Kilo verdim neyden verdiğimi anlamadım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve stilem tarafından 27 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    1 Aydır savaş cebecinin 2014 yılında paylaştığı beslenme programını kullanmaktayım.
    Günde 4-5 Litre Su Tüketiyorum.
    1 Ay İçinde 88 Kilodan 83 kiloya düştüm belim 2 cm azalmış diğer ölçülerim azalmadı ama istediğim gibi definede olamadım sonuçta 5 kilo verdim.
    Güzel define olamadığım için bu 5 kiloyu ben nerden verdim ?
    Aynı beslenme programına devam etsem bundan sonraki vereceğim kilolar ne üzerinden gidecek?

Beslenme Programı;
    Saat 10:35 6 Yumurta 2 Tam - 50 Gram Yulaf - 14 adet zeytin - 3 adet kuru erik
    Saat 15:00 200 Gram Tavuk Göğüs - 50 Gram Pişmemiş Ağırlık Bulgur - 1,5 Kaşık Zeytin Yağı - 3 Adet Kuru Erik
    Saat 19:00 200 Gram Tavuk Göğüs - 50 Gram Pişmemiş Ağırlık Bulgur - 1,5 Kaşık Zeytin Yağı - 3 Adet Kuru Erik / 5 Gram BCAA

Son düzenleme: 27 Ağustos 2018
  2. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
  3. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
  4. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
  5. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap verecek yokmu ya

6. flavourscornetto

flavourscornetto Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    yaktığın kaloriden az kalori tüketiyorsun sanırım başka türlü kilo vermezsin. ihtiyacın olan kaloriyi öğrenip ona göre bir beslenme oluştur

7. Ozzy Ozmen

Ozzy Ozmen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yazılımcı / ingilizce Ö. / İthalat-İhracat Uzmanı
    Yer:
    izmir / Londra
    Eminim tecrübe olarak benden çok daha tecrübeli arkadaşlar kardeşler olacaktır cevaplayan ama sana nacizane tavsiyem şudur.
    1- Beslenme programı kişiden kişiye değişir aynı zamanda yaz ve kış ayına görede değişir yani = METABOLİZMA (NA) göre değişir.
    2- Eğerki ölçü düşüklüğü sadece bel ve basen kısmında oluyorsa ve diğer omuz göğüz kol falan artmışsa ağırlık olarak yağ yakmışsındır.
    3- ikinci madde de diğerlerinden de gitmişse düşmüşse ölçü kas yıkımın çok ozaman buna bir dur diyip beslenme tarzını değiştirmen lazım
    4- Antreman süreni ve antreman programınıda gözden geçirip vücudunun en iyi reaksiyon vereceği şekilde yapman lazım mesela bana 4*12 yerine 12-10-8 olarak 3 set daha verim veriyor ve şişiriyor kasları
    5- Ne kadar kas kütlesi kazanırsın o kadar yağ yakımın artar.
    6- Birde kardiyoyu uzun tutmak yerine ağır girerek antremanı geçir ( tartışma maddesi olarabilir ama bence kardiyo karın kası yapmak istemiyorsan boşa zaman kaybıdır )

TABİ BUNLARI YAPARKENDE KİLONA GÖRE BAZAL METABOLİZMANA GÖRE İHTİYAC DUYDUĞUN KARBONHİDRAT VE PROTEİN AYRICA YAĞLARIDA HESAPLAYIP ÖYLE ALMALISIN
    Suyu bol tüketmen çok iyi birşey.

Tüm bunları ele alıp öyle değerlendirmen lazım kendini birde her ay ölçülerine baktır.
    NOT: Eğerki kas yıkımını bir nebze antreman anında önlemek istiyorsan antreman boyunca bcaa içmeni öneririm. ( suppların ne işe yaradıgını içeriğini nette araştırıp yada forumda araştırıp bulabilirsin.

8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    PANTOLONLARIN BOL GELMEYE BAŞLADIYSA YAĞDAN VERİYORSUN OLAY BU...

Sayfayı Paylaş