kendi beslenme programım ( önerilerinizi alabilirmiyim)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve foranimati10 tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 2 haftalık daha çok acemiyim bugüne kadar neden başlamadığımı pişmanlığını çeken birisi olarak bu spora baya dertli bir kişiyim...

yaşım 29
    kilom 53
    boyum 1.76

Beslenme programım saati saatine ;

08:00 aç karnına 1 kase yoğurt ,demir hapı , Brever's yeast 500 ( 4 tablet)

08: 30 : Kahvaltı

10:00 Bisküvi ve çay (galete,kraker vs.v.s olabiliyor)

12:00 Protein & karbonhidrat tozlu süt , saf bal,yarım muz karışımı ve 4 tablet beraberinde breavers yeast tablet

13:00 öğlen yemeği ve uyku sonrasında..

15:30 meyve suyu ,kek vs.vs

17:00 spor salonu

18:30 : protein&karbonhidrat tozlu süt....

19:30 akşam yemeği & ilaveten 1 kase yoğurt ne olursa olsun..

21:00 herhangibir tatlı (puding,şöbiyet,kadayıf sevdiklerim)

23:00 yatmadan önce prakten şurup ve yine süt protein ve karbonhidrat tozu...

kullandığım malzemeler:

Breavers yeast 500
    500 tablettir iştah açıcı ve tamamlıyıcı özelliği vardır

GNC Weight Gainer
    vanilyalı 3.6 kg
    sütle karıştırdığım protein karbonhidrat tozu

ferro senol Duodenal
    demir hapıdır kan yapıcı özelliği var kutum bitince onun yerine sabahları aç karnına 1 kaşık pekmez alıcam

prakten şurup
    gece yatmadan önce 1 yemek kaşığı alırım..
    iştah açıcıdır..yalnız gece için uyku veriyor fena...

öneri ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Hedefim 2 ayda 10 kg almakdır...

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Konuyu yanlış yere açmışsın.
    Ayrıca forumu biraz okuyarak kendş cevabını kendin bulabilirsin.
    Program tek kelime ile berbat. Sen yemek falan yemiyorsun zaten işe yarabilecek şeyleride çok kısmışsın bazılarını nhiç göremedim bile. Muzun bir yarısını demişsin bunun yerine habire vitaminler almayı tercih etmişsin. Bu program amacın spor ve sağlık ile ilgili ne olursa olsun işe yaramaz. Ama yok böyle yapcam diyorsan bu yolun sonu bir çok sağlık sorunları ve kötü bir vucüt. Forumda yeterli bilgi mevcut....

3. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    aslında haklısın sadece akşam yemeği yiyorum desem doğrudur...öğlen yemeğim genellikle ekmek arası döner vs.vsvs hergün değişiyor...kahvaltı zaten fix yenir zeytin haşlanmış yumurta bal tereyağ....

muzun yarısı demişsin ama hiçde koymasam olur maksat tat versin diye koyuyorum sütün içine tabiki extra katkısıda olur ve olucaktırda yarım bile olsa...kullandığım tozun içinde zaten muzdan aldığım değerler var....neden 1 muz koymadığım için kızdın anlayamadım..

sağlık sorunu demişsinde sağlığı bozucak bir madda kullanmıyorum aldığım toz ve tablet haricinde herşey doğal gıdalar anlayamadım ne demek istediğini....

genede tşk ederim yorumun için.. saol..

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah kalktığınızda vücut yıkım halindedir ve en kısa sürede kana çabuk karışan whey gibi protein alımı yapmalısınız. Demir hapını süt ve süt ürünleri gibi önemli ölçüde kalsiyum ihtiva eden ürünlerle beraber almamlısınız çünkü bu ürünler demir emilimini minimize ediyor. Yani demir hapınız bittikten sonra pekmezi de bu şekilde tüketmemlisiniz. Demir emilimini artırabilmek için c vitamini bakımından zengin ürünlerle tüketmek yararınıza olacaktır. Yoğurdu en azından 10'daki ara öğüne koyabilirsiniz. 15:30'daki öğüne protein koymalısınız ki vücudunuz proteine aç halde spor yapmayınız. Spordan sonra hemen kana çabuk karışan protein almamızın sebebi vücut proteine açtır ve spordan dolayı kısa sürede yıkıma girecektir. Öğünlerinizde protein alımını çoğunlukla karb.-protein karışımından elde ediyorsunuz. Yumurta, et çeşitleri ve soya proteini koymanız iyi olur.

josef_1531 ve foranimati10 bunu beğendi.
  5. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    1)Ögle yemeği yemeden kilo alamazsın.(pilav makarna şart)
    2)Sabah kesinlikle kompleks karbo alınmalı.
    3)Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı dışında supplementten başka birşey almıyorsun desem yeridir.En azından sabah-öglen ve öglen-aksam arasında yiyebildigin kadar fıstık vb. ye.
    4)50 küsür kilo olduguna göre metabolizmanın yavaş oldugunu sanmıyorum.Dolayısıyla kısa bir sürede 10kg almayı unutmanı öneririm.Alsanda ÇOK sağlıksız olur.

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
    foranimati10 bunu beğendi.
  6. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    tşk ederim önerileriniz sahiden çok mantıklı...düzelticem listemi..

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle demir hapı ve prakten ile ilgili yazmak istiyorum:

Demir hapı kullanmanızdaki amaç nedir? Kansızlık mı var, demir eksikliğiniz var mı? Kandaki HGB değeriniz mi sınırın altında? Bunları neden soruyorum çünkü kilosu az olanlarda demir eksikliği vardır diye "yanlış" bir kanı var. Sizin yaşınızda ilerlemiş, bence troid değerlerine ve tam kan tahlillerine baktırın. Demir hapınıda kullanmayın, eğer eksiklik yoksa...

Zaten kilo aldırıcı kullayorsunuz ve onun içerisinde de demir var; doğal yollardanda alıyorsunuz bu demir hapı bence gereksiz.

Prakten ise, benim bildiğim alerji için verilen bir şurup, yani antihistaminik. Kilo alma amacına uygun olduğunu düşünmüyorum, zaten iştah açmasıda ilacın asıl fonksiyonu değil.

İştah açmak isteniyorsa, b kompleks vitamin hem sağlıklı hemde çok aşırıya kaçmadıkça risksiz. Tabiki gainer kullanılıyorsa bunada gerek yok...

Sizin yazdıklarınıza bakınca, sağlıklı bir kilo alma şeklinden çok; ben kilo alayımda yağ olsun farketmez benim için düşüncesini gördüm. Açıkçası bunu sağlıklı bulmuyorum. 1-2 ayda alınan 10 kilo yerine; 6-7 ayda alınan 8 kilo çok daha sağlıklı olacaktır.

3 ana öğününüz olmalı; yemeklerden önce birşey yememelisiniz. Buna yoğurtta dahil. Yiyorsanız, yemeklerle birlikte yemelisinizki ana öğünlerdeki yemeğinizde tıkanmayın.

Son olarak, kilo aldırıcı(gainer) kullanıyorsunuz; vitamin olsun minarel olsun ne olursa olsun kullanırken dikkat etmelisiniz; hatta kullanmamalısınız. Çünkü kilo aldırıcılarda fazlasıyla vitamin,mineral bulunmakta.

Sağlıklı, kilo almanızı dilerim...

Morphling, everest, foranimati10 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Prakten kısmıyla ilgili yorum yapmak istiyorum çünkü benimde zamanında kilo almak-iştah açmak amacıyla kullandığım bir şuruptu...
    Prakten bir şurup olarak yan etki olarak iştah açar, zararlı bir etki olarak sadece yoğun bir uyku hali vermesi dışında, zararı yoktur. Neticede bebekler için bile ''doktorların, iştah açmak için'' yazdığı-önerdiği bir şuruptur...
    Yeterki günde üç kaşıktan fazla içilmesin...
    Aslında geiner ya da başka supplementlere göre çok daha zararsız bir alternatiftir...

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Castorpollux,

Yaşadığın deneyimleri paylaşmışsın güzel, bu yazacaklarım sizin yazdıklarınıza karşı bir yazı değildir; sadece ilaç olduğunu belirtmek için ve aslında her ilaçta olduğu gibi bundada yan etki ortaya çıkabileceğidir. İlaç hakkında bilgileride derleyerek, kullanacak olanların birkez daha düşünmesi içindir; yani bu ilacı bir meyve suyu yada protein tozu sanmasınlar umarım anlatabilmişimdir...

Bu açıklamayıda, konuyu açan forum üyesinin; forum üyelerinin "beslenme" bilgilerinden faydalanmasını engellememesi için yapıyorum.

Burada benim vurgulamak istediğim, bu tip şeylerin kilo almada sağlıklı olmadığıdır. Sonuçta ilaç.

Bahsettiğimiz bir ilaç. Yani tıbbi bir gereç. Biliyorsunuzki, kullandığımız kilo aldırıcılar ve diğer ek besinler ilaç statüsünde değiller; uzun süreli testleri yapılmadığı için "yan etki" kavramıda zaten bunlarda yok. Oysaki ilaçlarda durum bildiginiz gibi farklı.

İster bebekler için olsun, ister yetişkinler altını çiziyorum sonuçta bu bir ilaçtır...

Konu kısmen ve kısa süreliğine bu ilaca dönecek ancak, bilgi açısından yazmak istiyorum:

İlacın "uyarılar ve önlemler kısmında":

Aşırı antihistaminik dozları özellikle küçük çocuklarda halüsinasyon, santral sinir sistemi depresyonu, konvülsiyon ve ölüme yol açabilir.Ayrıca antihistaminikler mental uyanıklığı azaltabilirler veya aksi şekilde eksitasyona yol açabilirler. Hamilelerde kullanımında risk ve yarar faktörü gözönünde tutulmalıdır. Antihistaminiklerin, her türlü santral sinir sistemini etkileyen ilaçların etkilerini arttıracaklarını veya değiştirebileceklerini göz önünde tutmak gerekir. Dikkat isteyen çalışmalarda ve araç kullanımı gibi durumlarda hastanın dikkatini azaltabileceği konusunda hasta uyarılmalıdır. Antihistaminiklerin özellikle yaşlılarda baş dönmesi, hipotansiyon, sedasyon yapabileceği göz önünde tutulmalıdır.Siproheptadin'in atropine benzer etkisi olduğu için,bronşiyal astma hikayesi olanlarda, göz içi basıncının artmış olduğu durumlarda, hipertirodizmde,kardiyovasküler hastalıklarda, hipertansiyonda dikkatle kullanılmaları gerekir.

İlacın yan etkileri kısmında:

Antihistaminiklerle en sık görülen advers reaksiyonlar şunlardır: Sedasyon ve geçici karakterde uyuklama, ağız, burun ve geniz kuruluğu,bronş salgılarında kalınlaşma, baş dönmesi, koordinasyon bozukluğu, yorgunluk, huzursuzluk, eksitasyon, paresteziler, perspirasyon artışı, halüsinasyon, anoreksi, diare, ekstrasistol, kabızlık, göğüste sıkışma, allerjik deri döküntüleri, anafilaktik şok, görme bozukuğu, agranülositoz, trombositopeni, lökopeni.

Elbetteki bunların görülme sıklığı kişiden kişiye değişebilir.

Ama tekrar vurgulamak gerekirse, bu bir ilaçtır ve yan etkileri görülebilir.

İnternette özellikle "çocuk sağlığı" sitelerinde kısa bir inceleme yaptım. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum:

Bir annenin "çocuğunda iştah sorunu yaşaması üzerine" doktorlara yönettiği soru. Özetle diyorki, çocuğuma doktor öncelikle balık yağı verdi; daha sonrada " 1 ay süreyle" "adı geçen prakten şurubu verdi."

Uzman doktorların yazdıkları cevaplar:

Cevaplayan: Uzm.Dr. Ramazan KODAKOĞLU Tarih: 17.03.2007 07:54:08 Cevap:

prakten esasen allerji şurubudur .yan etkisi iştah artırıcılık özelliğinden faydalanılmaktadır. çok uzun süreli kullanılması istenmez. Artık bebeğiniz prektensiz yemek yemez . Durumunuz çok sıkıntılı ise kansızlık vs bir hastalığınız yoksa 1 ay kadar daha kullanıp dozu azaltarak (gün aşırı bir hafta daha kullanarak ) kesin .

Cevaplayan: Uzm.Dr. Hüseyin DEMİRÖRS Tarih: 17.03.2007 09:59:30 Cevap:

Pardon unuttum ,, bir de, sipraktin iştah açıcı şurup değildir. İştah açması sık görülen bir yan etkisidir. Ama size iştah açılması olan yan etkisi isabet etmiş olabilir. Başka ailelere diğer yan etkileri çıkabilir.

Cevaplayan: Uzm.Dr. Birgül MUTLU Tarih: 17.03.2007 12:12:18 Cevap:

Altınay hanım;
    Sipraktin ve ya Prakten gibi şuruplar bizim allerjik hastalıklarda kullandığımız ilaçlardaır. Bazı hekimler bunları iştah açıcı olarak önerebilmektedirler. Ancak bu tür ilaçların bebeklerde ve küçük çocuklarda halüsinasyon, sinir sistemi baskılanması, havale gibi yan etkileri mevcut. ben şahsen bu tür ilaçları bu amaca yönelik kullanmıyorum. Benim önerim çocuğunuzdaki iştahsızlık nedeninin bulunup ona göre tedavi edilmesi. Mesela kansızlık, parazit, idrar yolu enfeksiyonu vb gibi durumların araştırılması gerekli. Sağlıklı günler.

Cevaplayan: Uzm.Dr. Sibel ATASOY Tarih: 17.03.2007 15:43:33 Cevap:

merhaba
    altınay hanım sizin söylediğiniz şurup alerjen şurubudur, bazı alerjen şurupların iştah açma gibi etkisi olabilir. anack bunların uzun vadede sinir ve kas sistemine zararları vardır. bebeğinize bunu kullanmayınız, iştah şurubu değildir. sizin iştahsiz tabir ettiğiniz yavrunuzun kilo alışına persentilini takip ediniz. kilosu başka yönden araştırılmalı kansızlık olabilir. sağlıkla kalın

Cevaplayan: Uzm.Dr. Murat ÇİFTÇİ Tarih: 17.03.2007 20:01:04 Cevap:

prakten in iştah açıcı olarak kullanılması endikasyonu hiç bir tıp kitabında yer almaz.kaldı ki esas kullanım alanı olan allerji durumlarında bile pek etkili değildir.Yan etkisi için bir ilacı kullanmak aynı oranda tüm yan etkilerle karşılaşılabilir olma riskini arttırmak demektir.
    araştırılması gerekn bu iştahsızlığın bir nedene bağlı mı yoksa coğunlukla karşılaştığımız gibi belli sebebi olmayan bir durum mu oldugudur.
    gereken testleri yaptıktan sonra persentil takibi en mantıklısıdır.

Cevaplayan: Uzm.Dr. Osman KÖSELİ Tarih: 18.03.2007 12:07:25 Cevap:

uygun dozda kullanılabilir gelişimi iyi endişeye gerek yok

Bu vesileyle, neyin ne olduğu daha net ortaya çıkmıştır. Yönetim olarak, ilaçlara karşı çizdiğimiz tutum ortadır. İlaç, doktorun işidir; sağlık sorunu olanların işidir... Enazından kullanacak kişiler, bunlarıda göze alarak kullanırlar yada kullanmazlar...

İyi forumlar...

diez ve bonatschi bunu beğendi.
  10. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

Anason

Anason öncelikle gaz söktürücü, mideyi güçlendirici ve öksürüğü yatıştırıcı olarak çok faydalıdıdr.

Sürekli hıçkırıklarda bir bardak anason çayı denenebilir.

İştah açıcı, yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir.,

Yatıştırıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı olarak kullanılır.

Uykusuzluğa karşı da denenebilir.

Bebeklere ve küçük çocuklara gaz sıkıntılarında ve öksürüklerde anason çayı içirilmelidir.
    Anason çayı, yeterli olmayan anne sütünü arttırır.

İdrarı artırır. Kusmaları ve ishali keser.

Anne sütünü artırır.

Sinirleri yatıştırır. Migren ağrılarını keser. Beyin yorgunluğunu giderir.

Astım, nefes darlığı ve bronşitte görülen şikayetleri giderir, öksürüğü keser.

Genç kızların göğüslerinin dolgun ve dik olmasını sağlar. Yaşlılarda ise, göğüs sarkmasını önler.

Rpac bunu beğendi.
  11. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili moderatörüm ;

ellerine emeklerine sağlık....castorunda dediği gibi biz bunu + bir madde olarak almak zorunda kalıyoruz...okadar büyük motivasyon oluyoruzki kilo alma adına her türlü riske girmek mübah gibi birşey oluşuyor kafamızda...dediklerinde çok haklı olabilirsiniz ama gelde bunu bana anlat :( 53 kilo ile dolaşmak ne demek bilirmisiniz yaşadığımız sıkıntılar v.s v.s v.s inan prakten şurup bu girdiğimiz riskler arasında en masumu en makülüdür...

verdiğiniz önerilerden sonra demir hapını almayaı kesiyorum bunun yerine her sabah aç karnına bir yemek kaşığı pekmez alma kararı aldım....

sigaradan malesef ama malesef tam anlamıyla kurtulamadım kesik kesik içiyorum inş yarın sabahdan itibaren bir daha atak yapmayı düşünüyorum 2-3 gün içmemem lazım kurtulmam için ama inanın bazı faktörler bunu imkansız kılıyor...en büyük dej avantajım bu..

spora başladığım bu 15 gün süre zarfında 3 - 4 kilo aldığımı gördüm baya bir katkısı oldu....piskolojik bile faydasını gördüm..yemek programımı bir kez daha gözden geçirip yarın sabahdan itibaren yeni bir sayfa açmak istiyorum ...

sevgilerimle yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim...

12. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    anason meyvesi ilk defa duyuyorum hocam çok özür :eek: biraz açıklama yaparmısın ???:confused:

13. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Morfolojik özellikleri
    Gövde dik, silindir biçiminde, içi boş, çok dallı, tüylü ve üstü çizgilidir. Alt yaprakları uzun saplı, oval veya kalp biçimindedir. Çiçekler bileşik şemsiyelerde toplanmışlardır. Meyveleriarmut şeklinde küçük, üzeri tüylü, yeşilimsi sarı renklidir.

Kullanımı

Anason, anason bitkisinin tohumlarından elde edilir. Rakı gibi alkollü içkilere çeşni katmak için kullanılır. Anasonun tatlımsı tadı ve özgün kokusu içinde bulunan "anethol" denilen yağdan gelir. Anethol alkolde çözünür, ama su oranı arttıkça çökelir. Bu nedenle anasonlu içkiler suyla karıştırıldığında beyaz olur. Anason, tatlılarda da kullanılan bir baharattır. Ayrıca kedi köpek mamalarına tat vermek için de kullanılır.

Kaynak; http://tr.wikipedia.org/wiki/Anason

14. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0

peki bu anasonu aktarcılardamı alabiliriz?? ve nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz hocam?

15. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Beslenme Programı;

Sabah saat 8:00

2 Tane Haşlanmış yumurta
    10-15 Tane zeytin, biraz yağ-bal
    100-150 gr peynir(mümkünse lıght kaşar)

Saat 10:00 10:30 arası gainer (su ile)

Saat 12:30 13:00 Öğle Yemeği

100-150 gr 1 tabak Pirinç pilavı veya Makarna Tavuk yoksa Kırmızı et Yada Balık, yanında iyi yıkanmış salata yada domates-salatalık

15:00 Ara Öğün

2 tane haşlanmış patates (olursa tatlı patates)+ 2 tane haşlanmış yumurta(Beyazı)

16:30 Gainer (Sütle)

19:00 Akşam Yemeği

Bir gün kırmızı et, diğer gün tavuk,diğer gün balık ayarını sen yapacaksın, Kuru Fasulye-Nohut-Barbunya-Pilav-Makarna

Nohut'u Haşlayıp ara ara çerez gibi yiyebilirsin keza mısırda aynı şekilde, pilavada katabilirsin..

16. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

Evet aktarlarda mevcuttur, hatta güzel bir karışım var..

Bal-Polen-Çörek Otu-Keçi Boynuzu-Sahlep-Zencefil-Kakao-Tarçın-Anason

Bu şekilde +Kilo ve İştah sorunun varsa bunların faydalı olacağını tahmin ediyorum..

Polen+Çörek Otu-Keçi Boynuzu+Zencefil bu 3 bitkinin faydalarına bakmanı tavsiye ederim..

17. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0

hocam teşekkür ederim...su ile yalnız gainer içemiyorum sütle lezzetli oluyor..çok güzel mantıklı güzel bir beslenme programı yazmışsın araya sıkıştırıp...saol varol....thums:

18. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Rica Ederim..

Su ile içilmesinin sebebi o üründen daha erken zamanda(kana karışma hızı) verim alabilmen içindi,

Süt dedinde aklıma geldi,yatmadan önce;Gelişim açısından(Büyüme Hormonunun salgılanmasını engellediği için) Kalsiyum(calsium) oranı yüksek olan besinleri yada supplementleri(Takviye) kullanmamanı tavsiye ediyorum,
    alacaksanda erken sattlerde almalısın...

Bahsettiğim karışımı ise, günde 3 defa süt ile 1 tatlı kaşığı macunu iyice karıştırıp tok karnına almalısın, Asitli içeceklerden uzak durmalısın

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    üslübüm yanlış anlaşılmış sanırım ben sana kızmıyorum. Herkes kendi yaptıklarından sorumludur. Öneri istemişsin bende öneride bulundum. Senin yapacağın iş önce bir dietisyene gitmek ve kilo alamamanın başka bir sorundan ileri gelmediğini öğrenmek sonra da forumdan araştırarak kendine bir program hazırlanman. Bence ilk mesajdaki program hiç de sana yarayacak bir program değil. Ben bunu söylemeye çalıştım.

20. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    dietisyen değilde genel olarak dahiliyede muayene oldum defalarca tahliller röntgenler herşey tertemiz(gaita olmak üzere) ...resmen kendi kendime eziyet etmişim...sigara kola çay az yemek az uyku bol sex ve gece hayatı şimdi bunların hepsinden vazgeçtim en azından program kötüde olsa artık süt içiyorum bu bile büyük birşey en azından 3 öğün adam gibi yiyorum ve spor yapmaya başladım..ilk 2 gün inan kemiklerimden ses geliyodu resmen paslanmışım.. saol yorumun için dostum inş 6-7 ay gibi yaza kadar toparlarım ...

josef_1531 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş