Kilo almak için protein mi gainer mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve maLcatRaz tarafından 18 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. maLcatRaz

maLcatRaz Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 1 saattir tüm forumu okuyorum ama kafam karıştı birde konu açayım sorayım dedim. Ben VG sporunu kilo almak için yapıyorum amacım kas değilde kütle hacim olarak büyümek. Yani S beden tshirt giyiyosam M beden giymek .

Zayıf biriyim kilo almak istiyorum ama tüm vücudumda orantılı olsun istiyorum. Kilo için destek ürün alcam ama Gainer mı almalıyım yoksa Protein tozumu?? Hangisi daha çok kilo aldırır bana.

Kısacası Gainer ne işe yarıyor protein tozu ne işe yarıyor ve aminoasit nedir onuda anlaamdım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kas olarak almak ıstemıorsan burgerkıng,mcdonalds takıl bol tuzlu patates kzartması ye.

3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almak için gainer kullan derim.Protein tozları da kilo almana yardım eder ancak daha uzun vade de ve sağlam antrenman yapman lazım.Çünkü protein tozları kasları besler ve kas artışı olacağından kilon artar.Aminoasitler le işin yok.Onlar tamamen farklı bi konu.

4. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    kas olarak almak istemiyorsan
    iskender - adana - urfa - sütlaç - muhallebi ye
    3 sene önce 45 kg idim şimdi 80 e çıktım :))

Şİmidide vermeye çalısıyorum

5. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi baştan başlayalım.

Amino Asit nedir? (aa) AA lar proteinlerin yapı taşlarıdır. Yani proteinleri meydana getirirler. Proteinler (aa lar) vucutta yapıcı onarıcı olarak görev yaparlar. Yani atıyorum vucudunda bi yerin mi kesildi. Hemen orayı aa lar onarır. BB öle bir spordur ki kasa zarar verirsin. Mikro çatlakları da aa lar onarır bu sayede büyüme sağlarsın kasta.

Carbonhidrat nedir? Carb. lar vucudun birincil enerji kaynaklarıdır. Fazlası vucutta depo edilir.

Protein tozu- aa içerir. (yapıcı onarıcı)
    gainer-protein ve carb içerir.

Anladığım kadarıyla sen çok kaslı durmak istemiosun normal bi vucut istiyosun. Napıcağını söleyim. Hacim için bol bol ağırlık çalışıp protein alıcaksın. Pilav makarna yiceksin spordan önce ve sonra. Vucudun önce bi kendine gelicek sonra zaten erisi gelir. Mekra etme.

Asıl en önemlisi sabırdır. Sabret azimle çalış ve ye yağsız ye çok ye gelişmeyi görüceksin.

İyi çalışmalar.

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Gainer kullan.Protein tozu sadece vg yi iyi yaptıgın zaman kilo aldırır oda 1 yılda 7kg falan.

Gainer in nasıl kilo aldırdıgını bilmiyorum ama tam senin söylediğin gibi kilo aldırıyor :) Tam kas olarak değilde biraz hacimsel olarak

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:34 ----------

Pilav ne pilav?

Eğer pirinç ise neden pilav yemesi lazım? Bunu bir çözemedim ya nedir pirincin sırrı arkadaşlar?

İçinde 100gr.da 2.5gr protein bulunduruyor nedir bunun esprisi?

7. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Ekstradan enerji kalori ihtiyacınız var. Supplement kullanacaksanız cevabı gainer olmalı.

8. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pilav enerji deposu carb bakımından zengindir. Gainer a verilen paraya acıyorum ben her yerden kolayca carb alabiliyoken. Protein değeri acısından konuşmadım carb bakımından konuştum.

iyi çalışmalar

Altintop bunu beğendi.
  9. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
  10. maLcatRaz

maLcatRaz Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARkadaşlar öncelikle cevaplarınız ve önerileriniz için teşekkürler. Ancak halaa kafamda aydınlanmadı soruların cevaı bir kısmınız protein bir kısmınız gainer demiş..

Ben öyle kas olsun istemiyorum dediğim gibi şu an üstüme bol gelen bir giysi üstüme tam otursun yapışsın istiyorum. Ben yaza kadar yani haziran ayına kadar en az 5 kilo almak istiyom.

Şimdi gainermı bana sağlam kilo aldırır protein tozumu halaa anlamadım? aralarındaki fark ne onuda anlamadım.. Birde daha önce gainer kullanmıştım kilo aldırdı 2-3 kilo ama hep göbek olarak oldu ve kullanmayı bırakınca hemen gitti niye öyle göbek oldu?? Ayrıca ben bunları hayatım boyunca ölene kadar kullancammı kullanmayı bırakınca nyie geri gidiyo kilolar?

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Sayfayı Paylaş