Kilo alamıyorum ya çıldırcam..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve enya tarafından 20 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşında 1.69 boyunda 58 kilo biriyim. 2,5 3 aydır body yapıyorum. Bol bol yemek yemeye çalıştım bunun yanında 2 idmanda 1 glucerna içtim. Akşam yemeklerinde balık yağı hapı içtim. Çevremdeki insanlar yatmadan önce ekmek filan ye kilo alırsın diyo. O şekilde yağlı kilo alınır diye söyledim. Benim yaşımda vücut her şeyi çabuk eritiyomuş o yüzden bişi olmaz dediler. Bu doğrumudur? Artık onu yapıcam sonunda daha geçen gün 59 du kilom şimdi 58.. Her idmandan sonra makarna pilav tavuk yiyorum yinede işe yaramıyor..

2. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    antreman gücünü azaltıp daha çok sütlü tatlıları yemeye önem ver yemek yerken her seferinde bir öncekinden fazla ye bu sayede hem daha fazla kas hemde daha fazla hacim alırsın tabi bu ben,im düşüncem.

3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman olarak gelişim görüyorum fakat kilo olmayınca daha fazla hacim kazanamıyorum.. Bugün salondaki abi dedi sen kilo al bu şekilde bile kolun benimkinden iyi filan dedi :(

4. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Vucut buyumek icinde enerji harcar bu yaslarda, ancak icinin rahat etmesi icin bir dr.a gidip tahlil isteyebilirsin.

5. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    beslenmeni genel olarak söylersen yorum yapabiliriz mesela kahvaltın? ara öğünlerin?
    bu arada yatmadan önce ekmek değilde şöyle yap..yatmadan 1-2 saat önce lor peyniri ye..yatarken 2 kaşık yulaf ezmesi ve süt iç.Bende zor kilo alan birisiyim geceleri bunu uyguluyorum 1.5 ayda 3 kilo aldım.

darkknight bunu beğendi.
  6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ne tahlili yaptırmam gerekiyor yani hangi bölümde?

Özel beslenme programım yok. Sabah 6 da kalkarım kahvaltımı yaparım. Normal ekmek,zeytin filan yerim. 8 de okulum başlıyor. Okuldaki yemeklerden iğrendiğim için okulda bişi yemem. 1 paket hoşbeş filan anca :D 14.30 da filan eve giderim bol bol yemek yerim uyurum. 2 saat sonra kalkarım idmanıma giderim döndüğümde yemek yerim. Akşam bazen antepfıstığı yerim. Süt içmeye çalışırım öyle yani :)

7. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ya aradım baya ama bulamadım bir arkadaşın kilo alma deneyimleri vardı. Ben ondan yararlanmıştım. Son 1 haftada 1 kilo aldım gayet iyi bir program özellikle aşırı yemek konusunda iyi bilgiler vardı. Özelden mesaj at sen ben bulunca göndereyim konuyu sana.

8. ahıskalı

ahıskalı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim işim bir hayli zor yemek yiyorum fakat kilo alma olayı yok. bunu görünce iyice iştahım kesiliyo 5 ay spor yaptım ilk ay 3 sonraki 4 ayda 3 kilo aldım. daha sonra gelişme olmayınca sporu bıraktım şuan kilom ve boyum inanılmaz orantısız bana acil güçlü bir tavsiye bekliyorum :(
    yaş 17
    boy 1.79
    kilo 50

9. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    mesaj attım
    Senin durumun bendende kötüymüş 50 kilo 1.79 boy a göre çok çok az bence profesyonel destek almalısın :)

10. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    aynı boyda ve aynı yaşta sayılırız. Nasıl bir program uyguladında kilo alamadın?
    Senin gibi 57-58 lerdeydim, taki aşağıda linkini verdiğim beslenme programına geçene kadar. Eminim bunların yarısını bile yemiyorsun. Ha herşeyden önemlisi haftada 1 gün 2 gün yemekle olmaz. Hergün düzenine uyacaksın
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-son-uydu-um-beslenme-t51277.html

11. ugurkantr

ugurkantr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hocam ben de alabilir miyim?

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    iyide beslenme programı yokken yada ne bilim işte okulda da bısey yediğim yok ev eglıncede ne vars ayerim tarzı bir beslenme ile zaten kilo almamak normaldir

günde 3-4 sağlam öğün yap alırsın

declorx bunu beğendi.
  13. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    okulda yiyeceğim o içinde ne eti bulunduğu belli olmayan tostlardan yiyeceğime hiç yemem daha iyi :) Ama okuldan eve götürmek diceksiniz oda zor bi rahat bırakmaz aç hayvanlar :D

14. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Çevrendeki insanlar hep bir şeyler söylerler zaten , bu hep böyledir.Bu konuya girip rencide etmek istemiyorum.
    Bak kilo almak istiyorsun beslenmen ne kadar iyi ? bu soruyu kendine sorman gerekiyor.
    İkinci olarak bazı insanlar 20 yaşından sonra metabolizmaları yavaşladığından dolayı kilo almaya başlarlar.
    Üçüncü olarak bunu takıntı haline getirirsen eğer önüne gelen her ilacı içmeye başlayacaksın bundan eminim-çevremdekilerden bunu çok iyi biliyorum- ve sana söylemek istediğim şey oluruna bırak , her 3 ayda bir ölçü al illa vücudunun genişlediğini görürsün.
    Hem böylesi daha iyi olur kilon sabit ölçülerin artıyor.
    Yani bu piyango seni uzun vadede mükemmel vücut yapmaya davet ediyor.
    Yağ almamak bana göre mükemmel bir avantaj yani sen o kadar kilo alacağım diye kendini kasma zamanla olur şöyle 10 12 ayını doldur bakalım , bench press 90-100 kg bas bakalım , gör o zaman halini.. :)
    Bak şuan benim boyum 1.90-91
    Kilom 77
    Fiziğim gayet düzgün benim almam gereken kilo senden bile fazla ama ben kilo olayını artık takmıyorum.Ölçülerimi alıyorum ve muazzam değişimimi gözlemliyorum...
    Her şey yavaş yavaş...

enya bunu beğendi.
  15. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler sabırsız biriyimdir bazıları forumda ne kadar hızlı kilo aldığını anlattıkça bende hevesleniyorum ve soğuyorum spordan :( Artık zamana bırakıcam

Sayfayı Paylaş