Kilo verirken ağırlıklar azalır mı

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Emirx12 tarafından 25 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Emirx12

Emirx12 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Herkese;
    Bazı hareketlerde ağırlık artıramaz hale geldim ve kilo almaya karar verdim.
    Şimdi ben kilo alsam 70 Kg olan Bench pressim arttı diyelim tekrar kilo verirken Bench Press ne kadar düşer misal ?

2. Karina

Karina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle ne için bench press ağırlığını kasıyorsun? Vücut geliştirmek için mi? Powerliftingte mi kendini geliştirmek istiyorsun?
    Her ne olursa olsun sadece kilo alırsan büyük bir gelişim yaşayacağını sanıyorsan birazcık üzmek zorundayım. Düzenli antrenman yapan kişi sadece kilo almaya başlarsa antrenman sırasında performans iyileşebilir, ağırlık bir tık artabilir fakat beslenmende prot/yağ/carb oranın düzgün değilse bu bile uzun sürmez, neticede yağlanıp eklemlerini zorlarsın. Son soruna gelecek olursak - tam bir ahiret sorusu.

Sana tavsiyem hedefini belirlemen, en ideali - senseini, mentorunü bulmak. İmkanın yoksa kendin araştır, hedefine uygun beslenme tarzını öğren, kaynak çok. Eğer vücut şekillendirmek için çalışıyorsan ağırlığa takılma, antrenman hacmi nedir onu araştır. Öğrendiklerini uygulamaya geçir ve sabırlı ol.
    Ps. Bir de daha çok(gerçekten çok- antrenman geçmişin, şimdiki programın, beslenmen, hedeflerin vsvs) bilgi vererek net sorular sor.

3. Emirx12

Emirx12 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Burdaki soru aslında kişisel bir soru değil.
    Sabit Kiloda Kas geliştirmek bir yerden sonra imkansız hale geliyor ağırlık artırmak açısından.
    Hem Powerlifting hemde diğer sporlarda ağırlık artırılmalı zaten.
    Kalorileri artırmak enerjiyi artırır yani buda ağırlık artışı olarak yansıyabilir (Tecrübeye Göre).Kilo Almaktan Kastım da +200-+300 kalori civarı.
    Asıl soru da kilo verirken sizin ağırlıklarınız düştü mü ne kadar düştü tecrübe edenlerden duymak istedim.

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kilo verirken oluşan kalori açığı ve karbonhidrat azaltimindan %10 civarı düşüş oluyor.

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Ağırlıkların düşmesi şart değil. Keza sabit kiloda kas ve güç kazanılmaz diye bir kaide yok.

Şahsen ben koronada 90'dan 83'e düştüm, ağır idmanlar bile yapamıyordum barfiks haricinde. Şimdi salona döneli 1 ay oldu ve 85kg civarında eski makslarımın üstüne çıkıyorum. İleri seviye sporcu değilseniz kilo verirken güç ve kas kazanmak mümkün. Ha ideali bu mudur tartışılır, o ayrı konu.

6. Karina

Karina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım iletmek istediğini. Ben vücut geliştirmeyle ilgileniyorum ve cut yaparken - evet, ağırlık düşebilir fakat kritik bir düşüş yaşamadım hiç. Powerliftingten gidecek olursak yakın bir arkadaşım şubat ayında kendisi üzerinde bir deney yaptı - Kendisi vücutçu değil, lifter fakat çok yağlandığını idda edip “toparlanmak” istedi. Normal kilosu 130 civarlarındayken 1 bench press maksimumu 210 kilo, kendi ağırlığı 120 kiloya düşünce bench press 185e düştü. Ki cut yaparken kalorisini 4000 küsürden indirmiyordu(boy 1.92 sanırım).

Btw macros takibini de yaparsan 200-300 kalori arttırmak kesinlikle güzel bir karar.

7. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    bence kişiden kişiye değişir ama vereceğin kilo 10 dan fazlaysa net azalır diye düşünüyorum

8. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    azaltmakta fayda var sakatlık olmasından iyidir hissiyata bakar

Sayfayı Paylaş