Kilo Alıyorum Yağ Oranım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Asaglamm tarafından 27 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Asaglamm

Asaglamm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar öncelikle merhaba başlayalı 1 aya yakın bir süre oldu hırslı bir şekilde devam ediyorum ama kafama takılan cevap bulamadığım bir kaç durum var.
    19 yaşındayım boyum 1.87-88 civarı başladığımda 62 kiloydum kilo alman gerek dediler yulaf vs. İle hızlı bir şekilde 70-72 civarı bir kiloya ulaştım sabırım halen biraz almam gerekiyor ama karnımda yağlanma oluyor çok fazla olmasada biraz göbek oluştu bunu nasıl eriticem şimdi göbek eritme peşine düşüp aldığım kiloları kaybetmek istemiyorum ama karın antrenmanları sanki boşa gidiyor gibi hissediyorum nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. metojen

metojen Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bisiklet,koşu, az yağlı yiyecekler ve l-carnitine

Asaglamm bunu beğendi.
  3. Serkan Coldman

Serkan Coldman Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Oğrenci
    Öncelikle yağlanmayı kafaya takma nedeni ise bi zayıflarsın bi kilo alırsın ilerleyemezsin o yüzden yağlanmayı fazla kafaya takma sonra zaten temizlersin daha iyi durur.Karın kasları çalış boşa gitmez hacimlenir ve dahada çok belirgin olur.

Asaglamm bunu beğendi.
  4. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    1 ayda 10 kilo almışsın bunun hepsinin kas olmasını beklemiyorsun değil mi? demek ki çabuk kilo alan bir bünyen var. ayda 3 kilo alacak şekilde makroları ayarla temiz gidersin. bu boya bu kilo az büyük ihtimal kas kütlen az göbek olduğuna göre. ilk 3 ay hem yağ yakıp hem kas inşa edebilirsin bu aylarının değerini bil. aldığın kaloriyi azalt yağ yakmakla uğraşma.

5. hasan.akaa

hasan.akaa Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    harbi ne aceleniz varda 1 ayda 10 kilo alıyonuz arkadaşlar ben 3 ayda 5 aldım yatıp kalkıp şükrediyorum.temiz al en iyisi sorna birde onu yakcan yakarken kastanda kaybetcen bi sürü olaylar

6. Asaglamm

Asaglamm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Pat diye isteyerek alınmış değil boyum uzun çok cılızdım bki zaten yerlerde idi boş şuan normal değerlerde sadece karın bölgemde yağlanma var nasıl bir yol izlemem lazım onu bilemiyordum sadece
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2018 ---
    Dostum aslında hep hani yiyorum yiyorum alamıyorum diyenlerdendim sadece biraz hırs yaptım günlük kalori ihtiyacımı hesaplayıp üzerinde olmaya çalıştım ara öğünlerde yulaf ezmesi vs ile şuan 73.5 oldum öyle hani göbek çok fazla değil ama yinede var yani bir yağlanma hissedilecek kadar dediklerini dikkate alıcam teşekkür ederim ama dediğim gibi 10 kilo almış olmama ben hala inanamıyorum hep kilo almaya çalıştım kendimi bildim bileli ama bu dönemde hırslanınca birden bire oldu anlayamadım gerçekten. Tabii ki kas olmasını beklemiyorum ama kasa dönüştürmeye çalışırken kazandiğim hacimi kaybedermiyim ondan korkuyorum sağlıkçıyım ayarlayabilirim diye düşündüm ama araştırıp bir şeyler öğrenmeye ne kadar çalışsan da bu konularda bilgisizim size danışmak istedim bu sebepten.

Son düzenleme: 13 Nisan 2018
  7. Leopolddedalus

Leopolddedalus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Zahmet olmazsa beslenme programını paylaşabilir misin ? okul varsa okul falan besleme programını nasıl etkiliyordu okulda ne yiyordun

8. Asaglamm

Asaglamm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum öylee şundan şukadar bundan bu kadar diye bir liste çıkarmadım günlük kalori ihtiyacını hesapladım Internetten kolayca hesaplayabilirsin başta 500 kalorili üzerine çıkmaya çalıştım her gün gittikçe 800 üstüne kadar çıkardım bunu okul için yanımda evde hazırlayabildiğim şeyleri götürdüm hiçbir şey bulamazsam peynir ekmek götürdüm zaten internette her şeyin yakkaşık kalori değerini bulabilirsin öyle ufak hesaplar yapa yapa gün sonunda hedeflediğm değeri geçmeye çalıştım spordan 30 dk önce ve gece yatmadan önce de hedeflediğim değeri geçmiş olsam da 100gr yakın yulaf ezmesi Bi sütle birlikte yiyordum. Öyle yazılı su zaman şunu bu zaman bunu programlarına ne ben uyabiliyorum ne de cebim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Nisan 2018 ---
    Anladım dostum dediğim gibi öyle çok fazla bilgi sahibi olmadığım için konu hakkında danışmak istedim yorumun için teşekkürler :)

Serkan Coldman ve Leopolddedalus bunu beğendi.
  9. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    İlk hedefin hocam hacim kazanmak olsun kilo vermek kolaydır önemli olan kilo ve hacim almak zor olduğunu bilirsin bende 3 yılda 43 kgden 87 ye çıktım ölmücek gibi yarın olmıcak gibi yemek yiyordum hala da yiyorum gerçi

10. Asaglamm

Asaglamm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen biraz zor almak ki şu sıralar 72-74 aralığında tıkandım aşamıyorum bir türlü

Sayfayı Paylaş