Kilo kaybı ile aynı zaman kas gelişimi ne kadar olur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JacKyTR tarafından 7 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. JacKyTR

JacKyTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar; Uzun olduysa affola :)

23 Mayıs 2015 tarihinde 186 boy ve 118 kg olarak başladığım diyet + günde 1-1.5 saat kondisyon bisikletiyle birlikte 1 ay içinde 6 kg vererek 112 kg'ye indim.
    Ancak o günlerde zaten az olan kol kaslarımın iyice zayıfladığını farkettim. Arkadaşımın tavsiyesi üzere öğrendiğim üzere sadece kardiyo + diyet yapılırsa yağ kadar kas da kaybedildiğini öğrendim.

23 Hazirandan (15 gündür) beri şöyle yemek programım var;

Sabah : 2 tam yumurta , 50 gr peynir ve Blender'da Yulaf ezmesi + 200 ml süt + 1 tane muz karıştırıp içiyorum.
    Öğle : 200 gr tavuk ya da yağsız kırmızı et
    AKşam: Çorba ve 250-300 gr civarı Alabalık
    Ara öğünlerde ise 1 porsiyon elma ya da kiraz..

Sabah ile öğle yemeği arasında ise P90x'in aşağıdaki programlarını sırayla uyguluyorum. (Dambıllar 4 ve 8 kg'lik)

Plyometrics (Hepsini yapıyorum)
    Shoulders & Arms (Hepsini Yapıyorum)
    Legs & Back (Barfiks ve Mekik Olan hareketlerini yapamıyorum)
    Back & Biceps (Barfiks olan hareketleri yapamıyorum)

Hem şınav hem barfiks gerektiren hareketleri hiç yapamıyorum şuan. Hem arka kollarım güçsüz hemde vücut ağırlığım fazla geliyor galiba. Umarım kilo azaldıkça ve kollarım geliştikçe çekmeye başlarım.

Akşamları ise yemek öncesi 8 KG'lik dambıllar ile 6x10 set dumbell curls dedikleri hareketi iki kol ile yapıyorum.

7 Temmuz 2015 Tarihi itibari ile bu programla 15 günde 112 den 108.6 Kiloya düştüm. (1.5 ayda toplamı 9.4 KG oldu)

Şimdi asıl gelelim meseleye;

1.5 ayda yaklaşık 10 kg vermeme rağmen göbeğimden çok yağ eridğini hissetmiyorum. Göğüs yağlarımın eridiği çok bariz belli ama göbekde bir türlü göremiyorum o erimeyi..
    Kafama takılan kardiyoyu azaltıp ağırlık antrenmanlarına başlamama rağmen yine hep kas mı eritiyorum ?
    Daha fazla yağ yakmak kas kaybını olabildiğince azaltmak için ne yapmalıyım ?
    Kilomu 85-90 kg arasına indirmeyi düşünüyorum, bu kiloyu ağırlık ağırlıklı spor ile gelirsem aynı anda gözle görülür kas yapabilir miyim?
    Yoksa boşa mı kürek çekiyorum :))

Programımda falan yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyler varsa lütfen paylaşın ben oldukça acemeyim.. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş