KILO VERDİKTEN SONRA BESLENME SORUNUM VAR

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canizm48 tarafından 19 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. canizm48

canizm48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar herkese. 6 aydır spor yapıyorum 3 ayı sadece kardıyoyla gectı dıger donem fitness yapmaya basladım. 100 kilodan 83 kiloya indim. Şu anda yedıklerıme hala dıkkat edıyorum sekerden beyaz ekmekten falan kacınıyorum. sadece çok fazla yiyorum sanırım. sabahları 4 yumurta 1 dilim kepeklı ekmek. öğlen 500 gram tavuk göğsü ve bol porsıyon esmer makarna. aksamlarıda aynı sekılde 500 gram tavuk esmer makarna yada bulgur pilavı ve ton balığı olarakta degsıyor. 2 lt ye yakın sut ve protein tozuda kulanıyorum spordan sonra ve sabah kalktıgımda. çok abartı mı yoksa iyi birşey mi ? spora duzenli gidiyorum aksatmıyorum. yedıklerımıde saat 8 e kadar yemiş oluyorum. o saatten sonra yemiyorum. sizce yag yapar mı yedıklerim cok az bolgesel yaglanmam var. nasıl yapmalıım yada.

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    İyi bence yulaf lor peyniri falanda ekle sütü azaltabilirsin

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Henuz cok yeni oldugunuz icin kaslariniz yediginiz o kadar eti tuketecek kapasitede degildir. Ustelik protein tozu takviyesi yapiyorsunuz.

Gunde yaklasik 250gr protein aliyorsunuz. Muazzam bir rakam.

Bu miktarin yarisini bile tuketmediginiz icin vucudunuzda yag olarak depolaniyor. Organlarinizi yoruyorsunuz.

Denecek bir sey yok. Iyiniyetlisiniz fakat kas yaparken goz cikariyorsunuz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bence tavuğu 250 gram yesen daha iyi olur

5. rendekar

rendekar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bulguru anladım ama makarnayı kilo vermek isteyen insan tüketmeli mi? Ekmekten bir farkı yok makarnanın.

6. farazi

farazi Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    günlük ihtiyacın olan kaloriden yola çıkarak bir program hazırlamalısın kendine. aksi takdirde günde 1kg tavuk 2lt süt demek en az 320gram protein demek. 83 kilo olarak günde 165-170gramdan fazlasına ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum açıkçası. fazlası arkadaşın dediği gibi yağ yapabilir, sindirim organlarını zorlayabilir. miktarları düşürüp ara öğünlerle süsleyebilirsin beslenme programını. sabah kaliteli karbonhidrat olan yulaf ezmesi tercih edebilirsin. badem, fıstık gibi çerezlere yönelebilirsin ara öğün olarak. proteini makul seviyeye düşürdüğün zaman geri kalan kalori ihtiyacını kaliteli karbonhidrat ve yağ ile süslemen daha doğru olur bence.

respect2us.23 bunu beğendi.
  7. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    500er tavuk ne abıcım 200 300 yap 2 ogun 400 500 yeter lor peynır falan ekle yogurt ekle kepeklı makarna bulgur gayet kalitelidir korkma

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Yanlış hesaplamışsın 1 kg tavuk göğsü, 2 lt süt, 4 yumurta, protein tozu ve esmer makarna tüketiyormuş :) çok ciddi bir rakam gerçekten :)
    Yaklaşık 350-400 gram protein tüketimi söz konusu ki bu da en az. Bu da kilo başına 5 gram protein demek. Bu kadar protein tüketimi sana ekstra fayda sağlamayacaktır. Bu miktarı sporculara öneren herhangi bir sporcu beslenmesi kuruluşu yok. Diyetini gözden geçirmelisin kesinlikle.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Temmuz 2016 ---
    Vücutgeliştirme sporcularına önerilen maksimum protein miktarı kilogram başına 2.5 g. Daha fazlasında amonyak ve üre gibi zararlı metabolitlerin vücuda zarar vereceğinden söz ediliyor. Yüksek protein tüketiminin kemiklerden kalsiyum çekilmesine neden olduğunu gösteren bir çok çalışma var. Bunun aksini iddia eden çalışmalar da var ancak bunlar pek kabul görmüyor. Yüksek proteine bağlı dehidrasyonun performansı olumsuz etkileyecek olması da cabası. Karar senin :)

Son düzenleme: 20 Temmuz 2016
  9. canizm48

canizm48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    daha dikkatli olacagım o zman bu konudada. çok iri bi vucudum vardı kılo verincede biraz onun psikolojisindeydim. baya bi küçüldüm hıssettim ondan dolayı biraz fazla yiyordum :D
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Temmuz 2016 ---
    teşekkür ederim daha çok dikkat edeceğim :)

Sayfayı Paylaş