 hafta önce başladım.23 yaşındayım.1.80 boy 88.5 kiloydum.Herhangi bir diyet programı yapmadan sadece ekmegi kestim ve 1 hafta sonunda 87.8 kiloya düştüm.Bundan sonra diyet +spor seklinde daha etkili sekilde kilo vermek istiyorum ama herhangi bir diyet beslenme programı bulamadım.Beslenme programlarınızı paylaşabilirmisiniz ?

2. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Amaç kas kütleni koruyup, yağ yakmak olduğundan ilk etapta günlük aldığın karbonhidrat değerini düşürmen gerekecektir. Alman gereken karbonu sabah ve antrenman öncesi öğünlerine böl diğer öğünlerde genelde protein ve sebze ağırlıklı beslenmeye ağırlık ver. Örnek olarak;

Sabah : Lor peyniri, haşlanmış yumurta beyazı,yulaf
    Öğle : Tavuk göğüs (balık,hindi vs.) pilav, makarna, bulgur. (Bulgur tercihin olsun )
    Akşam : Tavuklu salata ya da tonbalıklı salata tercihimdir. Ara öğünlere isteğine göre kuru et, lor, kuruyemiş ekleyebilirsin.

Not : Kilona ve ihtiyacına göre yukarıdaki besinlerin ölçülerini ayarla.

Bol sporlu günler...
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mart 2015 ---
    Ben şuan 93 kiloyum ve definasyona gireceğim , kullandığm listeyi paylaşayım:
    Sabah 8 yumurta beyazı + 100 gr. lor + mantarlı omlet
    50 gram yulaf ezmesi + yeşil çay
    Öğlen : 200 gram göğüs + 200 gr. bulgur pilavı + yeşillik
    Ara: 100 gr. lor + 20 gr. badem
    Akşam : 250 grm tavuk + salata + portakal suyu.
    Akşam portakal suyu ne alaka derseniz . Antrenman sonrası için gerekli oluyor. Karb. az aldığımdan .

3. pyrrhon

pyrrhon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkür ederim liste için Ascomycetes. Öglen vakitlerine brokolide ekleyerek diyet listesini yavas yavas olusturucam.

4. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Brokoli lif açısından müthiş bir ürün onu söylemeyi unuttum. Ekstradan kuşkonmaz da ekleyebilirsin öğünlerine.
    Bol sporlu günler...

Sayfayı Paylaş