kilo alma korkusu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve haliç tarafından 11 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. haliç

haliç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar

son 1-1.5 yılda 130 kilodan 68 kiloya düştüm ve yine eski kilolara çıkma korkusu yaşıyorum. örneğin;

iki günde 68 kilodan 71 kiloya yükseldiğim oluyor tartıda ve o korkuyla bu sefer 3-4 gün kendimi aç bırakıyorum aynı kiloya düşmek için.
    benim merak ettiğim konu gerçekten bu kadar hızlı kiloları geri almak mümkün mü? yoksa vucudum su mu tutuyor veya bir yerden sonra sabitlencek mi?
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Nasıl beslendiğinizle çok alakalı bir konu. Örneğin 68 kg iken o gün 3 paket cips 2.5 litre kola içerseniz tartıldığınızda 70 kg görmek sürpriz olmaz. Tavsiyem günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın ona göre beslenin. Tahminen 2200 cl civarı bir ihtiyacınız var bunun üstüne çıkmadan sağlıklı beslenirseniz kilo almazsınız sağlıklı kilo almak istediğinizde de bu cl yi 2500'e çıkardığınızda yavaş ve sağlıklı kilo alırsınız.

3. haliç

haliç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim :)

4. selman.aydemir

selman.aydemir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Derinde sarkma var mı peki

5. ozge_cakir00(instagram)

ozge_cakir00(instagram) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Social Worker, Psychologist
    Yer:
    Ankara
    En iyisi temiz beslenmek, hayatina sekeri almamak ve kaliteli karbonhidrat tuketmek ve son olarakta haftada en az 3 gun egzersiz yapmak. Bu sekilde kilonuzu cok rahat korursunuz. Haftada bir metabolizmanizi sasirtmak amacli istediginiz bir seyler tuketin yalniz seker haric. O gun metabolizmaniz cok hizli calisacak ve metabolizman ertesi gun de senin yine ayni sekilde beslenecegini dusunup o hizli calismasina devam edecek. Son onerim de ciddi anlamda kilo koruma probleminiz varsa bir diyetisyenle birlikte kilo koruma ve kas arttirmaya yonelik yardim alin.

6. haliç

haliç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    İnanılmaz derecede :D
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Aralık 2014 ---
    cevabınız için çok teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş