Kendi besin ve antrenman programımı nasıl yazarım ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Fatihbag tarafından 26 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fatihbag

Fatihbag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar ben kendi besin ve antrenman programımı oluşturabilmek istiyorum bunun için hangi bilgilere kitaplara v.s bakmaliyim ?

2. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bunun için bilgi önemli evet ama bence tecrübe de (kendi vucudunu tanımak) çok önemli mesela tecrübeli biri kaç setten sonra yorulacagini hangi hareketlerde daha iyi hissettiğini kaftada kaç antrenman yaparsa verimli geçireceğini hangi programdan verim alacağını iyi bilir kendi anatomik açılarını iyi bilir çünkü çok denemiştir. sana tavsiyem not tut zor oluyor ama daha hızlı tecrubelenirsin. Farkli programlar dene illa full body yapacam veya illa split yapacam diye zorlama her şeyi dene ve her şeye yeterince zaman ver.

Fatihbag bunu beğendi.
  3. Fatihbag

Fatihbag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar öncelikle ilgin ve alakandan dolayı teşekkürler zira fikir belirteni bulmak bile zor bu sitede gördüğüm kadarı ile ben 1.5 aydır spor yapıp uzaktan pt almaktayım zira hep böyle süremez düşüncesindeyim o yüzden ileriye dönük olarak kendime besinleri nasıl ayarlayacağımı öğrenmem gerektiğini düşünüyorum ..

fizyo_spor bunu beğendi.
  4. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bana zaten online pt saçmalık geliyor yanyana olacaksın adamla ozaman güzel olur seni izlemesi hissetmesi lazım. Benim şuan öğrencilerim var daha doğrusu hastalarım var ben spor salonunda tedavi yapıyorum fizyoterapistim adamı gormesem hic birsey yapamam verimsiz olur. Bu nedenle bencede kendi programını kendin öğrenmen lazım.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başladıysan önce vücut sınırlarını öğrenmen lazım. Sonrasında hedefine yönelik sistemler oluşur. Aynı hedefe götüren birden çok sistem var, herkesin vücudu farklı olduğundan alınan sonuç kişiden kişiye oldukça farklı olabiliyor. O yüzden önce vücudunu tanıman lazım. Hangi gruplar zayıf, eklemler yeterince mobil mi, stabilite durumu nedir vs vs.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Fatihbag

Fatihbag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkürler 1.5 aydır uzaktan pt almaktayım vücudumu az çok çözmüş durumdayım lakin ileriye dönük olarak sporu hayatıma entegre etmek istediğim den maddi olarak da fikir olarak da başkasına bağımlı olamam o yüzden bu işi kendimi çevirecek kadar çözmek istiyorum yani beslenme ayarlamayı program yazmayı dönemleri v.s bunun için önerebileceğiniz kaynaklar kitaplar v.s var mıdır

Sayfayı Paylaş