Kilo Almak Amaçlı Başlıyorum Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve batuu123 tarafından 12 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. batuu123

batuu123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba 1.83 boyunda 65 kiloyum. Kilo alma amaçlı spora başlamak istiyorum ama takviye kullanımı, beslenme, antreman programı açısından bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim.

2. mali_zyzz

mali_zyzz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Takviye kullanımı olarak şahsi fikrimce gainer kullanma.Çünkü karbonhidratlı beslenmek proteinli beslenmek kadar zor değil.Takviye ürün olarak Kazein protein öneririm.Kazein protein önermemin sebebi ise gece yatmadan önce içilmesi ve bu yüzden iştahını kesmeyecek ve uykuda olduğun 8 saat boyunca kasların beslenecek. Whey protein antremandan sonra içilir ve bu da iştahı keser. Antreman olarak verebileceğim tavsiye ise full body değil split body çalış. Kendim haftada 6 gün çalışıyorum ve kaslarımı haftada 2 kez çalıştırıyorum.Bence sende haftada 2 kez aynı kas gruplarını çalıştır fazlası ve azı hakkında herkes farklı şeyler söylüyor kimisi 1 kez çalısan yeter diyor.Kimisi 3 kez çalışırsan eritirsin diyor.Kimisi 3 kez çalışırsan fazla büyütürsün diyor.Beslenme olarak bulk dönemine girmelisin.Ya clean bulk yapıp kalori hesabı yaparsın ya da dirty bulk yapıp ne bulursan yersin.

Sayfayı Paylaş