Kilo alabilme çabalari ve fitness.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve example tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Yas ; 18
    Kilo ; 59.6
    Boy ; 1.75

Evet, dedigim gibi her ne yaptiysam kilo alamadim ne az yedim nede ögün atladim doktorlara gittim, ne antidepresanlar, ne balik haplari kullandim veya ne tahliller hicbir sorun yok ama bunun yani sira kiloda alamiyorum ve bu forumda tek olmadigimi ögrendim. Arkadas önerdi, git spor yap, kos, zipla veya baska seyler yani sonu gelmiyor iste ve simdi hem fitness yapicam hemde kilo almaya calisicam maddi durumum orta, hem düzgün ve normal kiloda güzel görünen bir vücut yapmaya calisicam yani insallah :) vede hem istedigim olacak ve son olarak özgüvenim yerine gelecek kiyafetlerime tam giricem pantolonlarim tam olacak vede afedersiniz kuru göt lakabim sona erecek simdi diyeceksiniz ki ne yapabilecegini biliyosun peki ya neden konu actin? :confused: Konu acmamin sebebi hem bilgili hemde deneyimli hocalardan ve abilerden bu konu hakkinda bilgi alabilmek vede bu konuda bilgi kitlemi kendimce gelistirmek. Eger 100-200 TL. miktarda toz al kullan veya su tozlari al kilo alirsin demeyin maddi durumum dedigim gibi orta derece ve sigara kullanmiyorum. :) Tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden Tesekkurler.

Son düzenleme: 27 Ekim 2014
  2. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Gunluk 4000-5000 kalori almayi denedinmi ?

3. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Evet denedim belkide daha fazlasi ve hatta hic kalori harcamamak icin evde tv karsisinda ne aksamlar ettim bi bilsen. :(

4. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman yetersiz kaliyor vucudun asiri hizli yakiyo kuruyemis oneririm her saat 100-200 gram fistik yiyebilirsin Sok marketlerde cok ucuz veya Bimden aycekirdegi ici alabilirsin bwdava neredeyse agzin bos durmasin devamli ye bide ole dene yarin falan. :)

5. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Genelde kilo alamayan kişiler bu sporla alıyor zaten . Önerim beslenme sistemini iyi oturt senin herşeyden bol bol yemen gerekiyor kast ettiğim şey çikolata vs değil biliyorsunki yumurta, et, süt, peynir, yoğurt

6. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Valla abicim cok iyi diyosun fakat bunlari cidden denedim amacim su anda hem kilo alabilme hemde alimli bir vücut, sporla birlikte kilo almayi planliyorum yani demek istedigim kisacasi spor ile birlikte kesin kilo alabilirmisim yani kas kütlesi olarak ve bunun sonunda giydigim tisörtün arkasindan sirt kaburgalarim gözükmeyecek. :rolleyes:
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2014 ---
    Kola, cikolata ve benzeri gidalardan uzak durmaya calisiyorum yumurta ve yogurt gibi süt ürünleri tüketiyorum bu is artik inat'a bindi diyebilirim ya olacak yada olacak abicim. :)

7. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    kilo alabilme hemde alimli bir vücut, sporla birlikte kilo almayi planliyorum yani demek istedigim kisacasi spor ile birlikte kesin kilo alabilirmisim yani kas kütlesi olarak ve bunun sonunda giydigim tisörtün arkasindan sirt kaburgalarim gözükmeyecek. :rolleyes:
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2014 ---

Kola, cikolata ve benzeri gidalardan uzak durmaya calisiyorum yumurta ve yogurt gibi süt ürünleri tüketiyorum bu is artik inat'a bindi diyebilirim ya olacak yada olacak abicim. :)[/quote]
    Uyumadan once 500 ml tam yagli sut 100 gram yulaf 1 buyuk muz blendirdan karistir ic Kesin cozum :)

8. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Uyumadan once 500 ml tam yagli sut 100 gram yulaf 1 buyuk muz blendirdan karistir ic Kesin cozum :)[/quote]
    Haha, simdi nerden bulucam onlari ya tek carem fitness kac ayda toparlarim bilmiyorum ama bu is sonunda okulda gömlegimin arkasindan kol gibi cikan sirt kaburgalarim olmayacagi icin sabir edicem. :D

9. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Bu is sabir sporu kimse 3-4 gunde 140 kiloluk dev olamaz :) zaten dogal yolla olamaz orasi ayri 140 kilo olursun ama kas olarak degil neyse :)

10. s1nanozk

s1nanozk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim öncelikle spora başlamaya karar vermen en iyi seçimlerden biri. Kesinlikle yalnız değilsin bu zayıflık şikayetinden :) aynı şekilde ben de bu şekilde başladım spora ve şimdi nispeten daha iyi bir vücuda ve psikolojiye sahibim. İlk başlarken boy ve kilolarımız neredeyse aynı seninkiyle. Şu anda benim de kilom 68-69 civarı.yaklaşık bir senedir gidiyorum ama bu İşi düzenli yapmak çok önemli. İlk 3-4ay çok verimli geçmişti tabi dediğim gibi yemeğe içmene, özellikle uykuna çok önem vermen gerek. Bi de maddi durum ortada demişsin ama ilk aylarda kesinlikle düzenli karbonhidrat kullanmanı tavsiye ederim. Bizim vücut tipleri çabuk yakıyor malesef yediğimiz şeyleri o yüzden biraz oturtana kadar bu şekilde devam et. Kafana bişey takılırsa yardımcı olmaya çalışırım ;) şimdiden kolay gelsin

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saidn bunu beğendi.
  11. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Öncelikle çok tesekkür ederim abicim, dediklerini zaten harfiyen uygulayacagim ve zaten senle birlikte olmak üzere bir çok kisi fitness'le saglikli kilo alabilecegimi söyledi. :rolleyes:

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır, ne yaptıysan kilo alamamış değilsin. Az yediğin için kilo alamadın.
    4000 kalori aldığını zannetmiyorum, büyük ihtimalle yanlış hesap yaptın. Ama 2 hafta 4000 kaloriyle beslendiysen ve kilo alamadıysan yapacağın şey basit, 4500 kalori almak. 2 hafta 4500 kaloriyle kilo alamadıysan 5000, olmazsa 5500 kalori. Ne zaman haftada yarım kilo kadar almaya başlarsın tutturman gereken kalori miktarı odur. fatsecret.com.tr'den yediklerinin kalori hesabını yapabilirsin, telefon uygulaması da var. Küçük bir mutfak tartısıyla yediklerini tartarak hesabını yap. Sen gene beni dinlersen 2800-3000 kaloriden başla. Sabah aç karna tuvaletten sonra ve çıplak olarak tartıl ve 2 hafta sonra tekrar tartıya bak. Eğer 1 kilo civarı aldıysa aynen devam et, eğer alamadıysan 200 kalori arttırıp 2 hafta daha duruma bak. Bu şekilde kilo alabileceğin kalori miktarını bulursun. Kilo almaya başladıktan sonra vücudun büyüyeceği için daha fazla kaloriye ihtiyaç duyacaksın ve kilo alımı bir süre sonra yavaşlayacak. O zaman aldığın kalori miktarını biraz daha arttırırsın. Sonuçta geleceğin nokta bütün yiyorum ama kilo alamıyorumcuların geldikleri nokta olur; çok yediğimi zannediyormuşum ama az yiyormuşum.

13. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Çok iyi bir açiklama olmus dedigin gibi son 2 gündür 6720 kalori aliyorum ve böyle devam ederse istedigim kiloya 3 ayda ulasicam tabi yaglanma olmamasi icin hem spor yapicam hemde kütlem genisleyecek. :rolleyes:

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yediklerini tartıyor musun?

15. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Tabiki son 2 gündür tartiyorum

16. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    6720 cok ciddi bir rakam bir yerde bi hata var sanki :confused:

Lg Smart World

onur04 bunu beğendi.
  17. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Bende öyle düsünüyorum ama 8 ögün yaptigimi düsününce dengeliyor gibi sanki. o_O

18. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Sanki den ziyade bu basit matematik isi topla cikar bu kadar bence hesaplanamda hata var bu kaloriyi alipta kilo almamak icin metabolik bir sorunun olmasi lazim troid hastasi falan degilsiniz saniyorumki

Lg Smart World

19. example

example Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Building & HOST.
    Yer:
    Sariyer
    Günlük kalori ihtiyacim 1950'mis hesaplama yaptim ve doktora gittim tahlil yaptirdim b12 eksikligi varmis igne verdi kullandim simdi sorun yok 3 ayda 5 kilo aldim ama simdi 59'dan yukari cikamiyorum. o_O

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori ihtiyacın 1950'yse ve iki gündür 6720 kalori alıyorsan günde 4770 kalori fazla lıyorsun demektir. 1 kg almak için 7000 kalori gerektiğine göre bu 2 günde 1 kilodan fazla almış olman lazım. Bu şekilde 1 hafta beslenme sonucunda yaklaşık 5 kilo alırsın. Eğer almazsan yanlış hesaplıyorsun demektir. Kalorileri baştan gözden geçirirsen neden kilo alamadığını bulacaksın.

example ve Created By Loss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş