Kilo alırken göbek yapılması

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ACIBADEMLI1716 tarafından 11 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ACIBADEMLI1716

ACIBADEMLI1716 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Body sporuna ilk 5 yıl önce başladım 3 ay yap bırak 6 ay yap bırak gibi istikrarsız bir şekilde hep yarım kaldı. Şimdi tekrardan başladım 1,78 boy ve 65 kiloydum spor hocamın tavsiyesine uyup ne bulduysam yedim ve karbonhidrat tozu kullandım 1 ayda 71 kilo civarı oldum ancak kilonun çoğunu göbek kısmından aldım. Normalde hiç göbek bağlayan biri değildim. Her akşam karın çalışıyorum ancak bana mısın demiyor. Koşu yaparsam göbekten değil koldan vucuttan gider diye korkuyorum. Acaba umursamayıp 80 kiloya felan civarına yaklaşınca mı defineye girsem doğru mudur ? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Forumda yeniyim biraz araştırdım ancak benim soruma net cevap bulamadım varsa eğer affola..

Salınmış hali budur kastığım zaman bi şey belli olmuyor tabi
    gobis.jpg

2. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Eğer bulk yapmaya devam edeceksen kesinlikle kalori takibi yap kardeşim , 1 ayda 6 kilo çok çok fazla , ilk halini bilmediğim için fazla yorum yapmak istemiyorum ama böyle devam edersen 80 kilo olsan bile sadece göbek olacak . 1 Ayda ölçülerinde değişiklik oldu mu ?

3. ACIBADEMLI1716

ACIBADEMLI1716 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aldım aldım koldan sırttan bacaktanda ama yarısı vucuda dagıldıysa yarısı gobege gitti tabi. Artik karbonhidrat tozunu sadece gece yatmadan içmeyi dusunuyorum. Gunduzu kesicem karbonhidratı abarttım sanırım çok fazla yiyorum

4. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    şeker çok etkilyior bulktayen göbek ve simit olayını. şekeri sıfırla.

5. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    2 nokta arasındaki en yakın yol çizgidir . Aynı bu şekilde bulking ve definasyon bana göre çok saçma geliyor. Kilo almak istiyorsanız almanız gereken kalorinin 300-400 kalori fazlası alınıp yapılabilir. Çok zayıfsanız 600-700 kolori fazlasını alırsanız . Ayrıca ne bulursan ye çok saçma bir mantık . Kalori saymak , kilo almak ya da vermek gibi bir amacınız var ise olmazsa olmaz . Fotoğraflardan anladığım kadarı ile spora başlayalı çok fazla zaman olmamış , karbonhidrat tozunu (gainer) ı size kim önerdi ? Salondaki hocanız ise , hemen başka bir salona gitmenizi tavsiye ederim. Gainer , fayda maliyet açısından çok da iyi olmayan bir ürün ,durumunuz var ise kullanmanızda bir sakınca yok , düşük şeker olanları tercih edin. Öğrenci iseniz ve harçlıklarınızdan arttırıp bu tür ürünler alıyorsanız , bu parayı özellikle yiyeceklere vermenizi öneririm , kaldı ki karbonhidratı yemekten almak kadar kolay bir şey yok .

Bana göre bundan sonra yapmanız gereken ;almanız gereken kaloriyi hesaplayın 400-500 kalori üstüne çıkıp , 1 hafta sonunda tartıdaki değere bakmak . Ayrıca gelişimi daha iyi gözlemlemek için mezura ile göbek , bacak , göğüs ölçülerinizi ölçmek ve not etmek . 400-500 kalori fazla kalori alıp, kilo alamıyorsanız daha fazla kaloriyi arttırmanız gerekiyor. Min . yağ olarak kilo almanın yöntemi böyledir.

Saygılarımla

Hodaft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş