kilo veremiyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve zokem tarafından 6 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zokem

zokem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi günler. 38 yaşındayım 182 cm 90 kgmım. stronglifts 5x5 intermittent fasting yapıyorum ve yediklerimi fatsecret uygulamasından takip ediyorum. uygulamaya göre günlük ortalama 800 ila 1000 kalori arası açık var. günlük 180 ile 200 gr arası protein alıyorum. karbonhidrat yemiyorum. yediklerim 250 gr kadar lor peyniri, 250 gr kadar tavuk göğsü, 4-5 haşlanmış yumurta, evde yapılan yemek, 1 kase yoğurt, kalanını da protein tozu ile kapatıyorum. günlük ortalama 3 ölçek protein tozu kullanıyorum ve akşam yemeklerinde bir seferde 3 ölçek içiyorum. intemittent fasting yaptığımdan kahvaltı yapmıyorum ve proteinin çoğunu 150gr kadarını akşam yemeklerinde alıyorum.
    sizce kilo verememe sebebim akşam yemeğinde fazla yemem mi? protein tozu mu? nutrich marka kullanıyorum.

2. LorakOP

LorakOP Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    intermittent fasting yapıyorsun, karbonhidrat tüketmiyorsun, 5x5 yapıyorsun, 1000 kalori açığın var ve zayıflayamıyorsun demek ? Belki de bazı şeyler sana göre değildir..

3. zokem

zokem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    belki yaşla alakalıdır. insülin direncim olduğunu da sanmıyorum. ben de anlayamadım. 95 ten 90 a çok çabuk düştüm ama 1 aydır yerimde sayıyorum. kardiyo ekleyemem stronglifts canıma okuyor zaten.

4. LorakOP

LorakOP Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Benim önerim seçmen gereken iki yol var 1.Diyet yapmayıp powerlifter konusunda uzmanlaşmak istiyorsan karbonhidrata abanıp kalori açığı bırakmayacaksın. 2.si İyi bi vucüt yapmak istiyorsan Vucut geliştirme antremanı yapıp(12-15 tekrarlı) yine az miktarda karb alarak 500 kcal lik bir açık bıracaksın. Ben açıkçası hiç bir zaman "sıfır karbonhidrat" olayını anlamadım. Vucüdun yağ yakması için bile enerjiye ihtiyaç var. Proteinin kaslara gitmesi için de enerjiye ihtiyacın var. Açlık orucuna ihtiyacın yok onu kafandan at. Açlık orucu yapacaksan karbonhidrat yine sıfırlanmamalı. o daha da tehlikeli. Yaşın var başın var ne yaptığını anlamış değilim intihar resmen :)

zokem bunu beğendi.
  5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Proteinin nerdeyse yarısı protein tozu, biraz fazla gibi. Ayrıca kilo vermeme sebebin yağ yakıp kas kazanıyor olabilirsin ama kalori açığın fazla gibi.

zokem bunu beğendi.
  6. zokem

zokem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    karbonhidratı 1 aydır kestim. evde yapılan yemeklerden alıyorum karbonhidrat ama bu bezelye yemeği, kuru fasulye vb. oluyor. makarna, pilav, ekmek vs. yemiyorum. ayrıca umarım kas kazanıyorumdur. bu kalori açığında kazanmam zor ama gerek işte gerek evde inceldiğimi söylüyorlar ama tartı tam aksini söylüyor. pantolonlar da eskiye göre bol ve kemerde 1 delik ilerledim ancak ilk verdiğim 5 kiloya bağlıyorum bunu. orucu da daha önce de uygulamıştım ama çok yiyordum, kilo veremeyince oruca da başladım. yani kardiyo dışında bildiğim araştırdığım herşeyi yapıyorum. daha olmazsa karnitin kullanacağım. p90x yaparken kullanmıştım ama o zamanlar 73 kiloda olduğum için faydalı mı değil mi yorum yapamam.

7. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    hayır yaptığı şeyin ona göre olmasıyla veya olmamasıyla alakalı değil. dengesiz beslenmesiyle alakalı. 200 gram protein alıyorsa 800 kalori. hadi 1000 diyelim. hani bunun yağı, tuzu, vitamini, kararlı ölçekte karbonhidratı nerede? 1000 kalori nedir? kusura bakma sen ne kilo verirsin ne de kas kazanırsın. böyle devam edersen çok fena bir hastalık geçireceksin. şimdiden geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş