Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve CiRoZ_85 tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. gmszy

gmszy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaslar bende kılo alamayanlardan biriyim ama arkadasın yazdığını görünce umutlandım.160 boyunda 42 kiloyum 21 yasında bayanım..benımde cok acil bi şekilde kilo almam lazım çünkü bu durumdan sıkıldım artık..doktorun yaptığı testlerde bişi yok yani benimkide düzensiz beslenme sanırım..çünkü günde 2 öğün yemekten fazla yemiyorum..gece yatarken ekmek arası patates kızartma yıyorm o da işe yaramıo..ama bu defa kararlıyım beslenme düzenimi değiştircem ara öğün ana öğün dikkat etcem..ama hızlı kılo almak ıstıyorum bunun ıçın ek besinler tüketmek istiyorum..mesela kilo aldırıcılar yada protein tozları..sizce hangisini kullanmalıyım ve zararı varmıdır lütfen bu konuda bilgili biri bana yardım etsin..spor yapmıyorum pek zaten yapacak ortamım da yok..cevaplarınızı beklıyorum arkadaslar

2. kritik

kritik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aç karnına 4 dilim fıstıklı baklava
    08:00Sabah: 3 açma
    10:00ara öğün:2 halley
    13:00öğlen: 2 dürüm, kola
    15:00ara: 2 browni
    18:00akşam: mcdonalts 2 menü
    20.00ara:muz
    21:00ara:4 şekerli çay toblerrone
    23:00 ara:2 tabak dolusu soslu makarna+ ayran

dikkat günde 8 saat uyunacak
    çok susadıkça su yerine kola yahut lohusa şerbeti... :)))

şaka bir yana buraya yazmayı ben çok istedim...
    koskocaman spor salonunda 118 kilo ile en şişko insanım ve ve ve spor salonundaki zayıf kızları an la mı yor (d) um :))

3. sağlıklıBESLEN

sağlıklıBESLEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilonu kontrol et yolunu benden öğren!...

ARKADAŞLAR MERHABA İSMİM HALİME ANKARA'DA YAŞIYORUM ,SAĞLIKLI BESLENME DANIŞMANIYIM ,BİLİRSİNİZ Kİ BÜTÜN KİLO PROBLEMLERİ SAĞLIKSIZ BESLENMEDEN KAYNAKLIDIR, GÜNÜMÜZ ŞARTLARINDA HİÇ KİMSE SAĞLIKLI BESLENDİĞİNİ SÖYLEYEMEZ; ÇÜNKÜ SAĞLIKLI BESLENMEK İÇİN;
    - GÜNDE 2 TENCERE DOLUSU KILÇIKLI FASULYE (günlük lif ihtiyacını karşılamak )
    -GÜNDE 4 TABAK MEYVE ( vitamin ihtiyaçlarını karşılamak)
    -Günde 1,5 -2 lt su tüketmek (vücuttaki zararlı atıkları uzaklaştırmak için)
    -GÜNDE 1 lt SÜT İÇMEK(protein ve kalsiyum ihtiyacını karşılamak için )
    bunun gibi bir çok besin almamız gerekir,günümüz şartlarında bütün gıdalar hormonlu olduğu için bu listemiz baya kabarık olur ve yoğun iş temposuna sahip insanların hiçbiri beslenmeye yeterli vakti ayıramaz.
    EĞER KİLO PROBLEMİNİZİ ÇÖZÜME ULAŞTIRMAK İSTİYORSANIZ 05075034218 NUMARALI HATTAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ .

4. stands

stands Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar benim kafama bişey takıldı eti lifalif diye bir ürün gördüm besin degerleri şöyle
    Enerji(kcal) 356
    Karbonhidrat(gr) 60.7
    Protein(gr) 12.6

HARDLİNE PROGAİNER İSE
    enerji 359kcal
    karbonhidrat 70gr
    protein 16gr
    bu eti lifalif adlı ürünü düzenli kullansam gainerle aynı işi görmezmi ??

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kastan mı kilo amak istiyorsunuz yağdan mı kastan alırsanır bunakilo almak diyoruz yağdan alırsanız buna sağlığı bozmak diyoruz.

6. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    Oldukça sağlıksız bir menü :) Bunları yiyebilen gerçekten var mı? Sanırım yersem mide fesadı geçirerek hastanelik olurum diye düşünüyorum :D

7. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bunları yaparak hem sagligini maffedersin organ yaglanmasi olur hemde aldigin kilo esit dagalmaz sadece bel cevresinde toplanir can simidi cikar resmen belinde kesinlikle uygulamayin kilo alicam diye boyle sacmaliklara gerek yok ve damar tikanmalarida olur

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 7 Mayıs 2014
    ugrkrms bunu beğendi.
  8. betull0123

betull0123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yalnız değilsiniz. Aynı konudan müzdaribim..

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kas yapın desem korkacaksınız. sağlıklı beslenerek kilo almanın yolu kas yapmaktır. yağ almak kilo almak değil sağlık kaybetmektir. Neden diyetisyene gitmeden önce buraya yazdınız desem? Diyetisyen kilo verdiren kişi demek değildir. İhtiyacınıza göre beslenmenizi düzenler kilo da aldırır. şimdi ben de doğru cevap vermek için karaciğer böbrek fonksiyon troid şeker yüklemesi testleri istemem lazım. günlük faaliyet düzeninizi ve yeme düzeninizi sormam lazım. yoksa yukarda arkadaşın şaka yaptığı gibi bişi vermek gizliden bu konulara nazire yapmak gibi olur.
    benim bu konuda size sağlık kurallarını aşmadan yapacağım tavsiye eğer kas yapmak istemiyorsanız 35 yaşını geçmeyi beklemeniz, hormonlar düşünce bakın nasıl kilo alıp bize kilo verme soruları sormaya başlıyorsunuz vücudunuzun yapısıyla mutlu olmayı öğrenin.

10. merwe90

merwe90 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yaşadığım bir durum bana ilginç geldi....Tatildeyken ya da şöyle söyleyim spor yapmaya ara verdiğim(mesela 10-15 gün) zaman kısa sürede bir iki kilo veriyorum....Tekrar salona gitmeye başladığımda bir kaç gün içinde 2 kilo falan geliyor...Sonuçta yağ ya da kas olduğunu düşünmüyorum...Bu durumun sebebi ne olabilir?Acaba spor yaptığımda vücut bi miktar su mu tutuyor?Belki de dinlendikten sonra daha çabuk kas yapıyordur...(bir umut işte :) )

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    açıklaması o kadar zor bir konu değil sudur o su

12. liuliu

liuliu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

29 yaşındayım, boyum 1,68 ve kilom 45 civarı. Genetik olarak zayıf bir yapım var. İştahım genelde iyi, kilo almak için defalarca doktora gittim, değerlerimde sıkıntı yok. Bu aralar stres kaynaklı biraz daha zayıfladım ve psikolojimi cidden olumsuz etkiliyor. Yemek konusunda kendimi zorluyorum bol kalorili ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum fakat artık bir destek kullanmayı düşünüyorum. Ara ara uyguladığım yoga ve spor hareketlerinden oluşan ufak bir setim var. Destek kullanırsam bunu da düzenli hale getireceğim. Kaliteli içerikli ve sivilce sorunu yaratmayacak karbonhidrat bazlı bir ürün tavsiye ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 21 Haziran 2015
  13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Umarim sorunuza burada cevap bulursunuz. Doktora gittiğinizi teslerinizin iyi çıktigini soylediniz. Doktorunuz bir diyetisyene yo lendirmedi mi. Başka arkadaşlar kendilerince daha doğru bulduklari şekilde yonlendireceklerdir.. ben kendi doğrularimi söyleyeceğim. Karbonhidrat bazli kilo aldiricilari yemekle baklava yemek arasinda büyük bir farkyoktur en azindan ağziniz tatlanır. O kilo aldiricarin bir amaci var sert agırlik çalişmalari yaparken büyuyen karbon hidrat ihtiyacini hızli şekilde vermek. Yoga ve hafif kondisyo çalişmasi kas büyütmeye dilayisiyla sağlikli kilo almaya yönelik bir yöntem değildir. Karbonhidrati yükleyip yag almak istiyorsaniz bunun icin bir sağlik sitesinde onay beklemeyin. Sizin kullaniminiz için o kilo aldiricilae baklavayla aynişeydir. Gerek yok. Vücudunuzla savaşmayin yoga ve hafif kondisyon yapacak kadar direnciniz varsa zaten sağlınız yerinde. Illa kilo alacaksaniz proteinden zengin dengeli beslenerek agirlik çalışmasiyla kas kütlenizi arttirin karbonhidratli kilo aldiricilarla bira göbegi yapip pişman olmayin.

14. Davinci

Davinci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, yeni üyeyim. Yaşım 28 ve boyum 1.63 kilom 45. Yaşlandıkça kilo alırım dedim ama hala 16 yaşında gibiyim. Kollarım ve bacaklarım çok ince. Fakat göbeğim var, üst kısmımsa gayet iyi. Fakat küçücük bir kalçam ince bacaklarım ve kollarım moralimi bozuyor. Kot bile alamıyorum. Bedenim 26 skinny şeklinde anca. İspanyol paça giymekten yoruldum. Yediklerim göbeğime gitmekte sonra sabah yine dümdüz. İştahım çok yok, bazen bir iskenderi bitirebilirim. Motivasyonum hemen yıkılır. Sonra geçer yatağa ağlarım. Neden bana zayıf diyorlar? Diye. Çok da duygusalım ve istikrar hemen yıkılır benim kilo istikametimde. Yardımlarınızı bekliyorum. Sağlık problemi yok. Diyetisyene 3 kere gidildi fakat uyulamadı. Birde diyetisyen yağın sınırdan biraz düşük ama kas seviyen hiç yok dedi. Bir de skolyoz hastasıyım. Şimdiden teşekkürler.

15. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Evde azda olsa idman yapmali ve bir beslenme duzeni oturutp kalori saymaniz gerekli. Gerektiginden fazla kalori aldigininzda sagli olma durumununzda kilo almama ihtimaliniz yok.

16. Davinci

Davinci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler
    Forumda araştıracağım gerekli şeyleri
    Yinede yazmak istedim

17. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    öğünlerini 3 büyük öğün yerine 6 küçük öğüne bölerek mideni sürekli boş bırakmamaya çalış, 3 ana öğün 3 de ara öğün olarak beslenmeye bak..
    ara öğünlerinde fıstık, ceviz,fındık, badem,çeşitli meyveler gibi gıdalara yer ver hem sağlıklı yağlar hem de vitaminler de almış olursun...
    sana özellikle yulaf ezmesi,süt ve kuru meyveler karıştırarak ara öğünlerde tüketmeni tavsiye ederim, ayrıca yatarkende 1 kase yoğurt yemeyide unutma..
    Gelelim kilo dağılımına; bunun için evde yapacağın ufak antrenmanlarda kilo dağılımına yardımcı olacaktır, kalça ve bacaklar için özellikle
    bacak ve kalça için;
    squat (yarım çömelme) 4 kez 15 tekrar
    lunge( adım atarak çömelme) 4 kez 15 kekrar
    calf (parmak ucunda yükselme )3 kez 20 tekrar

bel ve karın için;
    dizleri karına çekme 3 kez 20 tekrar
    yarım mekik 3 kez 15 tekrar
    yere yüzüstü uzanıp ters mekik 2 kez 10 tekrar

göğüs ve kol için,
    şınav 4 kez 15 tekrar
    ellerine iki tane eşit ağırlık al omuzuna doğru indir kaldır biraz zorlanarak 3 kez 10 tekrar

bu programı 1 gün uygula 2 gün dinlen şeklinde uygula ve güzel beslen faydasını göreceksin

İyi Forumlar...

18. Davinci

Davinci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    Bunları yazmam gerek. Teşekkürler. Dilerim ki olur uzun bir süre sonunda sonucu yazarım.

19. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    rica ederim.. bunları uygula ve sonucu bekliyorum ;)

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    özçelik44 güzeşl yazmış dediği ağırlıkları iki tane küçük su şişesi olarak kullanabilrsşn hen antrema bitince suyu da içersin :)

Sayfayı Paylaş