Kilo verirken süreklilik :)

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Bussraa tarafından 31 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar Spora basladıgımdan ve burayı keşfettiğimden beri sürekli takip ediyorum öğrenmeye bilgi edinmeye devam ediyorum bunun için soru sormaktan konu açmaktan cekinmiyorum.
    Spora başlayalı 6 ay olacak 96 kilodan 73 kiloya dustum bu süre zarfında Aşırı cardio yapmadan ağırlık calıstım haftada 4 gün spor 1 günde evde kendim yapmayı sevdiğim hareketlerle sporu destekledim.
    Beslenme konusuna gelince almam gereken kalori miktarına göre daha azını alarak kalori açığı oluşturdum yememem gereken basit şeker hamur işi kızartma vb şeyleri tüketmekten kaçındım. Uzun bi süreden sonra hedeflerime ulastıgımda ödüllendirme ya da cok nadir tadına bakma ufak kacırmalar dışında beslenme konusunda bir problem yaşamadım.
    Tabi bunun yanında daha öğrenmem gereken yanlış yaptığım geliştirmem gereken şeyler vardır. İnşallah bunlarıda zamanla halledeceğim. Spor olsun agırlık calısırken yaptıklarım uyguladıgım program yedıklerım zamanlamalar hersey önemli profesyonel olmadıgımız profesyonel yardım aladıgımız için kendi isteğimiz çabamız araştırmalarımızla bir yerlere geliyoruz Sonuçta sevdiğimiz için yapıyoruz :)

Fazla uzatmayım sadece ufak bir özet geçmek istedim şimdi asıl soruma geçeyim 23 kilonun sonunda tabıkı hala vermem gereken belli bir kilo dusurmem gereken bi yag oranı var devam ediyorum kılo vermem vucudumun tepkıleri elbette yavaşladı şimdi ramazan ayında oldugumuz için malum sporu aksatmakla gelen sucluluk duygusu kendini kötü hissetme bocalama hepsi var :)
    Bu konuda neler tavsiye edebilirsiniz neler yapmalıyım bu evrede bu yolu kat etmişken nası bi yol izleyerek devam etmeliyim sizce ?
    Bir de vücudumda şuanda gözle direk net belli olan sarkmalar yok sadece karın bölgemde benim hissettiğim gözlemlediğim kılo aldgmda olusan catlakların yumusa:)ması sıkıstırdıgımda büzüşmesi gibi şeyler var ama normalde dururken dokunurken sorun yok.
    Daha 13 15 kilo vereceğimi göz önünde bulundurursak bunu yavas yavas ve uzun bı sureye yayarak yapmaya özen gösterdim göstermeyede devam edeceğim,
    Sarkmaların olmaması için neler yapmalıyım ?
    Kullanabileceğim bi yöntem extra antreman hareket veya krem losyon vb tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim :)

2. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    3 ay diyet yap 700 kcal kıs ayda 2.5 kg verirsin bu 3 ayda 7.5 kg eder son 15 gün hergün maydonoz suyu içersin böylelikle 500ml-1 litre su atarsın oldumu 8.5 kg zaten karbonhidratı kısmış isen 1gram karb 2.5 gr su tutar ordanda 500 gr su gider toplam 9 kg verirsin kaldı 4 kg bir ay bulk yaparsın hergün sadece 100 kcal fazla alırsın yd termojenik vy yeşil çay vy kullanırsın 4 ayda formda olursun

Bussraa bunu beğendi.
  3. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Ramazandan sonra çok daha sıkı bir şekilde dediklerinizi dikkate alarak tekrar devam edeceğim spora suan normalde yaptgım sporu yapamıyorum hareketsiz kalmamaya calısıyorum gene kalori hesabı yaparak yiyorum yediklerimi zaten 23 kılo verdiğim için şuan doğal olarak bi yavaslama oldu ınsallah yavas yavas zamanla kalan fazlalıklarıda halledecegim tek korkum sarkmaların önüne gecememek ağırlık çalışarak sıkılaşmanın cok faydasını gördüm fakat insan ister istemez tedirgin olup önlem almak istiyor :)

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Sarkmaların çaresi yok, krem, losyon işe yaramayacaktır. Yağ oranı hızlı şekilde azaldığından kısa zamanda düzelmesi çokta mümkün değil, büyük oranda düzelme olur ama uzun zaman alır sabırlı olman gerekir. Devamlılık konusunda ise, işler yolunda gittiği sürece devamlılık gelecektir, ne zaman ki spordan diyetten sıkılacaksın disiplini sağlamakta zorluk çekmeye başlayacaksın, ozamanlarde devamlılığı genelde irademizden harcayarak sağlarız ama çokta uzun sürmez yavaş yavaş eski alışkanlıklarımıza geri döneriz ister istemez. Bu tarz şeyler yaşamamak için beklentilerimizi makul seviyelerde tutmalıyız. Örneğin o anlar gelince; "3 aydır spor yapıyorum bana ne kattı?", "3 ay daha yaparsam bana ne katacak?" veya "şimdi bırakırsam eski alışkanlıklarım bana ne katacak?" şeklinde kendi kendimizi sorgularsak, ister istemez bir farkındalık yaratmış oluruz, bu da doğrudan momentum sağlayacaktır. Sporu bugün veya gelecekte birgün olarak değilde hergün yarın şeklinde düşünürseniz, uzun yıllar hiç motivasyon kaybı yaşamadan devam edersiniz. Ay veya gün sayarsanız net olarak başarısız olursunuz. Öte yandan, kendinizi çok sıkmayın ara sıra tabi ki istediğinizi yiyin, alkol almak istediğinizde alın. Kişisel zevklerinizi çokta fazla kısmayın siz profesyonel sporcu değilsiniz. Kafanıza göre takılın kısacası, çokta kasmayın.

freeletics ve Bussraa bunu beğendi.
  5. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Açıklamanız için çok teşekkür ederim çok iyi oldu :) Ben bu işi seviyorum kendimi motive etmeyi öğrendim ne için başladığımı ne istediğimi hatırlatıyorum kendime :) 6 ayı biraz geckin sürede 23 kılo verdim yavas yavas ve ağırlık çalışarak yaptım bunu kaldırabıldıgım ve seti tamamlayabilidiğim en iyi ağırlıkla yaptım antremanlarımı epeyde güzel sayılara ulaştım basite alınacak gibi değil o yuzden sarkma konusunda basım agrımadı içim rahat etsin diye böyle bir konu açtım önerilerinizi görmek istedim kalan fazlalıklarıda aynı sekılde yavas yavas ve agırlık calısarak sıkılasarak vermek hedefim daha sonra olusabılecek ufak sarkmalar vücut alısıp toparlandıkca düzelir diye düşünüyorum umarım doğrudur :)

6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yapmanız gereken ekstra bir şey yok aslında, kilo vermişsiniz ve daha da vermeniz gerekiyor, dolayısı ile kalorilerinizi kısmanız gerekiyor, almanız gereken kalorinin altında beslenin, antrenmanlarınıza devam edin.

Elbette ki hızlı kilo vermemek yavaş kilo vermek önemli bir faktör, hızlı verilen kilo zaten çoğu zaman yağdan gitmez.

Sarkma mevzusu ise şimdiye dek aşırı bir sarkma olmadıysa bu saatten sonra vereceğiniz kilolarda ise kolay kolay olmaz zaten.

Başarılar... :)

Bussraa bunu beğendi.
  7. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Kısa ve öz gayet hoş cevaplamışsınız teşekkür ederim :))

8. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    sarkmalarınn tek çaresi oda 100 de 100 garanti veremem ama birazda olsa sarkmayı engeller airobik yapman açma germe esneme vs yaapman ve çok hızlı kilo vermemen insanlar ayda 6 kg vs veriyor yanlış sarkma bu hüzden oluyor sen 2.5 kg ayda ver sarkma olmaz hatta sana dedim 3 ay diyet 1 ay bulk yap diye o bulkta sana tarif ettiğim gibi kalori alırsan metobolizman hızlanır ve derin düzelmeye çalışılır çok hızlı kilo verme sakın derin sarkar ramazandada diyete devam edebilrsin hatta if diyeti yaparsın iftarda 100 gr tavuk 10 gr bulgur vs yersin az yani bol su içersin sonra saat 00.00 dan 3 e kadar geriye ne yemen lazımsa onları yer bol su içersin

Bussraa bunu beğendi.
  9. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yavas kilo verdiğimi düşünüyorum aslında 6 ayı coktan geride bıraktım 23 kilo verdim agırlık calısmanın sıkılasmamdakı faydasını anlatamam yani gerçekten çok iyi oldu bu sekılde ramazanda da gene çok yiyemiyorum ufak tefek kacamaklarım oluyor onun dısında kalori hesabı yapıyorum ister istemez normaldeki düzenim gibi olmuyor maalesef ama kendımı motive ediyorum ınsallah ramazandan sonra toparlayacagım :)

10. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    6 ayda 23 kg biz 24 diyelim ayda 4 kg vermişsin sence azmı insanlar çok sabırsız hemen 10 kg veriyim hemen kolar 50 cm olsun yok bu olsun yok öyle şey sen devam et hızlı kilo verme derin sarkar

Bussraa bunu beğendi.
  11. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Yani aslında tam 6 ay degil biraz daha fazla ama bana normal gibi geldi suan kalan fazlalıkların dahada yavas gideceğini düşünürsek cok daha dikkat edecegım tesekkur ederim :)

12. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kalan fazlalıklar niye yavaş gitsin ki

13. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Vücuttaki yag oranı azaldıkca ve belli bir kılo kaybından sonra yavaslıyor bu durum

14. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    o durum sen paran paça kas kütlesine sahip olunca olur sen yağ oranını 15 e düşür o zaman tmm

15. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bana yavaslamıs gibi geliyor :) Umarım herşey güzel olacak :)

Sayfayı Paylaş