Kilo almaya çalışıyorum iftar sonrası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Alkanguray82 tarafından 25 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Alkanguray82

Alkanguray82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İftardan sonrası antrenman yapıyorum ve protein tozu kullanıyorum. Boyum 1.80 kilom 64. İftarda yemek yedikten sonra protein tozu içip 40 dakika sonra spora başlıyorum bitirdikten sonra protein tozu içip tekrar atıştırıyorum ve protein ağırlıklı besleniyorum. Yemekten hemen sonra dolu karna protein tozu içmek ne kadar doğrudur yanlış yaptığım bir şey var mı ?

2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Kendi görüşüm yaptığınız bana göre anlamsız. Yemem yedikten sonra 40 dakika içinde antrenman yapmanız hem yediklerinizin sindirilmesini zorlaştırır hemde antrrenmanda sizi rahatsız eder. Şahsi görüşüm bir muz yada kana çabuk karışan bir 50 gram kadar karbonhidrat tüketip üstüne protein tozu kullanıp 40 dakika sonra antrenmana girmeniz daha efektif olur. Asıl büyük öğünü antrenmandan sonraya saklamanız ve antreanmandan hemen sonra protein tozu tüketmeniz daha efektif sonuç almanıza sebep olacaktır. Yani illa protein tozu tüketecekseniz antrenmandan hemen sonra tüketin derim. Antrenmandan önce büyük öğün tüketip üstüne birde protein tozu içerseniz yediklerinizin sindirim süresini uzatmış olursınuz ve antrenman da istediğiniz sonucu alamazsınız.

3. Alkanguray82

Alkanguray82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Antrenmanı gayet sağlıklı tamamlayabiliyorum. Spordan sonra da protein tozu içip yaklaşık 1 saat sonra yemek yiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2020 ---
    Zayıf olduğum için spordan önce ve sonra yemek yemem gerektiğini söylemişlerdi.

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Mesele şu siz antrenman yaparken mideniz sindirimle meşgul olmamalı ondam antrenman öncesi 40 dakika sonra antrenman yapacaksanız hafif bir öğün tüketmelisiniz. Büyük öğünü antrenman sonrasına bırakmalısınız.

5. Alkanguray82

Alkanguray82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Midem sindirim ile meşgul olursa ne olur
    Midem sindirim ile meşgul olursa ne olur ?

6. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Kaslarına gidecek kanın çoğu hala midenle meşgul olur

body41body bunu beğendi.
  7. pearesheaks

pearesheaks Üye

Beğenileri:
    0