Kilo Almak için Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve frezpack976 tarafından 7 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. frezpack976

frezpack976 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora yaklaşık 2 hafta önce başladım. Fakat hamladığım için 2 3 gün ara vere vere gittim. Bugün itibari ile beslenme programıyla birlikte sporumu yapmaya başlayacağım.
    Kilom 60 Boy 1.80 Yaş 18

Kendi Hazırladığım Beslenme Programım
    SABAH
    1 somun ekmek arasına 2 tane ton balığı

Öğle (Spora Gitmeden Önce)
    Pirinç pilavı veya makarna , tavuk

Spordan Hemen Sonra
    1 ölçek whey protein tozu

Akşam (Spordan gelince)
    Pirinç pilavı veya makarna , tavuk veya evde ne varsa

Yatmadan Önce
    200-250 gram cici bebe sütle birlikte

Zayıf olduğum için fazla yemek yiyemiyorum. Tüketmesi kolay ve içeriği bakımından zengin besinleri tercih etmeye çalıştım. Neyi değiştirebilirim önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca Full Body mi yoksa split mi çalışmalıyım?

2. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Cicibebe süt yapma bence. Çok şekerli ve onunla alacağın kilo bir işine yaramaz. Ben de bir ara yaptım kilo almaya çalışırken 1,5 ay falan. Yağlanırsın, yani en azından bende oldu. Ben de 60 kilo başladım senin gibi, kilo aldım ama belimin ölçüsü çok artmıştı o yüzden cicibebe sütü kaldırmalısın.
    Yatmadan evvel bir şey yemeni tavsiye etmem fakat yersen de lor peyniri öneririm.
    Okula veya işe, ara öğün olarak muz ve kuruyemiş götürmeni öneririm.
    Ara öğün eklemeyi unutma.
    Antrenman hakkındaki soruna çok bir bilgim olmadığı için çok cevap veremeyeceğim. Ben genelde split çalışırım ve bulk döneminde de split çalıştım. Şuan definasyondayım yine split devam ediyorum.

burakua17 ve frezpack976 bunu beğendi.
  3. frezpack976

frezpack976 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim güzel cevapların için.
    Peki ne kadar sürede kaç kilo aldın? Yani şuan bulunduğun kiloya 60 kilodan kaç ayda geldin?

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kahvaltıda beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketebilirsin. Kilo almak istediğin için miktar oldukça fazla ancak miktarı azaltıp ara öğün yapabilirsin. 1 ekmek tüketim açısından zorlayabilir çünkü.

Cicibebeyi tüketmemen gerekiyor şeker oranı yüksek.
    Programda sebze ve meyve yok. Sebze meyve tüketimi artırılmalı.
    Çeşit artırılmalı. Pirinç pilavına alternatif: bulgur, kurubaklagiller(mercimek, nohut, fasulye vb), makarna, kuskus, erişte, tam buğday ekmeği ... bunlar dönüşümlü tüketilebilir

5. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sadece sana bir şey yazacağım, cici bebe hatta paketlenmiş şekerli ne varsa hayatından uzaklaştır. İntihar ediyorsun haberin yok. Kuzenime defalarca anlattım anlattım anlamadı sonunda hastanelik oldu. Cicibebeden baya bir kilo kazandı ama şimdi o yağları yakmak için bir tarafını yırtıyor.

6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    biz cici bebeyle ilgili başlıklarda genel uyarıları yapıyoruz ama dinleyen yok işte. birisi cici bebe yer diğeri fıstık ezmeli bisküvi yer bunlar böyle gider. oysa birazcık araştırsalar forumu zaten görecekler.

burakua17 bunu beğendi.
  7. frezpack976

frezpack976 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler Kilom 60 ve yağ oranım 4-5 civarı cici bebenin o kadar da sıkıntı olacağını söylemedi bana salondaki hoca. Sizce de sıkıntı olmaz mı?

8. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    konu sadece göbek yapıp yapmayacağı değil spora göre beslenme şekli mesele. ben kilo vereceğimi bilsem yine yemem açıkçası , tercih meselesi.

9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yağ oranı 4-5 civarı? bir hata vardır o işte. hadi onu da geçtik cici bebe zaten sağlıksız. her çeşit bisküviden uzak durman gerekiyor. cici bebe'de 100 gram'da 25 gram şeker var. yani çeyreği şeker. sağlıklı bir insanın günlük şeker ihtiyacı 40-50 gramdır ki spor yapacak bir insanın zaten şeker almaması gerekiyor.

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Şu forumda bunu yazmaktan sıkıldım ama şeker öcü değil. Doğru zamanda alınan, uygun miktar şeker gelişim için gerekli. İnsülinden korkuyorsunuz ya, o sadece taşıyıcı bir hormon. Özellikle antreman sonrası yükseltilmesi, kaslara besin transferini hızlandırıyor. Bunları göz önüne almadan ezbere, kulaktan dolma söylemleri tek doğruymuş gibi aktarmamak lazım.

OKR bunu beğendi.
  11. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Peki ya bilmediği bir şekilde insülin direnci varsa?

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Varsayım üzerinden genelleme yapalım dersen sana kolay gelsin, hayatta başarılar. Ama şunu da eklemek lazım, türk diabet vakfı yaptığı yayında insülin direnci olan hastalara şekeri tamamen yasaklamak yerine miktarı kısıtlamayı öneriyor. İşin özü ne yersen ye ama miktarı doğru olduğu sürece sıkıntı yaşanmaz.

13. brsdmrcn07

brsdmrcn07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyuna göre zayıfsın ama bu yazdıgın programla çok bi sonuç elde edemessin sana tavsiyem.

Sabah yemek yiyeceğin saatten 1 saat erken kalk kalkınca bişey yiyemiyosan eğer o 1 saatte iştahın açılcak kahvaltı yapmak isticeksin zaten.

Kahvaltında en az 3 haşlanmış yumurta ( zor geliyosa yemek üzerin zeytinyağ dök limon sık pulbiberde atabilirsin)

Sonra lor peyniri
    Yanında 2 kaşık fıstık ezmesi
    Birde üzerine eğer yiyebilirsen yulaf ezmesi bunları yedikten sonra tozu iç sütle spora giderken kendine yarım ekmek tonbalıklı sandivic yap spordan çıkınca onu ye üzerine tekrar sütle karıştırdığın tozu iç ( her gün tonbalık yenmez erkeklerde yumurtalıkla alakalı bi sıkıntı oluyo bi gün tonbalıklı bi gün tavuklu sandivic yapamam diyosan lor peynirli oda olmassa en kötü beyaz peynirli domatesli sandivic yap cünkü spordan cıkınca bişey yemen lazım.

Akşam eve gidince muhakkak pilav ve ya makarna olsun ve yanında tavuk gögüsü yemeye bak gögüs yiyemessen bile haşlanmış 2 tane patates ye ( nohut fasulye tarzı şeylerde yemen lazım arada )

Akşam yatmaya gitmeden önce biraz kuruyemiş veya meyve varsa meyve ye ( avokado çok iyi olur) üzerine gaineri iç uyu.

Kafamdan salladığım program değil yazdıgım programı bulamassın heryerde ( fıstık ezmesi önemli ) atlama burayı

14. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Şeker de diğer gıdalar gibi gerekli ama kaliteli olan elbette. Antrenman oncesi,ara öğün için vesaire karbonhidratı sadece hazır gıdalardan alıp, bunu ''rutin'' haline getirirsen güle güle derim yolun açık olsun.
    Her şeyin fazlası zarar burda şekeri karalamıyorum.Bu gözler bisküviye nasıl bi ara öğün olur diye soran gördü.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2019

Sayfayı Paylaş