Kilo verme,yağ yakma,kas büyümesi hacimlenmesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emrezgnn tarafından 30 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Şuanda 88KGyim ve hedefim 80-85kg ye düşüp yağ oranımı düşürüp belirgin bir vücuda sahip olmak istiyorum. Düzenli antreman yapıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum. Karbonhidrat çok fazla tüketemiyorum. Kaslarda hacimlenme az biraz oldu. Ancak normal birisi 5-6 ayda benim belkide 2 katımı yapabilir hacimlenebilir. Diyetteyken hem yağ yakmak hem de kas kazanmak gerçekten zor oluyormuş. Vücudunun değiştiğini toparlandığını sıkılaştığını anlıyorsun gözlemliyorsun antremanlarda ağırlıkların artıyor ancak hacimlenme olmuyor :) bunun nedeni karbonhidratın yeterli tüketilememesinden kaynaklanıyor değil mi ? Dediğim gibi karbonhidrat az tüketiyorum. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor. Boyuma göre kilom fazla gözükebilir ancak ben 75KG ye düşemem yada 80KG ye. Vücudumun kaldırabileceğini sanmıyorum. Çünkü geniş bir vücuda sahibim kemiklerim iri. 75-80KG ye düşüpte üst taraf kocaman alt taraf çıta gibi olsun istemiyorum. Biraz kafam karıştı açıkçası. Kilomu 85KG ye sabitleyip hacimlensem ileri de nasıl olur hatların belirgin olması açısından ? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Bu evrede sıralamam nasıl olmalı ?

Boy:1.75
    KG:88
    Vücut Tipi: Endomorf

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    senin o boyda kiloda 140 cm omzun vardı di mi ? Daha ne istiyorsun. Bence olanı korumaya çalış. En mantıklısı bu bence. Bacakların inceyse bacak çalışmalarına ağırlık var. Vücutta en çok kas bacakta. Bacak kasları olmadan ne tam bir güç'e sahip olursun ya da istediğin güzel görüntüye. Yağ oranını düşürmek istersen vücut ölçülerinde küçülür. Yine de fazlasıyla yağlıyım diyorsan; ki değilsin; yüzde 15 di galiba; o zaman kardiyoya ağırlık vereceksin.

zRedDragon ve emrezgnn bunu beğendi.
  3. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,
    Evet omuz çevresi 140cm çıkıyor. Yağ oranı makineye göre %15 çıktı ne kadar doğru bilemiyorum ben %20 filan bekliyordum ve 40KG de kas ağırlığı çıktı. Bu durumda beslenme düzenimi hacimlenmeye göre değiştirmek ne kadar mantıklı olur ? 88KG de hacimlenip kas kütlesi kazanıp vücudu sıkılaştırıp belirginleştirebilir miyim ?

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    var olan kilonuzu koruyarak da kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Çalıştıkça kas kütlesi artacak; yağlar eriyecektir. Ben böyle inanıyorum. Sizin hacminiz iyi bayağı; daha hacimlenmeye gerek yok aslında. Sıkılaşmak için farklı söylemler var; 4-6 tekrarlar hem güç arttırır, hem de daha çok yağ yaktırır diyen de var; klasik yöntem 15 20 tekrarlı çalışmanın da yağ yaktığını da söyleyen var. Mr universe olmuş Orhan yılmaz Hocaya göre bilimin söylediği 15 20 tekrarlar; ama belirtmeden geçmediği şey 4-6 tekrarların da işe yarayabileceği.

emrezgnn bunu beğendi.
  5. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yüksek ağırlık 4-6 tekrar yapıyorum arada. Ancak genelde orta-yüksek ağırlık 4*8-12 şeklinde çalışıyorum

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda bu konularda yüzlerce başlık var..sizden ricam geçmiş başlıkları da inceleyin..

emrezgnn bunu beğendi.
  7. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Elimden geldiğince sürekli araştırmaya okumaya çalışıyorum. Çok şey öğrendim bu aklıma takılmıştı net sonuç elde edememiştim o yüzden sorayım dedim :) Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş