Kilo almam gerek.Hangi ürünü kullanmalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Blooods tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Blooods

Blooods Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar.Siteyi bir süredir takip ediyorum.1 Haftadırda spora gidiyorum.Fakat çok zayıfım.Sitede bir çok tavsiye var fakat ben kendi boyum ve kilomu yazarak tavsiye almak istedim.

Öncelikle boy: 1.72
    kilo: 55
    22 yaşındayım.Yaşıma göre epey bi cılız kalıyorum.Spora başlama amacım hem vücudumu biraz toparlamak hemde kilo almak.Beslenmeme dikkat etmeye başladım.Sabahları kalkıp kahvaltı yapıyorum ardından öğlene doğru karbonhidrat içeren yiycekler tüketip öğleden sonra spora gidiyorum.Size sormak istediğim bi kaç konu var.

-Antremanın sonuna doğru çok bitkin düşünüyorum.Resmen hareketler sırasında elim ayağım titriyor.Ne önerirsiniz ?
    -Kilo alma ve hacim kazanma evresini biraz daha kolaylaştırmak için ek karbonhidrat takviyesi kullanmaya karar verdim.Şuan aklımda olan ürün;
    https://www.supplementler.com/urun/olimp-gain-bolic-6000-4000-gr-482
    Kilo ve boyuma yeni başlama durumumu bakarsanız bana bir öneriniz olur mu ?
    Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın.Fakat elimden geldiğince derdimi anlatmaya çalıştım.

2. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Yemek ye yemek tozlarla olmaz o iş adam gibi oturup ev yemeği yiyeceksin

HecToR Tuning© bunu beğendi.
  3. recepbozdemir

recepbozdemir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    hardline pro gaineri oneririm karbonhidrat alman lazim

4. Blooods

Blooods Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yediklerime dikkat etmeye çalışsamda tek başına olmuyor.Ek besin almam gerek diye düşünüyorum.

Siz daha önce kullandınız mı ? 3000Gr olanının fiyatı gayet uygun geldi.Biraz araştırıcam

5. recepbozdemir

recepbozdemir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    karbonhidratın enj iyilerinden birisi diyebilirim yanındada sağlam bi beslenmeyle istediğiniz kiloya kavuşursunuz..
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Temmuz 2014 ---
    karbonhidratın en iyilerinden birisi diyebilirim yanındada sağlam bi beslenmeyle istediğiniz kiloya kavuşursunuz..

6. Blooods

Blooods Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Biraz araştırma yaptım ve cidden çok memnun kalmış insanlar.Birde türkiyede üretiliyormuş sanırım.Bende almayı düşünüyorum şuan.Fakat kullanımında ki 400ml süt ve 200 gram bana çok fazla gibi geldi.Antremandan önce ve sonra kullanmayı düşünüyorum.Sizce nasıl kullanmalıyım ?

7. recepbozdemir

recepbozdemir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
  8. yns2384

yns2384 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  9. recepbozdemir

recepbozdemir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
  10. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle şunu bilmen lazım ki. Çoğu insanın bıldıgı gibi kilo alman ıcın ssırf karbo gerekmıyor sırf karbonhidrat alsan kilo almazsn. Günlük alman gereken kalorinin üzerine cıkıcaksn ve kilo alıcaksn bu kadar basit. Durumun iyi degile bunu başlarda kraker ile bol kalorili yiyeceklerle karsılayabilirsin. Hergün mutlaka bir öğünde 1 porsiyon makarna tüket. Sabah yulaf ezmesi ye. Protein olarak lor peyniri , beyaz peynir , süt yumurta , tavuk. Ek besin olarak gainera ihtiyacın kalmamıs olur ama illa ki alıcam dersen dymatize super mass gainer i şiddetli onerırım.

11. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Anlamıyorum arkadaş.Bi insan kilo almak için neden ek besin kullansın.Ha vücut tipinden dolayı kilo alamaz anlarımda sen günlük kalori ihtiyacını bilsen onun üstünde yesen hayli hayli kilo alırsın.180 tl verilmez böyle şeylere.Sen 180 tlye evini bulgurla mercimekle falan doldursan daha çabuk ve temiz kilo alırsın.Yinede sen bilirsin.

12. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    80 gr karbonhidratın 33 gr ı şeker hocam ürünü kullanmadım ama bu bile fail aynı şey hardline içinde geçerli illa alacaksanz içerik-fiyat olarak dymatize super mass öneririm ben kullandm etkili ama şuanda gainerın gereksiz olduğunu düşünüyorum

13. Blooods

Blooods Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Artık dikkat etmeye çalışıyorum.Pek kahvaltı alışkanlığım yoktu mesela.Şimdi 9da kalkıp kahvaltı yapıyorum.Ardından 1 gibi bir tabak makarna yiyorum.Yanında yoğurt oluyo genelde.Bide bi kutu ton balığının yarısını limon tuzla beraber tüketiyorum.3 gibi spora gidip geldiğimde de aynı şekilde ton balığı ve makarna yiyorum.Onun haricinde siyah kuru üzüm tarzı şeyler oluyor.Antramana gitmeden önce enerji vermesi açısından şu nesquikin tozlarından aldım :D Ondan yapıp içiyorum.Fakat sonuç olarak ek ihtiyacım olduğunuda düşündüm.Aslına bakarsanız biraz daha çabuk sonuç almak amacım.Eylülde okul açılıcak.Oraya biraz farklı biri olarak gitmek istiyorum.
    Günlük kalori ihtiyacı demişsiniz.Ben bunu nasıl anlıycam ? Buarada sebeplerimi üsttede belirttim.Yemek çok aram yoktur.Zorluyorum kendimi.
    Onada bakmıştım fakat 5kiloluk üründen 15 servis çıkması biraz garip değil mi ? Kaç gün tüketebilicem ki ben bu ürünü.

14. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük kalori ihtiyacı demişsiniz.Ben bunu nasıl anlıycam ? Buarada sebeplerimi üsttede belirttim.Yemek çok aram yoktur.Zorluyorum kendimi.

Nete yazdığında çıkar.Ben 70 kiloyum kalori ihtiyacım 3000.Bu kaloriyi alırsam kilom sabit kalır çok altını alırsam düşer üstünü alırsamda kilo alırım.Kalori hesaplaması yazarsan çıkar.

15. Blooods

Blooods Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Bir site bulup hesapladım.Bana kilonuz tamamen normal gibi bir sonuç verdi ? 1.72 boya 55 kilo ve 22 yaş nasıl normal olabiliyor onu anlamadım :D Kaburgalarım gözükücek nerdeyse.Birde almam gereken kalori 2,639 imiş.Bunu hangi besinlerle geçebilrim günlük olarak ? Sonuçta yediğim yiyeceklerim kalorisini hesaplayamam.

16. innocence057

innocence057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyomedikal öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kesinlikle hardline pro gainer kullanmalısın ben 3 kg lık olanından kullandım ve çok yararını gördüm 1 kez kullan sende herkese önericeksin..

17. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Bir site bulup hesapladım.Bana kilonuz tamamen normal gibi bir sonuç verdi ? 1.72 boya 55 kilo ve 22 yaş nasıl normal olabiliyor onu anlamadım :D Kaburgalarım gözükücek nerdeyse.Birde almam gereken kalori 2,639 imiş.Bunu hangi besinlerle geçebilrim günlük olarak ? Sonuçta yediğim yiyeceklerim kalorisini hesaplayamam.

Hesaplarsın niye hesaplıyamıycaksın.Besin değerleri yaz nete orda yazıyo zaten.Ama önce mutfak terazisi alman lazım yoksa bu iş yatar.Gramına göre hesaplıycaksın çünkü.

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yahu bu kilo verme diyeti. 1 tabak makarna nedir? Yarım 1 kutu ton balığının yarısı nedir? İhtiyacın olan şey yemek yemek, böyle yersen hiçbir şey olmaz. Sen o öğünleri 2 tabak peynirli ve/veya kıymalı makarna yap, o balıklar şöyle büyüğünden derisiyle birlikte tavuk butlarıyla değiştir (her hün konserve balık yenmez, civar var içinde). Yoğurtları 300-400 gr'a çıkart. Sabah kahvaltıda ne yediğini yazmamışsın, 3-4 tam yumurta haşlama veya daha iyisi yağda, yanına bol ekmek veya yulaf veya neyse işte sevdiğin bir karbonhidrat kaynağı (250-300 gr civarı), bol yağlı peynir (100-150 gr), tereyağ, zeytin götür. Gün içinde 1 litre süt, bol meyve vs...Güvendiğin bir kasap varsa git sucuk al, sabahları yarım kangal sucuğu yarım ekmekle götür mideye. Bu şekilde 3000 kalori civarı bir diyet uygula, fatsecret.com.tr'den hesap açıp günlük kalori toplamını hesapla. Eğer daha kilo alımı başlamazsa 3500 kalorilik yemeye başla. 1 litre sütse 2 litreye çıkar,

Toz alsan da almasan da yemeni arttırmak zorundasın. Yazmayayım diyorum da, sana da değil bu dediklerim ama, içim şişti "kilo alamıyorum, hangi tozu alayım?" başlıklarından. Binbir güçlükle kazanılan paralar gidip abuk subuk tozlara gömülüyor. Şöyle 2 hafta sıkıp kendini yesen iştahın açılacak zaten deli danalar gibi yemeye başlayacaksın. Bütün gün 2 tabak makarna, 1 kutu ton balığıyla kilo almaya çalışıp alamayınca toza parayı basmak yazıktır yahu.

Onların yazdığı sağlık sınırları, iyi görünmek için olan sınırlar değil. Neden yiyeceklerinin kalorisini hesaplayamıyorsun? Günde 3-5 dakikanı ancak alacak bir iş bu?

je ne regrette rien bunu beğendi.
  19. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    (Onada bakmıştım fakat 5kiloluk üründen 15 servis çıkması biraz garip değil mi ? Kaç gün tüketebilicem ki ben bu ürünü.)

orda yazdığı servis sayısı günde 165 gr lık 2 ölçek içersen geçerli ama fazla sen günde 1 ölçek içsen 1 ay gider içinde kalorisi proteini karbonhidratı yazıyor hesapla kendine göre bişyler 40-50 gün bile idare edebilirsin.

20. Blooods

Blooods Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi diyosunuz güzel diyosunuzda ben lise hayatı boyunca kahvaltı yapmamış adamım.Kilo verme diyeti demişsiniz.Ben daha önce bunları bile yemiyordum.Yıllardım kilom 55.Şimdi bianda benden 1 öğünde 2 tabak diğer öğünde 2 tabak makarna veya başka bişey yememi beklemeyin.Kızmakta haklsınız elbet ama kendini alıştırmaya çalışıyorum.Zaten bunları bile midem kalka kalka yiyorum.Sabah kahvaltısı özellikle.Midem almıyor.Anlatabiliyomuyum ? Ben yemeyi istemediğimden değil.Öğürücem nerdeyse o derece oluyor.Yavaştan başlamak istedim.Bugün gidip yulaf ezmeside aldım.Maddi durumu çok iyi olan bi insan değilim.Hergün et,sucuk tarzı şeyler tüketme şansım yok.ki evdeki tek ben değilim 1 abim ve kardeşim var.Söylemesi çok kolay geliyor tabi ama yapmaya çalıştığım şey etkileyen durumlarda var.Ha diyceksiniz ki karbonhidrat soruyosun.Onuda taksitle alıcaktım zaten.Fakat vazgeçtim.Burdaki çoğu arkadaş haklı.Yememi içmemi düzeltmeden karbonhidrat kullanmamın bir anlamı yok.Şimdi tekrar şimdilik olan öğünlerimdem bahsedicem.

Sabah "şimdilik" 2 yumurta yiyorum haşlanmış olarak.Beraberinde yeşil siyah zeytin,peynir reçel tarzı şeyler oluyor.Annem genelde ekmeği kendisi yapar.O yüzden ekmek doyurucu oluyor.Bende 2 yada 3 büyük dilim ekmek yiyorum.Birde ben sabahları çaysız yapamam.Bunu değiştirmem gerekir mi ? Yani çay yerine başka bişey içmem şartmıdır ?

Öğlen(genelde saat 1de) ise dediğim gibi 1 büyük tabak makarna ve bolca yoğurt oluyor.Onun dışında yeşil elma yiyorum genelde.Sabah kahvaltıdan sonra ve öğlen yemekten sonra çikolatalı süt içerim.3 gibi antramana gider programımı tamamlarım.Ardından eve gelir duruma göre ne yemek varsa yemeye çalışırım.Yine yanında yoğurt olur.

Dediğiniz gibi miktarları arttırmaya çalışıcam.Fakat benide anlayın.Benim bunu yavaştan yapmam gerek.Yoksa bigün yemek masasına çıkarıcam ne varsa.Birde kalori hesabı hakkında.Örneğim ben yediğim zeytinin peynirin ekmeğin kalorisini nasıl hesaplıycam yahu ? Böyle bir araç mı var ben mi bilmiyorum.Sonuçta tartarak yemiyorum hiçbişeyi.Ne bileyim yani 1 tabak makarna ve yoğurt yiyorum.Ben bunun kalorisini nasıl hesaplıyayım ? Neyse.

Sormak istediğim bi kaç birşey var.Gördüğüm kadarıyla yulaf ezmesinin içinde epey bir karbonhidrat var.Benim bunu ne zaman tüketmem gerek ? Yani antramandan önce veya sonra.Sütle yemeyi düşünüyorum.Tatsız tutsuz birşey.Neyle tüketmemi önerirsiniz süt haricinde ?

Sayfayı Paylaş