Ketojen Diyet Gunlugu

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve actively tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Sulokal

Sulokal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tatlandirici almadan cay icmelisiniz.
    Tatlandiricinin bir cok yan etkisi var.
    Sekersiz iceceklerde ayni.

Carb up gunu yaptiniz mi? Hangi sure ile kisitli tuttunuz.
    Antrenman sonrasi baslayip, dinlenme gununde devam eden bir surecten bahsediliyor.
    O gunku beslenmenizi ve yorumlarinizi yazar misiniz?

Selamlar...

2. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Rejimde 6 haftayi doldurmak uzereyim. ""fat adaptasyon''una vucudum alisti saniyorum, bu nedenle dun saat 12denberi karbonhidrat yuklemesi yapiyorum. Kyle Mcdonald kitabina gore, antremandan 6 saat once 50-100gr karbondirat alarak ketosisten ciktim. sebze ve 120gr cikolatali biskuvi yedim. Toplam 80gr karbondirat. Antremandan iki saat once50grkarbonhidrat oneriliyor, iki muz yedim. Antremandan sonra wheyprotein, ve bol meyva. Aksam evde nevarsa, senze, pilav, 200gr biskuvi. Toplam 300gr karbonhidrat. Sabah 300gr cereal(musli), sutlu kahve balli, bir muz, ogle makarna yiyecegim. Kitaba gore glikojen depolarini doldurmam icin,bugun 700gr karbonhidrat almam gerekiyor, bunu tamamlamak hic zor degil, zira istahim var.

Ozet olarak toplam 36 saatlik biryuklemeile 300+700gr ile glikojendepolaridolmusolacak. Bu arada fazla protein ve yag yemiyorum bu sure icinde, toplam kalori miktarini cok yukari cikarmamak icin. Biskuvi yemek hata idi, cunku kalorilerin yarisi yagdanmis sonradan ogrendim.

Simdi tartildim toplam 2 kilo almisim, son durum 90.2.

Bu hafta resim olarak 3-4 sene onceki halimi koyuyorum. En yuksek 122kg gormustum.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=10706&stc=1&d=1301736465

Ekli Dosyalar:

• 3a.jpg
      3a.jpg
      Dosya Boyutu:
      84 KB
      Görüntüleme:
      586
  3. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Iki gundur antreman yapiyorum, yuklemeden sonra gucum biraz artti, daha agir kilolara giriyorum. Yuklemeyi 48 saat olarak yaptim, amac glikojen depolarini doldurmak, bu da 500-600gr ekstradan karbonhidrat demek. Yani son iki gunde ekstradan yaklasik 2500 kalori daha almis oldum, teorik olarak bu ekstra kalorilerin yaga donmeden glikojen depolarini doldurmasi gerekiyor. Teori ile pratik bende farkli olmaz umarim, bu ekstra kalorilerin etkisini onumuzdeki 2-3 gun sonra hissedecegim. Amac biraz da metobolizmanin cok dusmesini onlemek diyorlar, bakalim gorecegiz.

Vucut yagi yuzde 20nin uzerinde olanlara pek karbonhidrat yuklemesi onerilmiyor, yukleme vucut yapanlara yonelik, ve cok agir calisanlara.

2 gune kalmaz tekrar ketosise girerim, o zaman son kilo durumunu yazacagim.
    Simdilik gobek civarinda artma olmadi. 92cm. Kiloda 2,5kg artis var. Moral iyi.

4. Sulokal

Sulokal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bende 91 civarindayim hala.
    Biraz bu noktada durup, vucudun kilo almadan bu noktayi korumasini saglayacagim.
    Bu arada yine cok delmeden en az 6 gun ketosis'e devam edecegim.
    Kilo vermeden ketosis yaparsam, belki yag yakar, kas kutlemi arttiririm.

Carb up denemenizi detayli yazdiginiz icin tesekkurler.
    Benim yag oranim %20 den fazla henuz :(

Nisan 15'den sonra yeni hedef 85.

Selamlar...

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sulokal, öncelikle bir doktora git ve bütün hormonal testlerini yaptır. Ketosiste kilo veremiyorsan kesinlikle hormonal bozukluk riski vardır.

Bu arada proteini arttir. Taze yeşil yapraklı sebzeleri arttir.

Ketosiste kilo veremeyen kişilerin hormonal bozuklukları olduğu görülüyor.

Vücutları iş bu sebeble yağları koruyor.

Karbohidratlı diyetlerdede aynı problemler görülüyor. Kişiler göbeğim sarktı zannediyor mesela. Oysaki bel yağları erimemekte direniyor.

Diyet oldukça başarılıdır. Sadece vücudunuz sağlıklı bir şekilde çalışması önemli.

Bu yüzden doktor kontrolleri şarttır. Eğer kilo veremiyorsanız bu işi tıp desteği ile çözmelisiniz.

haftada ortalama 500 gram- 750 gram arasında saf yağın atılması gerekir.

bu arada uyku duzeni uyuma saatleri idmanlarınız bunlarda önemli.

Ayrıca c vitamini oldukça arttirin ve mutlaka omega3 yağ asitlerini diyete ekleyin.

Birde yağ sınırlaması yapmayın, kesinlikle doyana kadar yiyin. doymuyorsanız yine yiyin.

karbohidrat yüklemesi yapacaksanız, patlayana kadar yiyin mesela. yeterki aklınızda kalmasın.

Son düzenleme: 4 Nisan 2011
    İshak01 bunu beğendi.
  6. Sulokal

Sulokal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Coyote, selam,

tavsiyelerin icin tesekkurler.

Kilo vermekte sorunum yok. gayet guzel kilo veriyorum.
    2 ayda 7 kilo verdim. bunun 3 kg'ini yagdan verdim.
    kas+sivi'dan da cok kilo kaybettigim icin, simdi dengeli gitmek istiyorum.
    98'den 91'e geldim. Yag oranim %24'lerden %21'lere geldi. hala cok yagliyim :)
    shoulder pres calisirken, kollarimdaki yaglari goruyorum ve cok olumsuz motive ediyor beni.

kardiyoyu azalttim. 20-30 dk ile sinirladim.
    agirlik calismasini, hacimlenmek icin agirlik arttirmali, tekrar sayisini azaltmali yapiyorum. Bu arada mevcut geldigim kiloyu (91 kg) korumaya calisiyorum.
    antrenmandan sonra, yatmadan once likit amino aliyorum.
    antrenmandan sonraki gün solgar omega 3-6 softjel aliyorum.

10-15 gun bu sekilde gidecegim, sonra porsiyonlari azaltarak, 85'lere inmeye calisacagim.

Bu stratejide hata var mi? Whey almali miyim? Almali isem, kullanimi nasil olmali?

Desteklerin icin cok tesekkurler...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:41 ----------

yag konusunda kendinizi sinirlamayin diyorsunuz ama,
    ben bu konuda ne yiyecegimi gercekten bilmiyorum.

herseye zeytinyagi koymaya gayret ediyorum. yumurtayi tereyagli yemeye calisiyorum.
    beyaz et cok yiyorum, burdan az yag aliyor olabilirim. kirmizi et yerken de yagli olmasina dikkat ediyorum.
    badem, kaju yiyorum. baska neler yiyebilirim?

selamlar...

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    91 kilo olduktan sonra bunu koruma isteğinizin nedeni nedir? Bu kadar emek harcarken kilonuzu sabit tutma isteği bence gereksiz. Ha şöyle Yağ oranınız %10-12 lere gelir dersiniz ki artık böyle tutayım anlarım ama şu anda çok gereksiz.

7 kilonun 3 ünü yağdan verdim demişsiniz 4kg su mu gitti kas mı? Kas ise çok yazık. 4 ayda yapılacak kası bu kadar kısa sürede eritmişsiniz demektir bu.

Bu diyetle hacimlenmeniz çok zor o yüzden arttırmalı azaltmalı onları kafaya takmayın. Kas küçülmesini önlemek için body çalışmasında çok ciddi yıpranma yaratmayın. Cardioyu azaltmak kesinlikle gereksiz.

Beslenme hakkında birşey söylemeyeceğim ketojenik diyet hakkında DETAYLI bilgim yok. Zaten bu diyeti savunmayan insanların içerisindeyim.

Yağ olarak keten tohumu yağı , kanola yağı, bunları araştırabilirsiniz.

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ketojenik diyette bırakın kas kütlesi yıkılmasını, ketosis durumunda vücut asla kasları ketonlara tercih etmez. Bu konuda oldukça referanslar hali hazırda ketojenik beslenen kabileler ve halklar ve bilimsel makaleler araştırmalar ve çalışmalar bulunuyor.

Yağ asitlerinin kırmızı kas liflerini sorunsuzca çalıştırdığı,karbodioksiti daha temiz ve kolay bir şekilde boşalttığı, diyetin asidik yükü ve diğer organları koruduğu vücudun esansiyel yağlara olan ihtiyacı, yağı tüketmeyen ve tüketen kişiler arasındaki performans farkı bunların hepsi gayet net bir şekilde cok önemli.

en önemlisi vücuttaki karbodioksitin azalması demek oksijenin artması ve dolaşım sisteminin iyileşmesi demektir.

İkincisi ketosis durumunda testosteron hormonu inanılmaz işlemeye başlıyor, dolayısıyla yüksek testosterona sahip insanların yağ oranları düşerken, kas kütleleri ya artar yada olduğu gibi sabit kalır.

öyleki kişilerde en küçük bir panik yada stres görülmüyor. En zor işlerin altından gülerek çıkıyorsunuz ve yapıyorsunuz.

arkadaşımız 7 kg diyor ama ölçümler önemli. çünkü ben bel çevresi düşmeyen diyetlerin yağ kaybettirmediğine inanıyorum.

aynı zamanda karbohidratlı ve yağı az diyetlerde kas kütlesinden daha fazla kayıp yaşanıyor.

dolayısıyla ketosis ( büyük yağ erimesi) asıl amaç bel ve göbek yağlarınız gidiyormu gitmiyormu.

bu diyette en önemli unsur bel yağlarınız eriyormu, deriniz inceliyormu ben buna bakıyorum.

Dolayısıyla ilk hedefimiz bel çevresi düşerken aynı zamanda güç kuvvet ve kaslardan kayıp vermemektir.

Dolayısıyla proteini arttirirsaniz kesinlikle hipertrofi çalışmaları ile beraber kas kütlenizde artış dahil yaşanacaktir.

Öncelikle her zaman karıştırılan şey ketosis ve keto-asidoz olmuştur. Keto asidoz durumunda kas kayıpları yaşanır.

Ancak ketosis durumunda asla kayıp yaşanmaz ne zamana kadar yüksek protein ve yağ alımları yapıldıgı ana kadar.

Keto-asidoz ise uzun süren açlıktan oluşan ve alkol yada diyabet gibi hastalıklardan dolayı oluşan bir durumdur ve öldürücüdür.

Ketosis ise hem karbohidratlı diyetten bile temizdir, hem kas kayıpları olmaz, aynı zamanda beyin sağlığı açısındanda oldukça temizdir.

Çağın tıp tarafından çözülemeyen bütün sorunlarını neredeyse çözen bir diyettir.

Depresyon, panik atak,çeşitli akıl hastalıkları bunların basında gelir.

Düşük yağlı diyetlerdeki en büyük sorun diyette mutlaka alınması gereken eksik doymuş yağ, lineoik asit,e vitamini, oleik asit, vaksenik asit, kolesterol, AEDK vitaminleri , omega3/6 yağları, eksik MCT(orta zincirli yağ asitleri) gibi kaynakların alınmaması sonucunda kişiler sürekli panik halinde yaşarlar.

Özellikle kronik hastalıklar enfalamatuar hasarlar yağlanma sorunu metabolizma faaliyetlerini arttirma güc kuvvet ve enerji konusunda inanılmaz başarılı.

aynı zamanda epilepsi tedavisindede kullanılıyor.

diyet gayet temiz ve kullanılabilirdir.

Son düzenleme: 6 Nisan 2011
    İshak01 ve actively bunu beğendi.
  9. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Ketojen diyete aynen devam. K.hidrat yuklemesinden sonra bes gun gecti, saniyorum hala ketosise gecmedim, kilom 90 altina dusmedi. Saniyorum yeterince yag yemiyorum. Yaf kaynagim, yagli kirmizi et, yagli balik, ve yagli peynir. Ekstradan yag kullanmiyorum ve yedigim kalorilerin hesabini tam yapmadim. Yag miktarini gunde 160gr altina dusmeyecek sekilde bundan sonra ayarlamaya calisacagim. Protein de en az 150gr. Gunluk toplam kalori 2200 gecmeyecek.

Olumlu olan seylere gelince.

Gobek olcum yuklemeden etkilenmedi, hatta azaldi bu hafta, sanirim gobek cevresinde kas cok az oldugu icin su tutmuyor.2cm bir incelmeyle 90cm gordum bu sabah.

Yukleme sonrasinda gucumde artis bekledigimden cok oldu. Ketojenik diyette kas yapmak isteyenler haftada bir yuklemeyle bunu rahat basarirlar. Zaten yuklemenin amaci kas kazandirma. Ama sirf yag vemek istiyorsaniz yukleme yapilmamali gorusundeyim.Yukleme yapilmasada ketojenik diyette yeterli protein ve yag alindiktan sonra kas kaybi olacagini zannetmiyorum. Zira benim gucum gittikce artiyor. 1,5 ayda 80kg dan 100kg bench press e ciktim.

Kardiyo konusuna gelince isinmak icin gunde 10 dakika yapiyorum ancak cabuk kesiliyorum, bu yeterince k.hidrat almamakla alakali olabilir,buna mukabil cok agir kilolara rahat girebiliyorum. Bu da buna moral veriyor, gunun stresini unutuyorum.

Son durum 90kg ve 90cm gobek.

10. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bu haftasonu yukleme yapmadim, 82cm gobek olcusune kadar artik nadiren yaparim saniyorum, yukleme biraz da "cheating'' gibi bana geliyor, hem de kilo verme hizinda duraksama oluyor, ancak arzuladigim kiloya ve gobek olcusune gelince o zaman haftada bir yukleme yaparim, o zaman belki faydali olur. Son durum 88.4 kg.

11. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Antremanda agir kilolara girmeyi tercih ediyorum. Salondan yorgun, ama psikolojik daha rahat ve guleryuzlu cikiyorum. Antreman saatlari genellikle 6-8 aksamlari. Antreman suresince surekli muz, kivi, protein shake ve 1 litre su tuketirim. Elektroit kaybi cok oluyor, potasyum, magnezyum , sodyum takviyesi yapiyorum, yapmasam hafif basim donuyor, ya da kramp giriyor. Antreman sonrasinda bir muz ve az whey.

Aktivite seviyeme gore metobolizmam 3000 kalori civarinda normal olarak. Ancak 3-4 senedir surekli kilo verme modunda oldugundan yuzde 15 metobolizma hizim yavaslasa, harcadigim kalori gunluk 2550 diye tahmin ediyorum. Aslinda cogu kiside metobolizma hizi yuzde 30lara kadar dusebiliyor, uzun sureli diyetlerde. Gunluk ortalama 2200 kalori bu bakimdan cok degil. Ayda 1,5-2kg a tekabul ediyor. Bu da bana yetiyor.

Asagida Kyle McDonalds in guzel bir makalesini simdi okuyorum. Eminim ilgilenen olur.

http://www.thinkmuscle.com/articles/mcdonald/training-on-ketogenic-diet.htm

Son durum: 87.4kg

12. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    10 gundur paskalya tatilde oldugum icin, tatil boyunca diyete ara verdim. Asiriya kacmadan ne varsa yedim,baklava, borek. Dun tartiya cikmadan once 90 kilo olmusumdur diye beklerken kilom 86.4 cikti.Tabi cok sasirdim. 10 gun ara verdikten sonra bugun antreman sirasinda gucum bekledigimden azdi. Bu da bana belki kas dokusundan kaybettim, diye dusunduruyor. Bu sure icinde suplement de almamistim belki bu nedenle 1-2 kilo su kaybi olabilir. Bunu bu hafta gorecegim, cunku rejime ve antremanlara tekrar basladim.

Gecen hafta kolesterol,trigiliserid, ve karaciger testlerini yaptirdim. Toplam kolesterolda degisiklik yok, 190, ancak HDL artis, VDLD dusus var. Bu olumlu. Trigiliserid de 185 den 73 e dusmus. Karaciger degerlerim cok dusuk, artik ona baktirmiyacagim, ancak gelecek testlere bobrek testlerinide dahil edecegim.
    Son durum 86.7kg.

13. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bugun antreman oldukca iyi gecti, eskigucume yaklastim, 10 gun ara vermistim, dusmustu. Bu diyeti yapali 2 ayi gecmis. Onceki ve simdiki fotograflari karsilastiriyorum. 6kg ve bel cevresinde 12 cm azalma var.

Ekli Dosyalar:

14. orpheo

orpheo Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci(üniv.)
    Yer:
    istanbul
    actively selam.Son durum nasıl biraz bahsedermisin? hatta fotoğraf paylaşımı yapabilirsen çok iyi olur

15. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Kiloda degisiklik yok, antremanlara ara verdim bir aydir, son durumum fotografdaki gibi. Sadece karbonhidrat alimini kisitliyorum, beyaz un, beyaz seker gibi, bunun disinda rejim yapmiyorum. 2-3 ay sonra antreman programina baslayip, 5 kg daha verip ideal kiloma erismeyi planliyorum.

16. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç kas kaybı yaşadınız mı? Ölçülerde incelme oldu mu?

17. Pekgüzel Tenceresapı

Pekgüzel Tenceresapı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şuan ne durumdasın

Sayfayı Paylaş