Kickbox&BB

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Gwindor tarafından 3 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar boyum 1.93 kilom 4 aydır kickbox yapıyorum ve 1 aydır bb ye başladım daha önce 9 sene yüzücülük yaptığımdan temelim sağlam.haftada 3 gün kb antremanlarından sonra yarım saat bb yapıyorum haftada 2 gün sadece bb hafif ağırlık çok tekrar olarak bütün vücudu çalıştırıyorum programımı yorumlarsanız sevinirim.

SALI
    20.30-21.30
    Kickbox
    21.30-22.00
    Karın&Göğüs
    ÇARŞAMBA
    16.00-18.00
    Cardio
    Karın
    Göğüs
    Sırt
    Omuz
    Bacak
    Kol
    PERŞEMBE
    20.30-21.30
    Kickbox
    21.30-22.00
    Sırt&Omuz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:12 ----------

CUMA
    16.00-18.00
    Cardio
    Karın
    Göğüs
    Sırt
    Omuz
    Bacak
    Kol
    CUMARTESİ
    20.30-21.30
    Kickbox
    21.30-22.00
    Bacak&Kol
    PAZAR
    Off
    PAZARTESİ
    Off

Son düzenleme: 3 Mart 2011
  2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bwnim bildiğim kadarıyla KB antremanları oldukça sıkı, bu sıkı antremanın üzerine BB yapmak benim kanaatimce kas yapmaz hatta kas eritme riski bile olur. BB antremanlarını KB yapmadığın günklere çeksen sanırım daha ii olur. Tabii bu yoğun tempoda en önemlisi beslenme ve uyku

3. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    saolun öneriler için beslenmem gerçekten mükemmel diyebilirim karbo. protein vs. hepsini gün içinde gereken miktarda zengin kaynaklardan alıyorum. ortalama 8 saat uyku da uyuyorum o yüzden o konularda bi sıkıntım yok.

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kicboks , boks antrenmanlarının ardından ağırlık çalışılmasını önermem. 3 gün kickboks yapıyorsanız haftanın diger 2 gününüde bodye ayırın çok tekrar az agırlık yaptıgınız spora yardımcı olacaktır.
    bu işi profosyonel olarak yapan sporcular aynı gün kickboks ile agırlık antrenmanlarını yaptıkları zamanlarda olur fakat kickboks antrenmanını agırlık antrenmanına baglayıcı şekilde yaparlar. çok yorucu bi antrenmandan sonra agırlık çalışmanın bi anlamı kalmaz faydasıda olmaz.

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    vg , tamamen "hipertrofi "yönünde,amacında oluşturulmuş metodlojiler ile yapılan temel bir çerçeve içerir...

kb, veya herhangi bir dövüş sporu ,mma dahi olsa yapacağınız idmanlar "hacım, ölçü " yönünde azalmaya neden olacaktır...ayrıca "biçim "de de farklılık oluşur...

hele hele , vg idmanının aynı antrenman sürecinde gerçekleştirilmesi buna daha fazla neden olacaktır...

eğer amaç , ölçü, şekil muhafazası ise , en azından vg-antrenmanlarının farklı güne kaydırılması daha anlamlı...tabi , üzerine esneme,germe vb yapılması şartı ile...

***ancak, konu eğer dövüş sistemlerinde gelişme ise , "vg " nin bu konuda herhangi bir katkısı olmaz...ihtiyaçlar farklıdır...))

Sayfayı Paylaş