Kilo alımı ve hacim yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jarni_jarni tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. jarni_jarni

jarni_jarni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba farklı konular okudum ancak detaylı bilgi bulamadım sanırım.

Benim sorunum şu 180cm boy 65 kg ve 28 yasındaym.

Yanlıs öğrenmediysem benm gibi yesede kilo alamayan arkadaslara ectomorf deniyor.

1 aydır macfitte spor yapıyorm.
    Acemilik dönemini atlattm. Kaslarda agrıma olmuyor.

Telefonda fatsecret programıyşa kalori takibi yapıyorm gunde 2000 kaloriyi anca buluyorum ara ögün yapamıyorum.
    Önerirseniz hardline pro gainer almayı düşünüyrm.

Hacim ve kilo için bana önerebileceginiz bir diyet varmıdır mideyi fazla doldurmayan ama kalori degeri yüksek şeyler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış öğrenmişsin. Herhangi bir hastalığı olmadığı sürece çok yese de kilo alamayan kimse yeryüzüne henüz gelmedi. Sadece yediğini zanneden ama az yiyen insanlar var.

drsmlibaris, zeo64 ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Gainer yerine , günde normal yediğini sabitle , gainerla birebir etkiyi yapmaz tabi ama önereceğim , 2 tabak karbonhidrat + 1 tabak et + özel bir shake bu büyük kaloriyi öğününün içine sokmayı dene , büyük ihtimal son 3 haftadır yediğin besinler seni sabit bir kiloda tutuyor kilo alamaıyorsun.Bu söylediklerimi bi anda sokarsan ara sıra kuscak gibi bile olabilirsin.
    İlk hafta 2 tabak bulguru + 1 tabak eti ekle , 2. hafta shake ekle ,
    Normal yediğin bir günlük beslenme programına bu önerimi ekle
    Ekleyeceğin şeyleri örnekliyim :
    2 Tabak Bulgur Pilavı
    +200-400gram tavuk eti veya tercih sende 1 tabak dememe bakma :D ölçü sende 45gramdan fazla protein almasanda olur bunda
    +Özel shake dediğim karışım tercih sende asıl şekillendirme yani , muz/süt/yulaf/kuruyemiş(tercih sende)/tarçın
    Bunları gün içerisinde normal beslenmene etklediğin taktir gainerdan aldığın etkiyi alıcaksın.Gainer yerine tercihen Whey Protein Tozu almanı öneririm.

4. jarni_jarni

jarni_jarni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anlaşılab ofise soylediklerini taşımam gerekicek☺ iyive alay konusu oldm ofiste zaten oglrn yemeklerinde dediklerini uygularım teşekkürler. Salonda bi kaç kişi yemek olayını düzene iyice sok alıstır sonra gainer al sonra fayda gormezsen üzülme dediler sizce de oylemi?

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ekto Endo Mezo masallarına inanmayın, vücut tipi diye birsey yoktur. Olsada 3 ayrı katagoriye sıgdırmak imkansz. Neyse günlük kalori ihtiyacının, 300-500 kalori üstüne çıkacaksın. bir ay sonunda 1-3 kilo arasi alacaksın. Ama yinede alamazsan doktora git.

I believe in Fitness

6. CompLex1Life

CompLex1Life Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    kaloriyi arttırarakta bu iş oluyormuş ben 1 haftada 1,5 kilo alarak bunu anladım. Ara öğün yapamıyorsunuz madem hardline progainer alın size +1000 kalori getirisi olacak. zaten günlük 2000 kaloriyi bulduğunu söylüyorsunuz, 2000 le kilonuzu koruduğunuzu varsayarak 3000 e çıktığında haftalık 1 kilo alırsınız diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone 5C using Tapatalk

7. GodOfGlutamine

GodOfGlutamine Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konuda 3 örnek vermek istiyorum. Birincisi kendim destek kullanmadan 68 kilodan 87 ye çıktım 1 yılda. Beslenmemi arttırdım(Karbonhidrat ve protein). Onun dışında daha hızlı bir sonuç için örnek vermek gerekirse 2 arkadaşım gainer kullandı ve gözle görülcek farklılıklar oldu.(tabii ki beslenmelerini de düzenlediler)

Sayfayı Paylaş