Kilo alma döneminde karın çalısmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve doquky07 tarafından 7 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. doquky07

doquky07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 9 aydır fitness ile uğraşıyorum. 4. Ayımda kilo aldırıcı kullanmaya başladık takviye olarak(2ay kullandım sonra bıraktım).Bana hocam karın çalısmamak gerektiği söyledi.Bende 5 6 aydır karın çalışmıyorum. 1.92 boyum var kilom 78 ve yağlanmıyorum. Karın çalışmaya çok müsait bi vücudum var. Hedefim 90 kilo olmak fakat karın ısrarla karın çalısmamam gerektiğini söylüyor hocam.5 6 aydır çalısmamama rağmen hatları filan belli oluyor fakat parçalayıp büyütmem gerekiyor. Sizce ne yapmalıyım karın programı almalımıyım yoksa hedefim olan 90 kiloya ulaşıncamı başlamalıyım.

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Neden karın çalışmaman gerektiğini de bir sorsaydın keşke. Hocanın buna vereceği cevabı merak ediyorum doğrusu.
    Eminim mantıklı bir cevabı da yok.
    Hangi bölgenin iyi olduğunu düşünüyorsan, asıl o bölgeye özen göstermen gerekir ki diğer insanlardan bariz farklı bir özelliğin olsun. Bu seni motive eder.
    Karın da kol gibi omuz gibi kalf gibi bir kas. Estetiği geçtim, sağlıklı ve dengeli bir vücut gelişimi için ayrıca da olası sakatlıklara karşı özellikle karın ve bel kaslarının sağlam olması şart.

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Spor salonlarındaki hocaların birşey bildiği yok ( ististalar hariç)

Spora ilk başladığımda adama kas kütlesi yapmak istiyorum dedim cardio yaptırdı. O gündür ne hocalara antrenman programı yazdırırım nede birşey sorarım. Herşeyimi kendim yapıp araştırırım. Şuanda iyi bir vücudum var.

Soruna gelecek olursak hocanın kafası iyiymiş sanırım.
    Bulkda olsun definasyonda olsun her kas grubunu çalıştırmamız gerek.
    Özellikle karın kasını. Bildiğin gibi karın kasları vücudu estetikleştirir. Bulk döneminde karın çalışırsan karın kasların büyüyebilir. Definasyonda da yağları verince baklava dediğimiz parçalı karın kası çıkar. O yüzden sakın atlama

Başarılar kardeşim

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Ekin ERTOP

Ekin ERTOP Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    BENİM İLK HOCAM BENİ KARIN HİÇ ÇALIŞ TIRMADI 2-3 HAFTA SONRA YAG BAGLAMAYA BAŞLADI BENDE ORSI BİTER BİTMEZ BAŞKA YERE YAZILDIM VE KARIN ÇALIŞTIM 6 TANE YAPTIM AMA İSTTEDİGİM KADAR BELLİ OLMUYOR ÇALIŞ SEN ORDA OLMUYORSA EVDE CANIN SIKILDIGNDA AKLINA ESSİNCE 30 VEYA 40 CEK 3 SETEN FAZLA YAPIYORSAN ODA OLUR (SANA BU TAVSİYEYİ VEREN 2 AYLIK :D)

Sayfayı Paylaş