Kendi hazırladığım beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve majdan tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. majdan

majdan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    herkese iyi geceler diliyorum kendi hazırlamış olduğum beslenme programım hakkında siz değerli arkadaşlarımın fikirlerini almak ve eksiklerimi yanlışlarımı düzenlemek istiyorum.
    boyum 1.72 kilom 74-75 civarı. daha önceleri lise yıllarımda 3-4 sene düzenli olarak vücut geliştirme yaptım fakat daha sonraki yıllarda 1-2 sene vg ara verip boks yaptım.tabi öss hazırlık/ünv telaşı sırasında hiç spor yapmadan geçirdiğim zaman dilimleride oldu haliyle yağlanmada vucudumu işgal etmiş halde. Ama .ok aşırı değil.bu sene itibariyle tekrar Vücut geliştirmeye başladım yaklaşık 4-5 ay kadar oldu. forumu araştırarak elde ettiğim bilgiler doğrultusunda hazırlamış olduğum bi beslenme programım var ve eksiklerini/fazlasını size danışarak düzeltmek istedim.beslenme programımdaki amaç hem yağ yıkımı bi yandan da protein alımını eksik tutmamak öle bişi işte :)

Sabah(08:00)
    100gr eti lilalif+yarım yağlı süt+tarçın
    6 yumurtalı lor peynirli omlet(ben yumurta yiyemiorum gördüğüm zaman midem bulanıyo bu yuzden omlet şeklinde tüketiyorum)
    1-2 dilim kepekli ekmek

kuşluk(11:00)
    100gr eti lilalif yulaf ezmesi+süt+tarçın

öğlen(14:00)
    100gr lapa pirinç veya haşlanmış makarna
    salata(yağsız,sirkeli)
    1 paket ton balığı
    100gr tavuk göğsü

öğleden sonra(17:00)
    100gr lor peyniri+domates

ikindi(18:30)
    6 yumurtalı lor peynirli omlet

akşam(21:30)(antrenman öncesi yemeğim)
    100gr tavuk göğsü
    100gr lapa pirinç yada haşlanmış makarna
    salata(yağsız,sirkeli)

antrenman sonrası:
    üzüm suyu 500gr
    lor peyniri+domates

evet beslenme prgramım böyle. Antrenman saatim gece 00:00 =) belki garip gelebilir ama gece daha kolay çalışabiliyorum.performans olarak
    programımdaki eksikleri/fazlalıkları yanlışlıkları düzeltmemde yardımcı olacak,fikrini paylaşan herkese çok teşekkür ederim..

2. majdan

majdan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir fikir beyan edebilcek birileri vardır umarım :)

3. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    çok net bilmiyorum ama bu yumurtaları sarısıyla birlikde yiyorsun sanırım buda alerjik bir durum oluşturabilir günde 12 yumurta az değil

4. kupasi

kupasi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aslına bakarsan bende yeni başladım özellikle beslenme konusunda yardım etmekten ziyade yardıma ihtiyacım var ama yinede söylemek istediğim bişey var
    daha bir kaç gün önce bir doktor tv de bas bas bağırıyodu
    "sirkenin yağ erittiği falan yok boş yere sirkeye yüklenmeyin" diye
    sende salatanı bu amaçla özellikle bol sirkeli falan yapıyosan bilmeni istedim

5. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben bodyci değil,fitnessçıyım,şu arada diyetteyim.O yüzden protein oranlarınla flan ilgilenmiyorum,besin değerleri konusunda daha bilgili kişiler sana yardımcı olacaktır.Ama gördüğüm eksiklikleri söylüyeyim.

1-Niye yarım yağlı süt?Boşu boşuna yağ almaya gerek yok sütten.Onun yerine %0 yağa yakın diyet süt içmeni tavsiye ederim.
    2-Kahvaltıda 6 yumurta?Çabuk değiştir.Bir kere sarısını yememen lazım,nasıl yaparsın bilemem ama günde 1-2 taneden başka sarı yememelisin.Neden mi?Vücut yapacağım diye,kolestrol yaparsın.Üstelik sarıda beyazından çok daha fazla enerji vardır buda vücutta yakılmadığı sürece yağ yapabilir.Bu iş zor değişik arayışlara gir.sadece beyazlarını çıkar 2 tanesinide bütün at.Lorla karıştır içine biber de doğra omlet gibi değilde menemen gibi deniyebilirsin.Veya domates biberi bırak gene beyazları çıkarıp(2 tane sarı olsun) gene omlet gibi yap.tadı belki çok fazla değişmiyebilir.
    3-PaSO tonbalığı yeme zarar verebilir.sonuçta katkılı.Yiyeceğin zamanda diyet tonbalığı tercih et.Ama ton balığı acil zamanlar,kısıtlı vakitler için alternatif olmalı.Yoksa git 1 kilo sardalyeyi fırına ver öyle çıtır çıtır ye.
    4-ikindi vakti gene yumurta koymuşsun ne yap et artık beyaz ye sarı yeme sakın.
    5-Birde arkadaşta söylemiş:Ticari amaçla tvlere çıkıyorlar yok öyle yok böyle diye.Zayıflatma etkisi ispatlanan hiç bir mucizevi madde yoktur bilimsel olarak.Sirke yi onun için kullanıyorsan boşver.Sabahları sütle birlikte yeşil çay iç.

6. majdan

majdan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    *yumurta bi şekilde mutlaka tüketmek zorundayım ki en güzel protein olduğunu düşündüğüm tek besin. bunları bilmeme rağmen omlet dışında tüketemiyorum.
    *yarım yağlı süt konusunda haklısın değiştirmem gerekebeilir.
    *yeşil çay gün içerisinde 3 sefer tüketiyorum.
    *yağ tuz kullanmadığım için sikre hoşuma gidiyo bu yüzden eklemiştim.
    *tonbalığında 24gr yakın bi protein var. bu da çoğu protein tozunda 1 servis de elde edilen bi değer. bu yuzden pek yabana atılmıcağını düşünüyorum.
    *Fikir beyan eden ve okuyup ilgilenen herkese teşekkür ederim :)

7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1-Ben zaten tonbalığı yeme demedim.Ama sürekli ton balığını tercih etme.Evde sıkışıkken,zorunlu olduğunda ye dedim.ve onuda diyet seç dedim.Çünkü ayçiçeği yağı var.Sen yağı keseyim derken tonbalığından abuk subuk yağlar alıyorsın.Onun yerine taze balık al buğlama,ızgara yap dedim.merak etme daha sağlıklı olur ve yağda almamış olursun.taze olan konserveden daha sağlıklıdır protein olarakta daha iyidir.
    2-Yumurtayı tüketmek zorundasın.Biliyorum.biz burada fikirleri söylersin sen uygularsın uygulamazsın o senin bileceğin iş.Kolestrol fırlar.12 tane sarı yiyorsun farkındamısın?Üstelik yağda var içinde.Hocalarımız beyazını öneriyor.Ama ben illa öyle yiyeceğim ilerde vücudumda sorun çıkarsa çıksın banane diyorsan senin bileceğin iş.fedakarlık yapacaksın.demin hayatımda sevmediğim sebzelerin safi suda haşlanmış bölümünü yedim.resmen iğrençti.Herşeyin bedeli var.Eğer kebapta tat istiyorsan tuz ekeceksin.Sağlıklı yemek istiyorsan kebaba tuz ekmiyeceksin bu kadar basit.eğer yumurtayı sarısız yemen sağlıklıysa öyle yiyeceksin.Sporu sağlık için yapıyorsan bir yerden yaparken diğer yandan yıkmak akıl karı mı?Sen kas yap ama klosterol den banane de.Olmaz öyle şey.Ama senin bileceğin bir konu.herkesin tercihleri farklıdır.
    3-Son olarak şunu kafana kazı.İnsan herşeye alışır.Ama herşeye.daha 4-5 aya kadar şunu yemem dediğim yiyecekleri şimdi lezzetli bir şekilde yiyorum.Görünce kusacağım yiyecekler bunlar.Bunu nasıl başardım biliyormusun?Çünkü insanın herşeye adapte olacağını biliyorum.Sende böyle düşünürsen yumurtayı yemenin bir yolunu bulursun.

8. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    gene illaki 6 yumurtalı omlet yapacam diyorsan 1 yumurtayı tam kır içine diğer kalan 5 yumurtanın sadece akını koy omletin içine öyle deneyebilirsin ama ne kadar tutar bilmiyorum çünkü hiç öyle birşey denemedim ama tutucaktır sanırım tutmazsa işin gerçekten zor olucak o akı ordan yemek :)

9. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Antreman saatinden dolayi bilmiyorum protein orani ii gibi de spordan sonra yeterince almiyorsun gibi. Onun disinda programini iyi gordum fakat yerinde olsam bir ogunde 50 gr ustu protein almazdim. Bana vucut daha fazlasini sindiremiyor gibi gelior.
    6 yumurta +100gr lor= 6*12+ ~19=~90gr civari tek seferde.

10. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    bu yazdıklarını yiyebiliyosan helal olsun:)6yumurtayı 5yap sabah zaten lor koyuyomussun hemde mideni zorlamamıs olursun 2tam 3beyaz öglen yedigin tavuk'u ikindiye al 1kutu ton yiyorsun gerek yok hemde yine miden dinlenmiş olur bol bol su iç antremandan sonraki üzüm'üde rahatsız oluyosan 250ml da çekebilirsin kilona göre bu beslenmen iyi yanlız yumurtaları tam yemen pek iyi olmaz sivilce yapabilir;)kolestrol'ü var falan filan tercih yine senin başarılar...

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    böle yumurta sarısı yemeye devam edersen,günde 2 saat,haftada 7 günde çalışsan,göbek yapma yolunda hızla ilerliyorsun.yakamazsın onları.

Sayfayı Paylaş