kilo almalı mıyım

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve seyma93 tarafından 15 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. seyma93

seyma93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Kilo almakla ilgili bazı sorularım olacak, daha doğrusu ideal kilo nedir üzerine.
    Boyum 1.58 kilom 47. İki yıldır bu kilodayım. Daha önce 53 kiloydum ve birkaç kilo fazlam olduğunu düşünerek kilo verdim- neredeyse aç susuz kalarak- .
    Tahmin edeceğiniz gibi bu seferde gayet sıska bir vücudum oldu. Çevremdekiler ne kadar zayıfsın çöp gibisi diyip duruyor. :D Objektifler mi yoksa moral bozmak için mi böyle söylüyorlar. -Bir teselli ver.
    Şimdi birde ben kafaya koydum sıkılaşmak ve olmayan formumu korumak istiyorum.
    Kafamda bu sorularla pek motive olamıyorum. Sanki boşuna çabalıyormuşum gibi geliyor.
    Zaten kardiyo yapmaya korkuyorum yağ yakmak istemiyorum artık. Nasıl yapılır ne edilir siz bilirsiniz kilo almalı mıyım. :( Birde kilo almaya kalkışınca hep göbeğe gidiyor ayva göbek derler ya ondan. Bilmiyorum ne yapacağımı.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Fotoğraf görmeden söylemek zor ama aç susuz kalarak kilo verdiyseniz muhtemelen kas da yakmışsınızdır ve vücut kompozisyonunuz iyi durumda değildir. O zaman kilo almak olarak değil de kas kütlesi kazanmak olarak bakmanız daha doğru olur. Kilo almaya başlayınca göbeğe gitmesi hatalı şekilde almanızdan kaynaklanıyordur. Ayda 1 kilo gibi bir hızla, yeterli proteinle ve ağırlık çalışarak kilo alırsanız bunun önemli bir kısmı kas olacaktır, göbeğe fazla gitmeyecektir. Elbette aldığınız kiloların bir kısmı yağ olacaktır ama bunu sonradan, kazandığınız kas kütlesini koruyarak yakarsanız sıkılaşmış olursunuz.

seyma93 bunu beğendi.
  3. seyma93

seyma93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim cevap için. Evet bende yağ ile birlikte kas kaybettiğimin farkındayım maalesef. :/ Ağırlık çalışma imkanım yok sadece bir kiloluk dumbellerım var evde.Onlarla çalışıyorum bir süredir artık ne kadar çalışılırsa. Başka ne tür aletler alabilirim ağırlık olarak ev içerisinde kullanılabilecek ve uygun fiyatlı. Birde her gün protein alıyorum sabahları ama bu yeterli mi bilmiyorum. Çok soru sordum kusura bakmayın :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Daha ağır dumbbellar alabilirsiniz veya spor salonuna gidebilirsiniz. Çok da fazla seçenek yok maalesef ama 50 kiloluk ağırlık setleri çok pahalı değil diye biliyorum, bir de barfiks demiri alırsanız işin çoğunu halleder. Sonuçta şu anda kas kazanmak için çok büyük ağırlıkların altına girmenize gerek yok, küçük dumbbell setleri işinizi görecektir. Forumda da evde dumbbella çalışma programı olacaktı bir yerlerde, beslenmeye de dikkat ederek işi bitirirsiniz. Çoık yüksek protein alımına ihtiyacınız yok, 47 kiloda 70-90 gr protein hayli hayli yeterli olacaktır, hatta fazla bile olur. fatsecret gibi bir programla kalori takibi de yaparsanız iyi olur. Tahminen günlük 2000-2200 kalori (bu sayıya çok takılmayın, tahmini söylüyorum, başta gerekmese de kas kütlesi arttıkça daha fazla kalori gerekecektir), içinde 70-90 gr protein, bir dumbbell seti ve düzgün bir program işinizi görecektir.

seyma93 bunu beğendi.
  5. seyma93

seyma93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonuna imkanım yok aslında pek gerek de yok gibi şimdilik. Bilmiyorum ama evde çalışmak yeterli gelir sanki benim için. Fatsecret'ı duymamıştım. Ona da bakıyorum şimdi.Tekrar teşekkürler. .
    Bana bol sabır ve biraz da zaman gerek o halde. :))

doxux bunu beğendi.
  6. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    çevrendekileri niye bu kadar önemsiyosunki kendi problemleri vardır sana öylesin böylesin derler.motive etmek ayrı konu.kendini nasıl iyi hissediyosan öyle olmaya çalış.birazda kas yap bakalım çevrendekiler ne diyecek.

seyma93 bunu beğendi.
  7. seyma93

seyma93 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çevremdekiler biraz fazlan var dedikleri için 53'ten 47 lere düştüm.:) Şimdi ise eski kilomu özlüyorum. :) Kilo verdiğimden beri o kadar güçsüz ve halsiz düşüyorum ki günlük aktivitelerimde bile zorlanıyorum. Bu halde kas yapmak sıkılaşmak falan benim için hayal ama yinede çalışıyorum. :/ Tabi her şeyden önce bu halsizlik için bir doktora görünmemin faydası var.

Son düzenleme: 19 Haziran 2015
  8. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    bence sakın salma.en azından etrafına bak spor salonları park bahçe millet yaz geldi zayıflayacam diye kendini parçalıyor:)doxux zaten yazmış herşeyi.alman gereken proteinde fazla değil.herhangi bi takviye almadan tavuk yumurta lorla çok rahat karşılarsın.halsizlik için multivitamin deneyebelirsin.bana pek bi enerji vermedi.ama çevremde bayaa memnun olanlar var.https://www.bodyforumtr.com/threads...bell-ile-çalışma-proğramı-yapılış-Şekli.8554/ plastik dumbellar ucuz 15-20 kg hafif bi set seni bayaa idare eder bence.

Sayfayı Paylaş