Kilo alamıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve horatius tarafından 10 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. horatius

horatius Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba, dört ay önce kilo almak için bir spor salonuna yazıldım. 25 yaşındayım ve 177 boy ve 54 kiloydum. İlk üç ay içinde 62 kiloya çıktım. Fazla yemeye özen gösterdim fakat bunları tartarak hesaplayarak yapmadım. Spor salonunda ilk iki ay her ay yeni program veriyorlar, ikinci aydan sonra ise tek bir programla devam ediyorsunuz. İlk iki programım full body'di, şimdi ise alt ve üst vücut olmak üzere iki ayrı programım var. Sorunum şu, son iki ayda hiç kilo alamadım. Buna rağmen ölçümlerde kas/yağ oranında da pek bir değişiklik yok, hatta yağ oranım birazcık daha artmış kastan ise kaybetmişim. Şimdi spora günlerde genellikle şöyle besleniyorum. (Sabah kahvaltıda 3 yumurta+kavurmalı+kaşarlı, zeytin, 2 dilim tam buğday ekmek, tahin/pekmez vb.) (spor öncesi 250-300 gram et/tavuk bir tabak bulgur pilavı, iki adet patates (püre/elma dilim) evden çıkarken bir muz yiyorum, (spor sonrası da 300-450 gram et, 1.5 bulgur pilavı, 1 ya da yarım patates püresi yiyorum) yatmadan önce de yulaf+yoğurt+kuru meyve +bal/pekmez) karıştırıp yiyorum. Sizce beslenmem nasıl? Biraz sağlıklı beslenmeyle ilgilendiğimden, çok nadiren yapay/aburcubur vb. tüketiyorum. Bir de şöyle bir sorum olucak. Kahvaltıdan sonra yani ilk öğünden sonra spora gitmek kilo almam için bir engel olur mu? Spordan sonra yine iki ana öğün yediğim düşünüldüğünde, böyle yapmamalı mıyım?

2. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Kahvaltıdan sonra spora gitmek saat açısından fikrimce daha iyi olur çünkü öğlen saatlerinde hormonel olarak ağırlık çalışmaya daha müsaitiz. Kilo alamayıp yağlanma sebebiniz tükettiğiniz tam yağlı süt ürünleri olabilir onlarda da yarım ya da light olanlara yönelin yağ kaynağınız sadece sağlıklı yağlar olsun (fındık, ceviz içi, badem vb.) Problem antrenman programınızda veya uykunuzda olabilir en az 8 saat uyumak gerekiyor. Bakıldığında beslenmeniz yeter de artar gibi duruyor. Antrenman - Uyku - Beslenme zinciri tamamlandığı halde kilo alımı yoksa hocam bir uzmana başvurup tiroitlere falan baktırmanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş