kilo alamıyorum diyenler gelsin 1.5 aylık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve myability tarafından 18 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    MERHABA ARKADAŞLAR BU YAZIM SPORA BAŞLAMAMDAKİ ETKENLERİ VE KISA SÜREDEKİ KENDİMCE GELİŞİMİMİ İÇERİR...
    arkadaşlar ben 20 yaşında kendimi bildim bileli hep bi deri bi kemik nam-ı diğer çöp adam bir kardeşinizim.Girdiğim mağazalarda amaç yakışacak değil de üzerime giyecek bişeyim olsun diye alışveriş yapan s beden t shirt ün rüzgarda vücudumda bayrak gibi dalgalandığı,zayıflıktan ötürü kafamın vücuttan büyük görünmemesi için sürekli saçımı 3 numaraya vurduran,özgüven eksikliğinden sosyal medya üzerinde kız düşürmeye calışan ve her kızın ''neden senin boydan hiç fotoğrafın yok'' sorusuna maruz kalan,pazarda alışveriş yaptığımda hamalların yaşlı teyzelere sorduğu ''yardım edeyimmi abi ?'' sorusuna maruz kalan, ortamlarda kızların bakışları hep üzerinde olan ( bu bakış bu nasıl erkek lan ? bakışı) , günde 1 öğün yemek yese ikinci öğünü aramayan, böyle biriydim işte ben...

Bİr kaç ay önce uzun zamandır görmediğim bir arkadaşıma yolda rastgele denk geldim.Biraz muhabbet çay içme hoşbeş derken hadi bi fotoğraf çekip instagrama atalm dedi arkadaşım bende mecburen kırmamak adına tamam dedim.Fotoğrafta arkadaşım ve yanında kocaman bir kafa duruyodu... Artık kafama dank etti yeter bu kadar dedim...

bu siteyi tepeden tırnağa inceledim beslenme programları antreman programları her şeyi en ince ayrıntısına kadar çözümledikten sonra spor salonuna yazıldım.Salonda sanki body building şampiyonası var gibi herkes hayalimdeki vücuda sahipti.Ama kimseden çekinmedim aldım elime 5 kg dambılı.Kahvaltıda kendime 1000 kalorilik program çıkarmıştım bu 1000 kalori normalde bütün gün aldığım kalori miktarıydı :) kustum ama azimle devam dedim ''çünkü burda pes edersen xs tshirtleri giymeye devam edersin'' dedim kendime.spora başladığımda ölçülerim şu şekildeydi kol :28 cm omuz:101 cm kilo:58 boy:175
    aradan 1.5 ay geçti günlük 3000-3500 kalori arası haftada 4-5 gün antreman yaptım ölçüler şu şekilde kol:31 cm omuz:105.5 cm kilo:65 boy : aynı :) şimdi bazılarınız diyebilir sanki 1 sene çalışmışta vücut geliştirme antrenörü olmuş havasında diye ama ben bu yazıyla yıllardır benim gibi çelimsiz kürdan gibi kız fiziğinde olanlar için bir motivasyon yaratmak istedim. BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM :))

freeletics bunu beğendi.
  2. Yılmaz05

Yılmaz05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki ne yiyosun?

mehmedhan bunu beğendi.
  3. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    işimin olmadığı günler beslenmeme daha çok dikkat ediyorum.Klasik program paylaşmak yerine ekstra olarak yediğim şeyleri söyliyim.Sabahları yumurtayı en az 4 tane yiyorum 50 gram yulafı 1 muzla beraber süte karıştırıyorum.Kuruyemiş günde 3 avuç yerim spordan sonra en az 300 gram et tavuk balık kırmızı et farketmez.Yatmadan önce mutlaka ama mutlaka 1 buçuk su bardağı süt içerim bu gece yatarken vücudun acıkmasına engel oluyomuş gerçekten çok işime yaradı bu ayrıntı.Gerisi klasik yemekler tuz şeker yağ bunlara dikkat et.başlığı açalı 15 gün olmuş 3 kilo daha almışım

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    72 kiloyum ama kilo almak istiyorum bunu uygulasam olur mu ?

5. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    dostum nasıl kilo almak istediğine bağlı makro değerlerine uygun kilo almak istiyosan olur sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenlerin işine yarar tabiki

6. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    2 ayda 10 kg aldınız yani doğru muyum ? Bence biraz kalori kısmanızda fayda var ilerde bide yağlandım derdiyle uğraşmayın :)

7. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    hocam kısmen haklısınız fakat hem ramazan hemde yaz mevsimi geldiği için vücudum o sıralarda zayıflamaya çok müsait.Geç başladığım için en az 1 ay daha hacimle uğraşmaya çalışmalıyım bence

8. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Kilo alıyorsunuz orası tamam ama hacim alıyormusunuz o tartışılır. Yine de fazla yağlanmadığınızı düşünüyorsanız devam etmekte sakınca yok :)

Sayfayı Paylaş