kilo verme sürecinde bilgilenmem lazım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve THILL tarafından 25 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. THILL

THILL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar aşağı yukarı forumu taradım ama tam cevabımı bulamadım;
    Ben zayıflamaya çalışan ama aklında soru işaretleri olan ikinci öğretim bir üniversite öğrencisiyim.Benim sorumda aslolan haftalık çalışma programımla ilgili

Öncelikle ben spora başlayalı 1,5 ay oldu.Boyum 1,83.Başladığımda kilom 93 dü.Şimdi 89.Tam ölçemedim ama bel çevresi 103-105 arası çıkarken şimdi 101-103 arası çıkıyor.Ortalama 2 cm gitmiş.Bel çevresi yazdım ama ben ölçüyü göbekten aldım ölçü nasıl alınır bilmiyorum,doğrusu söylenirse düzeltirim.Verdiğim ölçülerden anlaşıldığı gibi göbekdeki yağ diğer bölgelerden fazla bu nedenle ilk hedef burayı inceltmekti.

Arkadaşlar,kendim hakkımda bilgi verdikten sonra soruya giriyorum.Ben antremanlara başlayınca hedefim olan göbek incelmesinde aksaklık olduğunu düşünüyorum ve olası problemin önüne geçmek için sorumu yöneltiyorum.

İkinci öğretim olduğum için 10 gibi uyanıyorum ve anca yurtdaki 11,30 daki yemekle ğüne başlıyorum.Kahvaltı 8 gibi olduğu için kahvaltı saati uyanmıyorum.Yemekde genelde Çorba ve diğer sulu yemekleri tercih ediorum.Pirinç pilavı 3.seçenek ama pirinç bende kabızlığa neden olduğu için yemiyorum halbuki çok severim.Sonra 1,30-3,30 arası 2 anteman yapıyorum.Sonra okul ve akşam 8 giib çıkıyorum okuldan.

Kısaca günlük programı yazdıktan sonra nacizane sorularımı iletmek istiyorum.
    1-)Acaba sabah 8 deki kahvaltı için uyansam yiyip yatsam nasıl bir etki olur
    2-)Yemek seçiminde sulu tercih ediyorum ama pilav çok sık çıkıyor 3.seçeneğimi kullanmıyorum.Sizce herşeye rağmen pilav yemelimiyim(yedikten sonra malumunuz)
    *** 3-)2 saat(çoğunlukla 1 saat 45 dk) antreman çok mu.Gerçi antreman sonrası okula gittğim için çok yorulmamak adına hareket sayısını tam yapmıyorum ama nedense bayaa uzuyor.Bazen programda olmayan mekik türevi hareketler yapıyorum Antremanın içeriği ise;
    başta 15 dk yürüme&koşma 10 dk eliptik bisiklet standart.Sonra mekik ve türevi hareketler bir gün kol ve bacak hareketleri diğer gün)

4-)11 deki yemek ile antrema arası 1-2 bardak çay dışında ekstra olmazsa bişey yemiyorum.Antremandan çıkış4 ü buluyor ve dersden önce bitkin düşmemek ve ana öğünü atlamak gibi bi hata yapmamak için biskivi tarzı bişey yemek durumundayım son 1 haftadır elmak,muz yiyorum.Tam bu öğünde ne tarz şeyler almalıyım.Metabolizma hızı

5-)Akşam 8 den sonra da bişey yemek durumundayım çünkü yatma saati 1 buçuk 2 ye dayanıyor arada 5-6 saat oluyor.Yani yine dışardan yemek durumundayım ve hergün yediğim için ucuz olmalı.Yine kraker yada elma genelde ikisini de yiyorum.Akşam için önerilerinizi almak isterim{bazen 200 gramlık yoğurtda alıyorum}

6-)Tüm günü yazdım.Okuldan önce falan powerade tarzı içecekler içsem hem diyet hemde dinçlik açısından etkisi ne olur.

7-)tüm bu soruların dışında genel tavsiyelerinizi bekliyorum.Mesela bazı arkadaşlar göbeklerine streç sarıyor,bazıları yağ yakıcı haplar alıyor.Bu iki yönetemin işe yararlığı ne durumda.Özellikle de Yağ yakıcı haplardan korkuyorum.Kolay yolla verilen kilolar kolayca geri alınır gibime geliyor hemde fazlasıyla

Sayfayı Paylaş