Kilo verme konusu hk. yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sunghur tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sunghur

Sunghur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Merhaba,
    Mart ayının ilk haftasında vücut kütle endeksine dayalı bir sınava gireceğim. Vücut kitle endeksinin 18-25 arasında istiyorlar.
    Tanita'da ölçümüne göre Vücut kitle endeksim 28,2, yağ oranın %14,4(%5'lik bir hata payı olabileceğini söylüyorlar. Ben bunu %16 kabul ediyorum).
    Mart ayının ilk haftasında VKI'ni 24'e çekmem için 78 kg'a düşmem gerekiyor.
    Günlük öğle yemeği hariç ara öğünlerle beraber aldığım kalori miktarı 1676kcal. Öğlen yemeğini işyerinin yemek hanesinde yediğimden dolayı tam değerini hesaplayamadım. Fakat ekmek ve tatlıyı kesinlikle yemiyorum. Salata, sebze ve çıkan et türü yemeği yiyorum sadece. Bunu da yaklaşık 400 kcal'den hesaplarsak günde maximum 2000 kcal alıyorum.
    Spor olarak hafta içi P90X3'ün CVX ve MMX antrenmanları ile sarkmayı engellemek amacı ile 2 günde bir Insanity Workout'un Cardio Abs'ini yapıyorum.
    Hesaplara göre Bazal Metabolizma değerim 2300 kcal. yaptığım spor ve diğer faaliyetler ile beraber günlük kalori ihtiyacımı 3000- 3200 kcal olduğunu varsayıyorum. Günlük 1000-1200 kcal civarında fark oluşuyor.
    Sizce bu diyetle 1 ayda hedefime ulaşabilir miyim?
    L-carnitin ve CLA benzeri suplementleri kullanmam gerekir mi?
    Diyetimi daha yoğun hale getirip 1500 kcal'nin altına mı düşmem gerekir?

Bu konularda yardımcı olabilir misiniz?

Ekli Dosyalar:

2. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    selamlar.. diyetiniz yerli ve yeterli ama 1 ayda 13 kilo verdirir mi orası muamma.. carnitin, hydroxycut vs. kullanmanızı tavsiye ederim eğer herhangi bir kalp, şeker vs. rahatsızlığınız yoksa.

3. Sunghur

Sunghur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kalori alımını daha da azaltıp egzersizler öncesi l carnitin kullanmam yeterli olur mu

4. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    l carnitin değil de daha etkili bir şeyler kullanabilirsiniz eğer sizin için önemliyse sınavınız. glisemik indeksi düşük besinler tüketebilirisiniz.

Sayfayı Paylaş