Kilo verme - beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DavidLaid tarafından 26 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. DavidLaid

DavidLaid Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba 18 yaşındayım spor yapmıyorum şu sıralar haraketimde az karantinadan dolayı haftada 1 belki 2 kere dışarı cıkıyorum 185 97 kiloyum diyet yapmaya başladım yağ yakmak için günde 2000 kalori almam gerekiyor bu 2000 kaloriyi sağlıksız bir şekilde alsam bir sorun olurmu yani 2000 kalorinin hepsinide karbonhidrat olarak alsam yınede yağ yakabilirmiyim ? yoksa cogunlugu protein mi olmak zorunda

2. DavidLaid

DavidLaid Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
  3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Yakarsın yakmasına da, 2000 kaloriyi saf kh'dan alırsan muhtemelen daha sık acıkırsın bu da diyetin sürekliliğini zora sokar. Protein tüketimin yetersiz olursa ciddi miktarda kas kaybı da yaşarsın. Keza işin sağlık kısmı dümdüz fiyasko hiç konuşmaya gerek yok. Üzerine diğer besinleri hiç tüketmezsen bunun hormonlarına etkilerine bağlı kilo verme sürecini etkileyebileceğini de unutma.

4. DavidLaid

DavidLaid Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    elımden geldıgınce protein ağırlıklı beslenmeye çalısıyım o zaman zaten kesinlikle şekeri sevmeyen ve tüketmeyen biriyim cok uzun zamandır yapıyorum bunu meyve dahi yemem karbonhidratıda ekmek ve pilav tarzı şeylerden alıyorum

5. Spyder

Spyder Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo verirsin yağda yakarsın ancak yanında kasta yakarsın. Aynaya baktığında göbeğin daha belirgin skinny fat dönüşürsün. Sağlıklı beslen spor yap bir kaç ay devam ettin mi kendini daha iyi hissedeceksin ve hayatın dönüm noktası olacak.
    Fazla kilo sağlıksız beslenme kendini kötü halsiz hissetme, çabuk yorulma, hayatı kaçırma ve hayat boyu sağlık problemleri demek.

6. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    %65-%70 protein, %15-20 karbonhidrat, %10-20 yağ alacak şekilde beslenmen yağ yakma sürecinde sana oldukça faydalı olacaktır. Saf karbonhidrat ile beslenirsen hormon dengeni bozabilir ve metabolizmanı yavaşlatabilirsin. Bu kilo vermeni geçtim uzun vadede kilo almana dahi sebep olabilir.

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    %65-70'in az olacağı kanısındayım. O oran ile kas kaybı olabilir. %85-90 protein olsa daha iyi olabilir xD

8. skinnyfat01

skinnyfat01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2000 kalorinin %70'i 1400 kalori yapar bu da 350 gram protein demek istersen direk 500 gram protein alsın başka bir şey yemesin :joy:

9. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    Arkadaşlar karbo - pro - yağ olacak. Yazım hatası yapmışım. Çok özür. Bayağı güldüm yav :)

10. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Sorun olur mu? Evet. Yağ ile birlikte kas da yakarsın. Her halükarda kas kaybedeceksin ama bu şekilde kaybettiğin kas artar, yaktığın yağ oransal olarak azalır.
    Yine de yağ yakar mısın? Kesinlikle evet.
    Çoğunluğu protein olmak mı zorunda? Hayır. Bulkta da yağ yakımında da çoğunluğu protein olan bir diyet şekli yok, olmasının da bir anlamı yok. Çünkü vücut tarafından kasa çevrilmek üzere işlenebilecek proteinin miktarı belli (kilo başına ortalama 1.5-2 gram).
    Ne yapmalısın? Yüksek protein (%40) diyeti. Böylece kas kaybını minimuma indirirsin. Ağırlık antrenmanı da yapmalısın kas kaybını azaltmak için.

11. DavidLaid

DavidLaid Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    yorumlarınız için çok teşekür ederim proteini arttırdım bu hafta bakalım oncekılere gore fark olucakmı

Sayfayı Paylaş