Kilo vermeden yağ oranı düşürmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BodyEser tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar sizler bir sorum olacak ben şuanda bulk dönemindeyim ve kilom 82 hedefim 90 kilo ve size sorum şu ben bu 90 kgye ulaştıgım zaman 90 kiloda kalıp yağ oranımı düşürebilirmiyim acaba ?

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yag kaybettigin Zaman kilon haliyle azalacak,ayni kilonda kalabilmen icinde bu azalan kiloyu bir sekilde baska birseyle doldurman gerekirki buda kas olur,bir taraftan az kalori alarak yag yakarken diger taraftan kas insa etmen dogal bir sporcu icin cok zor ve hatta imkansiza yakin oldugu icinde bu söyledigin cokda mümkün görünmüyor.Dedigin ancak söyle olur bu yag yakim olayini cook uzun süreye yayarsin mükemmel bir beslenme ve kalori dengesi olusturursun öyleki bir taraftan azar azar yag oranin düserken diger taraftan vücudun kas insasi devam etsin.En iyi ihtimal ile dogal bir VG cinin bir yilda 4-5 kg(ki bu bile cok zor) kas insa ettigini farzedersek,senin 8 kg yag yakarak ayni kiloda kalmak icin 8 kg kas insa etmen en iyi ihtimal ile 2 yilini alicaktir.
    Kolay Gelsin.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Peki ben bulkta 90 kgye çıkmayı hedefliyorum demiştim yukarıda şöyle bir mantık olurmu acaba ben 90 kiloya çıktıkdan sonra definasyona girip 83 84 kiloya kadar definasyona devam ederim sonra yine bulka girip bu sefer 90 deilde 92 94 kilo arası bir sayıya ulaşıp yeniden definasyona girip 88 kgye yakın bir rakama düşsem yağ oranım düşüp kas kütlem artmazmı ?

Sayfayı Paylaş