Ketojen Diyet Gunlugu

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve actively tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Nette bir haftadir yaptigim arastirmalardan sonra bu diyetin bana cok faydali olacagini dusunuyorum. Ekmek ve seker kullanmadigim icin bu diyete ideal kisi oldugumu dusunuyorum.

Kilom 92
    boy 1.74]
    Bir yildir surekli body yapiyorum, resim yakinda eklenecek. Vucudum bulky, amacim iki ayda 8 kg vermek.

Gunluk 2000-2500 kalori alacagim. 166 gr yag, 125gr protein.
    Bugun dahil ilk iki gun yuzde 80 yag yuzde 20 protein oranini yakalayip ketosise erken girmeye calisacagim. Khidrat mumkun oldugu kadar 50 gr altinda olacak, ancak antremam oncesi bir muz ve kivi, antreman sonrasi bir muz kullanacagim kalori ve karbonhidrat hesabina dahil edilmeyecek.
    Bir EU ulkesinde yasadigim icin beslenme olanaklarim cok genis ve ucuz.

Sabah 200 gr fransiz brie peyniri. (bunu her sabah yiyecegim) Bol yagli.200 gramda 62 gr yag ve 34 gr protein . Toplam 700 kalori. Khidrat yok.
    Bol cay tatlandiricili. Aralarda su.

Ogle 350gram etli kurufasulye barbunya 40 gr karbonh.(13gr. fiber) 20 gr protein 20 gr yag, ve ekstradan 50 gr zeytinyagi ilaveli.
    Broccoli, karnibahar, mantar, buharli pisiricide, gerektiginde.

Aksam 400 gr salmon balik buharli pisiricide. 40 gr yag 80 gr protein

Bol broccoli, karnibahar, ve mantar buharli pisiricide, bagirsaklarimin calsimasi icin.

Toplam: 172 gr yag 134 gr protein ve 40 gr karbonhidrat, toplam 2300 kalori

Suplement olarak antreman oncesi ve sonrasi toplam 10 gr amino fuel, 1 adet fatburner, 30 gr whey protein, kreatin, 1 multivitamin, mineral karisimi, aksam yatarken 1 melatonin, 5gr glutamin. Gun icinde 16gr salbutamol, bebe aspirini.

Bir haftadir bu rejime hazirlik yaptim, antremanda onemli guc dusuklugu hissetmistim. Ancak bu problem degil simdilik. Bu hafta dusuk yogunluklu, ama uzun surecek antreman planliyorum.

2. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    ilk gun umdugumdan rahat gecti. Listeyi bitirmekte zorlandim, ozellikle yeterli sebze yiyemedim. Canim tatli cok cekti. Ancak erken yattigim icin fazla zorlanmadim.

Bugun simdilik iyi gidiyor. Ancak yeterli yemek yiyemedim.

Sabah 200 gr beyaz peynir, 4 yumurta beraber omlet, ogle 200 gram yagli balik buharda, aksam, 300 gr kusbasi, 30gr zeytinyagi.

Genellikle 3 ogun 700 kalori civari. Aksamlari buharda haslama bol yesillik.
    Henuz acikma yok.

Kyle mcdonaldsin kitabini ve sitesinden bol bol yararlaniyorum. Eger ben rahat kilo verebilirsem, demekki bu sistem calisiyor. Yani kitabina gore diyeti takip etmek istiyorum, zira kilo vermekte zorlanan birisiyim, genel olarak. Bu arada olumlu olumsuz her goruse acigim.

kaan7765 bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    İlk tavsiye benden gelsin,

balık yağı 1-2 gram kadar alın.

Vitamin D3 400 iu

Koenzim10

1-5-10 gram arası c vitamini tercih size kalmış

Mumkunse diyetinizde hayvansal yağlara daha çok yer verin. Doymuş yağlar vücudumuz için çok faydalı.

actively bunu beğendi.
  4. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Tavsiyelerin icin cok tesekkurler Coyote, sen ve Archilles ve digerleri ilham oldunuz. Tavsiyelerine uyacagim, yanliz doymus hayvan yaglarinin bu diyette faydali oldugunu bende okumustum, ama biraz garipsiyorum. Hani simdiye kadar uzak duruyorduk. Ancak izgarasi cok guzel oluyor. Ayrica markette her cesit fransiz yagli peynir var, hem de uygun, simdiye kadar uzak duruyordum, yummy.

Bugun yogun bir gundu. Her zamanki gibi k.hidratli yiyeceklerden uzak durdum. Antremandan once sadece bir kivi yedim. Ancak antremanda basim doner gibi oldu. Sekerim dustu saniyorum.Fazla problem olmadi. Likit amino vardi. Onu kullandim. Gecti. Hafif bas donmesi, mide bulanmasi gibi. Simdi Mantarli ispanak yemegi yedim,uzerine 200gram cok yagli fransiz peyniri yiyorum su an, cok lezzetli, simdi keyfim yerine geldi. Yine de 2500 kaloriyi zor tamamlayacagim galiba.

Henuz ketosis duruma dustugumu sanmiyorum. Su stiklerden henuz bulamadim. Ne agzimda kotu bir koku var, ne terimde.

Eger ketojenik diyetin iyi olup olmadigini gormek icin beni izleyin, diyorum, cunku herseyi kitabina gore yapacagim, simdiden her gun kantar ortalama 200gr asagi gosteriyor. Cogu sudan belki, ama durmayacagini umut ediyorum.

Iki uc gun icinde resim upload edecegim,

5. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=10336&stc=1&d=1298581618

Fikirolmasi bakimindan baslangic resmi olarak koyuyorum.

Bugunde diyet iyi gecti, ancak 2000 kaloriyi tamamlayabildim saniyorum.Canim hic tatli bir sey istemedi,ve hala istemiyor, moralim de normal. aksam yemegini saat 10 da yememe ragmen canim bir sey istemedi. Aralarda bir kutu karper peyniri bitirdim, snack olarak, cok faydali oluyor, istahi kapatiyor, zaten hic yok gibi, kiloda surekli asagiya dogru inis devam ediyor.

Bu diyet bir cok kisiye garip geliyor, cunku ozellikle ilk iki hafta, vucudun adaptebilesini saglanmasi icim, meyva, sut, yogurt gibi seker ihtiva eden besinlerden mumkun oldugu kadar uzak durulmali. Vucut nihayetinde birikmis yaglari enerji olarak kullanacak, glikojen niyetine. Umut bu.

Ekli Dosyalar:

6. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bugun mozerella peyniri(yuzde 1 karbonhidrat) toplam 250 gr. Bir kutu karper, 4 yumurta omlet, az zeytinyagi, 800 gr balik, buharda haslama, toplam 2500 kalori civari ediyor. Omletin icine 20 gram kadar hint keneveri tohumu kepegi koyuyorum, tamami fibre, bagirsaklar icin. Arica kaliteli bir multivitamin, arti vitamin c.

Istah durumum yine dusukdu. Baligi zor bitirdim, normalde cok lezzetli bir balik, turkce ismini bilmiyorum. Iki saat orta yogunluklu spor yaptim, hic bir olumsuzluk yok, sadece biraz kuvvet kaybi var, o da normal. Yine hic bir meyva, sut ve yogurt gibi seker ve karbonhidrat iceren hic bir sey ne canim istedi, ne de kullandim.

Her gun sabahlari ayni saatte muhtazam tartiliyorum, surekli 200-300gr her gun dusu var. Bugun 90.4 kg. Bel 98cm. 2 ay sonra hedef 82kg, bel 88cm.

7. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bugun yine rejimin disina cikmadim. Toplam aldigim kalori en fazla 2000. Tuvalete 2 gundur cikmiyorum. Zira yediklerimin hepsi, ince bagirsaktayken emiliyor, cok az sebzelerin posasi kaliyor, o da bagirsaklari biraz hareket ettirmiyor, saniyorum. Ek olarak hint keneviri cekirdeginin posasi, hergun 20gr omlete karistiriyorum. Bagirsaklarin saglikli calismasi icin gerekli olabilir.

Bu sabah guzel bir suprizle karsilasdim, terazi bir gun onceye gore 600gr eksik gosteriyordu. Son durum, 89.8kg.

Bilindigi gibi bu diyette, ozellikle ilk iki hafta karbonh. alimi 50gr gecmemeli. Yani beyaz un ve seker iceren yiyecekler, pirinc, makarna, ekmek, her turlu tatli, sut, yogurt, vs., ya hic tuketilmeyecek, ya da tuketilmeyecek, bu sekilde vucut kalori ihtiyacinin bir kismini yag depolarindan sagliyacak. Boylece yag yakimi gerceklesecek.

Coyote bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    2 hafta içinde yağlar etkin bir şekilde yakılmaya başlanacaktir. Bu doğru.

kilonuzun hızlı azalması iyi değil, dolayısıyla vücuttan yoğun bir su atılımı gerçekleşir.

bu dönemde bol su icin. Kaya tuzunu diyetinize ekleyin. kaslarda bulunan glikojen stokları azalacaktir. adaleler daha düzgün bir görüntü alabilir.

özellikle whey protein tüketilmesi faydalı oluyor.

whey protein stresi kesiyor. diğer proteinlerde aynı şekilde stresi kesecektir ama whey protein kalite bakımından hepsinden üstün.

Kefir tüketebilirsiniz. Ancak kefirde laktoz bulunuyor. aklınızda bulunsun.

proteini baya bir arttirin KiloX2.6 3 grama kadar arttirin.

actively bunu beğendi.
  9. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Tsk. Coyote. Whey protein antremandan once ve sonra toplam 40gr aliyorum, Ayrica kalsiyum ve magnezyum, diger vitaminler, yemeklere ekstradan 2-3 gr fazladan tuz, eloktrolit dengesi icin.diger bazi suplementlerle, Kefir icinde yuzde 4 seker var, ama bagirsak florasi icn gerekli, hergun 100gr ekliyorum.

evet klasik ketojen diyette, proteinden alinan kalori orani az ama, kas kaybini minumuma indirmek icin, su aralar saniyorum yuzde 35 protein, yuzde 65 yag oranindayim. Simdilik iyi gidiyor, ama protein oranim fazla oldugu icin ketosise girip girmedigimi bilmiyorum. Agzimda metal bir tad yok, gerci bazi bunyelerde olmayabilir.

Bugun yine tuvalete gidemedim, 3. gun oldu. Bagirsaklarda hic hareket yok galiba. Ilk defa basima geliyor, kabizlik bu degil saniyorum. Cunku yediklerimin icinde hic posa yok gibi.

Bugun diyete tam uydum, ancak yag miktari hedefin altinda kaldi. Geceye dogru, 200 gr krem peyniri yersem 40gr daha yag alirim, orani yakalarim.

Uzun zamandir ilk defa mayonez, cesitli salata soslari beslenme listeme girdi.

Son kilo 89.8

Bugunku suprizi sona sakladim. Evet ilk defa agirlik antremaninda gucumun eski seviyesine ulastigini hissettim. Bir haftadir siki rejim yapmama ragmen.
    Artik rahatlikla daha agir kilolara girebilecegim saniyorum.

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    eski kilolardan daha iyisine ancak 4-8 hafta sonunda çıkabilirsin. 8 hafta icinde mitokondriler etkinliğini maksimum orana çıkarıyor.

bu saatten sonra karbohidrat bile alsan, antreman performansına olumlu yansımaya başlayacaktir artik.

bir araştırma yapılıyor ve ketojenik diyetlerde spor branşlarında performans artişi yüzde yüz35.

aklında bulunsun.

Düşük yağlı ve orta derece protein içeren yüksek şekerli diyette performans artışı yüzde 10 kadar oluyor.

yani sekiz hafta sonunda beslenmesinde karbohidratları değil yağları arttiran kişiler yüzde 25 daha fazla performans kazanıyor.

ayrıca yapılan araştırmalarda yağları tüketen sporcular çok daha temiz kas kütlesi alıyorlar. Fakat karbohidratlar suyu tuttuğu için ve daha çok glikojen sağladığı için adaleler daha iri ve büyük gözüküyor.

iki diyet sonucundada hemen hemen kilo aynı oluyor kaslar korunuyor. fakat, ketojenik diyetler daha sağlıklı ve daha temiz.

sporculara yüksek performans sağlıyor.

ayrıca kalbinizde kaslarınızda korunuyor.

Son düzenleme: 27 Şubat 2011
    göbekliyim, igidu ve actively bunu beğendi.
  11. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bilgilerine tesekkurler Coyote, ilk hafta diyetin etkisiyle cok su kaybolmakta, ve dolayisyla eloktrolit dengesinde bozulma olmakta. Kyle kitabinda 5gr sodyum 2gr potasyum 2 gr kalsiyum , biraz da magnezyum(rakamlarda yanilabilirim) alimi gunluk oneriyor. Bu takviyeleri aldiktan sonra yorgunluk azaliyor, ben sahidim.

Bugun rejim olarak iyi gecti. Bol mayonez, whipping cream, li balik salatasi ana menuyu olusturdu.

Kas yapisini bozmamak icin gunde 150gr protein, ketosis icinde 150-200gr yag tuketmem lazim. Su an itibariyle protein ve yagda eksikler var. Gec vakitlerde haslama et yiyecegim, hanima yaptiriyorum, sogan salca olmayacak.

Kyle'nin kitabinda referansi var, epilepsili cocuklardan ketojen diyeti uygulayanlarda obezite hic gorulmemis, ki onlar yuzde doksan kalorili yagla besleniyorlar.

Kilo 89.7, bel cevresi 96.

4. gundur tuvalete gitme gereksinimi duymadim.

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman ben sizi 3-4 saatte bir tuvalete çıkarıcak formülü söyliyim.

karnabahar ve lahana gibi posa içeriği zengin oldukça düşük karbohidrat içeren sebzeleri çiğ olarak yiyin.

ama sonra bana kızmayın :)

Bunlar yağı daha iyi yakmanızıda sağlayacaktir.

Karnabahar ve lahana doğal yağ atıcılardandır.

actively bunu beğendi.
  13. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bugun antreman programini degisirdim, aksam 8-10 arasina aldim, sanirim tuz ve mineral takviyesi aldigim icin, enerjim ve kuvvetim bekledigimden cok iyiydi. Bugun yarim kavanoz peanut butter (200gr) ve dunden kalan haslama eti bitirdim. Istah normal. Peanut butter, biraz pahali, ama cok lezzetli. Turkiyede varsa tavsiye ederim, markasi Calve.

Sabah kiloda yukari dogru bir hareket oldu, belki fazla tuzlu beslendigim icin, yarin sabah umarim daha iyi cikar. Son durum, 90.2 kg.

14. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bu diyet aslinda cok zorlu, ancak tam bana gore. Senelerdir ben zaten ekmek, pilav, makarna gibi yiyeceklerden uzaktim, saglikli beslenmeye calisirdim. Su an buzdolabinda meyva da var, meyvali yogurt da var, ancak canim istemiyor, ama eminim 1-2 tane muz yesem, gerisi gelir, artik irademe sahip olmam guclesir. Bodybuilding.com daki forumu okuyorum, bu rejim mucize degil, ama bana yariyor. Simdilik carb up falan kesinlikle dusunmuyorum, eger olculerimde azalmaolursa o tabi baska. Ancak su an gucum kuvvetim yerinde, tek olumsuzluk 3-4 gundur kilo verisim durdu, gunluk kalori miktarim 2500 kesin gecmiyor, zira tamamlamak icin zorlaniyorum, en azindan 150gr protein, 150gr yag, en cok 30gr karbonhidrat.
    Son durum: 90.4kg

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    bu bir diyet değil, zira hala dünyanın çeşitli yerlerinde çeşitli kabile insanları ve diğer izole topluluklar hayatlarını bu şekilde sürdürüyorlar. Atalarımız olan orta asya türkleride hayatlarını ketojenik sürdürüyorlar. yani sonsuz enerji kaynakları ile.

buna bir diyet demek yanlış. Bu bir yaşam biçimi.

ikincisi kendinizi tutamayabilirsiniz tabiki, insanlar tatlı besinleri seviyorlar.

tatli besinler seratonini harekete geçiriyor. Butun şekerler dahil. Çocukluk döneminden beri, karbohidratlarla beslenen insanlar bırakalımda kendini tutamasın. yani bu bir alışkanlık başkada hiç birşey değil.

Son düzenleme: 2 Mart 2011
    kdrklc54 bunu beğendi.
  16. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Moral kaynagisin Coyote :)
    Bu sabah kilo yine asagi dogru inmeye basladi, hedefleri revize etmeye gerek yok, hersey bekledigim gibi.
    Benim en yagli bolgem bel cevresi, gozle gorulur incelme var. 2-3 gun icinde tekrar resim koyacagim. Son durum 89.6kg 94cm.

17. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bugun antremanda kuvvetim cok iyiydi, ancak cabuk yoruluyorum, mesela kardio canim hic istemedi, bir bucuk saati zor tamamladim. Son durum 89.8kg.

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    aynen böyle devam et kesinlikle.

Her gün ölçüm yapma ve artık hayatını bu şekilde idame edeceğini düşün.

Sağlığın günden güne düzelicek.

Bak bu 2 kıştır hiç hasta olmadım az önce idmandan geldim ve hala bitmeyen tükenmeyen bir enerjiye sahibim.

Antremanımdan anektod ve gözlem : Haslanmıs pirinç ve tavukla idmana giren adam

2. set sonunda resmen tükeniyor bayılmış gibi oluyor . Adam 2. seti atana kadar ben 4. seti bitirmiş ve bu arada çok kısa dinlenmiş oluyorum ve diğer harekete geçiyorum. hemde cüssemden beklenmeyecek ağirliklarla yapıyorum bu işi.

bu sırada bana ne yediğimi nasıl bu kadar hızlı hareket ettiğimi soruyor soruyor anlatıyorum ama inanmıyolar :).

Antreman esnasında ağrı acı ve sızı kasılma oluyor ama bundan hiç etkilenmiyorum. Çok hızlı toparlanabiliyorum.

en büyük zararı bacak idmanında görürsünüz doğru düzgün yürüyemessiniz ve adım atamassınız ama ketojenik diyette bacak idmanı bittikten sonra tam 3 gün ağrı olmasına rağmen ben neredeyse hiç birşey hissetmiyorum.

ayrıca hakkıyla yapılan bir full squat resmen insanı berbat ediyor ama ben squat yaptığımda hem kendi kilomla yapıyorum hem nizami yapıyorum hemde cabucak toparlanıyorum birde uzerine makinede ağirlik basiyorum ve arkasından kendi kilomla nizami deadlift yapıyorum bunlarıda 20 dakika gibi bir zaman diliminde gerçekleştiriyorum.

Yağ asitleri karbohidrat kaynaklarından daha kaliteli enerji kaynağıdır.

ancak yinede bacak gibi ağir antremanlardan sonra meyva takviyesi yapıyorum.

Aynen böyle devam et.

insan sağlığı için en muthiş beslenme stili budur. dahası yok.

Son düzenleme: 5 Mart 2011
    actively bunu beğendi.
  19. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Onerilerin icin tesekkurler Coyote, ikincihaftayi doldurdum, son iki antremandan once protein ve karbonhidrat karisimi almadim, sanirim bu nedenle gucum iyiydi, ama cabuk yoruluyordum, yarin antremandan once 1 muz iki kivi, antremandan sonra da protein karisimi ile bir muz tuketecegim, dogrusu bu. Bunun disinda yesil sebzeler disinda karbonhidrat tuketmiyorum.

2 hafta sonra gelisim resmimi ekliyorum. Bu formatta her iki haftada bir update liyecegim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=10422&stc=1&d=1299351555

Ekli Dosyalar:

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ketojenik diette günlük 200 grama kadar protein alabilirsin. Eğer 150 gram uzeri protein almaya başlarsan vücudun daha hızlı toparlanacaktir.

actively bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş