Kilo almak hakkında sana birkaç sır veriyim mi adamım !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Furkan Ünalan tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Furkan Ünalan

Furkan Ünalan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar kilo almak isteyen arkadaşlara bir kaç tavsiyem var:
    Öncelikle şunu söyleyim adamım yaptığın herşey antrenman, diyet, dinlenme.. vs tamamen aynada ne görmek istediğine bağlıdır. Ben parçalara ayrılmış dilimler görmek istiyorum !!!
    Ben Bu içi kas dolu dilimleri nasıl elde ettim ? ağır antrenmanlar pek düzenli olmasa da diyet ve tabi ki DİNLENME!!!
    Hepiniz duymuşsunuzdur son zamanlarda artık uzmanlar istenilen o mükemmel kaslara ulaşmanın %70 diyet %30 Antrenman kanaatine vardılar.
    Ben bu düşünceye pek katılmıyorum çünkü bizzat yıllardır denemiş biri olarak o kalorisi kalorisine hesaplanan mükemmel diyeti dünya üzerinde kusursuz uygulayabilen bir sporcu yoktur.
    Ben 14 yaşımdan beri fitness ile ilgileniyorum ve ilgilendiğim süre zarfında sabah 6 yumurta hiç tüketmedim ve ne yazık ki yaşlılıkta iyi olabilicek fakat şimdi gençken pek istemediğim bir durum olan Allah tarafından doğuştan verilmiş süper hızlı bir metabolizmaya sahibim.
    Peki zamanla çalışarak ne öğrendim ? Vücudumu tanımayı ! ne zaman yemek istediğini, hangi saatler arası antrenman istediğini...
    ilk defa başlayan arkadaşlar için söylüyorum bedeniniz Vücut geliştirme sporunu yeni yeni tanımaya başlıyor. ona ilk önce ağırlık kaldırmayı öğretirsiniz zamanla kaldırdığınız bu ağırlıkları aldığınız yiyecek doğrultusunda ne kadar gelişmesi gerektiğini öğretirsiniz. Tabi ki ilk zamanlar vücudun harika tepkiler verip (Hele benim gibi bir süpersonik bir metabolizmaya sahipseniz :) ) bir anda süper bir hacme kavuşmasını bekleyemezsiniz. dediğim gibi bedeniniz şu ana kadar aldığı her besini futursuzca hızlı bir şekilde yakıp aynada görmek istemediğiniz ince kollar protein kreatin gibi maddelerin ulaşması gereken yerlere ulaştırmadan çoğunu yaktığını görürsünüz. fakat dediğim gibi zamanla vücut eskiden doğru dürüst kullanmadığı proteinlerin siz spor yapıp kaslarınızı parçaladıkça ne kadar ihtiyacı olduğunu anlayacak.
    Hızlı metabolizması olan arkadaşlar için kural basittir : aldığınız proteinleri ve kaslar için gerekli olan her türlü besini vücudun bir anda hepsini yakmaya fırsat vermeden kaslara göndermesi gerekir.
    Benim programım: ben herşeyi yiyorum adamım ama ayarını kaçırmadan haftada en az bir kez hamburgerde yiyorum fakat bu bana yağ olarak gelmiyordu çünkü aynı oranda ağır antrenmanlar yaptığım için vücut sadece kaslar için gerekli olan maddeleri içinde bırakıyordu.
    Ben bu yaz uyguladığım 2 aylık kendi programımdan bahsedeyim sabah kalkarım 2 yumurta 1 çorba kaşığı bal salatalık domates ve sadece iki dilim ekmek 2 saat sonra atıştırmalık bir avuç çerez ne olursa ve saat 12 benim antrenman vaktim 2 saatlik harika bir antrenmanın ardından 30 gram whey protein ve ardından 1 saat sonra güzel bir öğle yemeği dediğim gibi o gün evde menüde ne varsa (ama sadece 2 dilim ekmek) ve ara öğünler çerez yoğurt (yağ oranı düşük lif ve sağlıklı protein bakımından yüksek) ve saat 8 buçuk güzel bir akşam yemeği yemek oranı bol fakat ekmek yine 2 dilim (Bizim türk milletinde gelenekselleşmiş olan ekmek kültürü gerçekten çok yanlıştır çünkü ekmek saf hamurdur ve vücuda alınan her türlü hamur büyük çoğunluğu yağ olarak vücudda kalacaktır six pack çıkarmak için ekmeği büyük ölçüde azaltmalısınız) yemeği bol bol yiyebilirsiniz dediğim gibi zaten çok hızlı bir metabolizmaya sahipsiniz. geceye doğru bir kaç avuç çerez (isteyenler ve garanti altına almak isteyenler için gece için kana geç karışım sağlayan kazein protein öneririm fakat ben kullanmadım)...
    bir günlük programım bu şekilde haftada dört gün çalışırım çarşamba, cumartesi, pazar dinlenmeye ayırırım. ve sonuç ne mi oldu adamım ?
    2. ayın sonunda 65 olan kilomu kas ve orantılı yağ olarak tam 70 e çıkardım !!!
    yediğim yemeklerin bir anda vücuddan atılmasını engellemek için metabolizmamı sürekli yiyerek baskı altına aldım ve vücuduma aldığı yiyecekleri hiç etmeden kullanmasını öğrettim
    bu sadece uyguladığım onlarca programdan bir tanesi ben çok kilolu olmayı sevmem 70- 75 arası kilo oranı benim aynada istediğim dilimleri görmem için yeterli bir kilo
    ve sonuç olarak arkadaşlar sabır ve azim ile çalışmaya devam etmeli ve vücudunuzu tanımalısınız
    Ha en başından da söylediğim gibi en etkili verimi alabilmek için antrenmanlarınızın hakkını vererek düzenli bir şekilde çalışmalı bunu uygun bir dinlenme ve güzel bir besin kombini ile desteklemelisiniz...
    Hepinize iyi çalışmalar dilerim... :)

elezar bunu beğendi.
  2. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Abimiz kendi düşüncelerini denediklerini yazmış ve bir cevap bile yok, teşekkürler:)

3. Ayhan.

Ayhan. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler ben de başlıyorum bi heves ettik bakalım :)
    71 kiloyum kollar falan aşırı cılız yetti artık dedim yaza kadar halledicem bu vücudu
    Bu arada yazınız gaza getirdi beni :)

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Eline Sağlık . Dediğin gibi vücudu tanımak çok önemli bazen şu yanlış şunu şöyle yapmamak lazım diyoruz ama kesin konuşmak bazen yanlış oluyor çünkü bana iyi gelmeyen şey o adama daha iyi gelebilir bu hatayı bende yapıyorum .

Sayfayı Paylaş