Kilo kaybım durdu, ekstra bir şeyler arıyorum.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve siegfried tarafından 17 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. siegfried

siegfried Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, 8 Temmuz 2017'de 222 kilo ile başladığım kilo verme serüvenim şu anda 138.9 kilo ile devam etmekte. İlk ay verdiğim 40 kilonun ardından ayda 10-15 kilo civarı bir kayıpla ilerliyordum ki son bir buçuk haftadır bazen 300 gram, bazen 2 gün arka arkaya boş, bazen 400 gram gibi kayıplarla yoluma devam ediyorum. Şubat sonuna kadar 100 kilo civarına ulaşıp sarkık derilerim için ameliyata girmeyi planlıyordum. Opera şarkıcısıyım ve sezon sonunu yakalayıp hiç değilse biraz form kasmak için ameliyata en geç şubat sonu girmem gerekiyor. Araya yaz girerse yeni sezona pelte gibi gireceğim ve form tutarak geçireceğim ilk iki üç ayı. Bu noktada bulabileceğim bir turbo butonu, beni programıma üç beş kilo daha yaklaştıracak bir push, kas kaybı olmaksızın bedenime biraz daha efor yükleyecek bir yöntem hayati önem arz ediyor. Clenbuterol, Ventolin vb. ürünleri bile incelemeye başladım, konu hakkında gerçekten bilgi ve deneyim sahibi üyeler yardımcı olabilirlerse çok mutlu olurum.

Beni bu noktaya ulaştırıp şimdi yarı yolda bırakan beslenme ve antrenman programımı kaba hatlarıyla şöyle özetleyebilriim;

*1500 kalorilik(makrolarımda 160-170 gram protein mevcut) diyet
    *haftanın 6 günü ağırlık+kardiyo(150'nin altına inmeyi bekledim kardiyo için kalp büyümesi riskinden ötürü) antrenmanı
    *glisemik indekste "50" üst sınırı.
    *mümkün mertebe günde 20 bin adım yürüyüş
    *günde 8 litre civarı su
    *olabildiğince ketojenik beslenme
    *intermittent fasting
    *l-karnitin ve multivitaminimin içerisindeki birkaç metabolizma hızlandırıcı
    *karbonhidrat yönünden fakir beslenmemde ağırlık egzersizlerime ufak da olsa katkı sağlaması umuduyla kreatin
    *tiroid sorunum(tsh 7 civarında seyrediyordu son kan tahlilimde) nedeniyle kullandığım ve metabolizmamı düzeltmesini umduğum levotiron

2. x1oo

x1oo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    başkan nasıl 1 ayda 40 kilo verdin anlmadm
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2017 ---
    azmine hayran kaldım eger öyle bişey varsa bence tam gaz devam et acele etme acele işe şeyta karışır ilaç falan kullanmadıysan kullanmamaya devam et protein yüklemesi yaptıgın ıcın belkı kas olarak kg alıyorsundur o yuzden kg yavaş yavaş gidebilir

3. siegfried

siegfried Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1500 kalorilik diyetle ne kadar hipertrofi olabilir ki, belimde incelme hissederdim en azından böyle bir durumu. Birkaç hafta platoda takılmaktan endişe ediyorum, zira önümdeki süre çok kısıtlı deri ameliyatı kilosuna ulaşabilmek için.

4. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük kalori ihtiyacın kilo verdiğin için azalıyor haliyle kalori açığında azalmakta ve metabolizma hayırdır ne oluyor kıtlık başladı diyip hızını düşürüyor.
    Bu kadar hızlı kilo vermen sağlık için hiç iyi değil kalori açığını düşürmelisin.

5. siegfried

siegfried Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şubat sonu deri operasyonu takvimini yakalamak için süratli gidiyorum. Yoksa ben de biliyorum aldığım kalorinin diyet için sağlıksız, aldığım karbonhidratın ağırlık idmanı için yetersiz olduğunu. Amacım kas kaybına uğramadan ameliyat dönemine 100 kilo civarı ulaşabilmek. 2 hafta öncesine kadar her şey yolunda gibiydi ama şimdi programın epey gerisinde kaldım.

Sayfayı Paylaş