Kazadan Sonra Fitness? Yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kayaceetin tarafından 10 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kayaceetin

kayaceetin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hepinize merhaba, ismim çetin 28 yaşındayım. 2014 yılında vücut geliştirme sporuna başladım amacım kilo almak ve azda olsa vücudumu toparlamaktı. Yaklaşık 2 yıla yakın bir sürede 58 kilodan 76 kiloya ulaşmayı başardım ve üzerine eklemeye devam ediyordum. Ta ki; o kara güne kadar. 5 Haziran 2016da aracım ile trafik kazası geçirdim ve kaza sonucu sol omuz,köprücük kemiği 3 yerden sağ omuz köprücük kemiği ortadan kırıldı. Ameliyat ile köprücük kemikleri içerisine platin yerleştirildi ve yaklaşık 1 yıl tedavi sonucunda şuan günlük hayatıma devam edebiliyorum. Fakat 62 kiloya geri döndüm ve aşırı fazla sigara kullanımım mevcut. Spora tekrar başlamak istiyorum yapabilir miyim? Sağ omuz %100 iyileşti ama sol taraf ile 5kg bile zor kaldırabiliyorum ameliyat sırasında oluşan komplikasyondan sonra köprücük kemiği ortasında bir şişlik oluştu ve kışın ilaç kullanıyorum. Eskisi gibi ağır antrenmanlar değilde hafif kilolarda çok tekrar yaparak tekrar kilo alabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Boy: 1.83
    Kilo: 62

Son düzenleme: 10 Temmuz 2019
  2. kayaceetin

kayaceetin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yokmu yardımcı olabilecek?

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    hafif kilolarda çok tekrarla daha da kilo verirsin; kilo almazsın.

4. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kaynak nedir?

5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Orhan yılmaz hocanın bir videosunda yağ yakmak için bilimsel olarak çok tekrarlı çalışmak gerektiğinden bahsediyordu. Yağ yakıncada kilo veriliyor genelde. Adam da eski mr universe. Bir bildiği vardır. +20 senede hocalık tecrübesi var.

6. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Cevabiniz icin tesekkur ediyorum. Fakat bir bildigi vardirdan ziyade o insanlar supplementleri de arsa cikartip zaman zaman gomebiliyorlar. Kanalin tutmasi icin modaya uymak gerekiyor. Misal size soyle bir ornek verebilirim yuksek tekrar devamli o kasi calistirmaktir degil mi? Hic bisikletci bacagi gordunuz mu? Define ve olabildigince kas konusunda hacimlilerdir, tendonlarina dahi inebilirsiniz. Veyahut balerin bacagi? Muazzam kalf hacmine sahiptirler. Bu insanlar bu kaslari surekli yorarlar ve estetik acidan kusursuzlardir. Yani bir kasi yuksek tekrarlarda yapmak sadece kalori yakmak icin ekstra enerji sarfiyati saglar veyahut direnc anlaminda gelismesine olanak saglar.

7. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam daha büyük sakatlıkları engellemek için önce doktorunuza spor yapıp yapamayacağınızı sorun lütfen buradaki bizim gibi doktor olmayanların sözünü dinleyip spora başlayayım demeyin daha kötü sonuçlar doğurabilir.
    Geçmiş olsun.

8. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gecmis olsun doktoruna danıştın mi sporla ilgili o ne diyor? Omuz kapsülüne zarar vermiyecek antrenmanlar mevcut fakat once bir doktorun yorumu gerek

Sayfayı Paylaş